انواع کیک صبحانه

انواع کیک صبحانه
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد

انواع کیک صبحانه جایی میان برنامه غذایی شما دارند؟ برای صبحانه چه چیزهایی را میل می‌کنید؟ بیشتر مواد غذایی گرم را می‌پسندید یا انواع کیک صبحانه میزتان را رنگین می‌کنند؟

صبحانه در ذهن ما چه شکلی‌ست؟

وقتی بحث صبحانه به میان می‌آید، یک سری کلمات پیش فرض ذهن‌مان را درگیر می‌کنند.

صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی ماست و نباید حذف شود… بهترین ساعت صرف صبحانه… منوهای هیجان‌انگیز صبحانه….

خوب البته خیلی از این موارد هم درست و به جا هستند. بدن ما بعد از ساعاتی طولانی که غذایی به آن نرسانده‌ایم، منتظر سوخت است تا بقیه روز انرژی داشته باشد و پا به پای خواسته‌های ما همراهی‌مان کند.

انواع کیک صبحانه

چه انتخاب‌هایی برای وعده صبحانه داریم؟

صبحانه سنتی یا مدرن، میان‌وعده‌هایی با پایه تخم مرغ و ژامبون، آب‌میوه یا پنکیک… و انواع کیک‌های صبحانه انتخاب‌های انسان امروزی را برای صبحانه متنوع و هوس‌انگیز کرده‌اند.

اما باید توجه کنید انتخاب اشتباهی سلامت‌تان را به خطر می‌اندازد، چاقتان می‌کند و مواد مغذی لازم را به شما نمی‌رساند.

انگار بشقابی از کالری یا قند و شکر را بلعیده‌اید که فقط توانسته بوده‌اند چشمان‌تان را گول بزنند. پس سالم انتخاب کنید.

انواع کیک صبحانه

انواع کیک‌ صبحانه جایی برای عرض اندام دارند؟

راستش را بخواهید انواع کیک‌های صبحانه زیاد در منوی سلامتی که متخصصان تغذیه پیشنهاد می‌دهند، جایی ندارد.

چرا که سرشار از کربوهیدرات هستند، پروتئین ندارند و باعث بالا رفتن سریع قند خون می‌شوند که تا قبل از ظهر گرسنگی شدید را در پی خواهند داشت.

پس چاره چیست؟

اگر شما از آن دسته عاشقان کیک هستید که اصلا صبح‌تان بدون تکه‌ای کیک خوش عطر، به خیر نمی‌شود خیلی هم نگران نباشید.

اولا مطمئن شوید از ترکیبات دیگر صبحانه‌تان به قدر کافی پروتئین دریافت می‌کنید.

دوما دست به کار شوید و کیک صبحانه‌تان را خودتان بپزید.

می‌خواهید اولین کیک‌تان را بپزید؟ با این دستور ساده و سریع شروع کنید.

کیک بپزید

پخت انواع کیک‌های صبحانه آنقدر ساده و سریع است که هم از لحاظ اقتصادی و هم سلامتی به صرفه است، خودتان دست به کار شوید و کیک ساده و سالمی بپزید. کیک خونه رسپی‌های مختلفی برایتان آماده کرده است.

صبح روزهای شلوغی که وقت تدارک دیدن صبحانه‌ای درخور را ندارید، یک قطعه کوچک از کیک دستپخت خودتان و یک فنجان چای یا قهوه یا حتی یک لیوان آب پرتقال فصل روزتان را خواهد ساخت.

خودتان می‌دانید، محتویات این کیک سالم است و چه قدر شکر دارد، می‌توانید رژیمی درستش کنید و مطمئن باشید هیچ گونه مواد نگه دارنده‌ای ندارد. از آرد‌های فراوری شده هم استفاده نکنید. برای تزیینش از مقدار زیادی میوه و مغزها به جای شکلات و خامه استفاده کنید.

روزهای تعطیل هم که جای خود را دارند، با صبر و حوصله کیک‌تان را بپزید، تزیین کنید و داغ داغ همراه عزیزان‌تان نوش جان کنید. عکس خانوادگی فراموش نشود.

تازه، هنرنمایی هم کرده‌اید و روحتان تازه شده است. می‌توانید روزهای تعطیل برای کل هفته‌تان کیک بپزید و با توجه به محتویاتش در یخچال یا فریزر نگهداری کنید. کیک‌های خانگی تا چندین روز عطر و طعمشان ثابت می‌ماند و شاید فقط به کمی گرم کردنشان نیاز باشد.

هیچ‌چیز نمی‌تواند مانع هنرنمایی‌تان بشود، اگر فر ندارید با این دستور کیک بپزید.

انواع کیک صبحانه

چه نوع کیکی برای صبحانه مناسب است؟

اول می‌خواستیم برای‌تان لیستی از انواع کیک‌های مناسب وعده صبحانه فراهم کنیم. کیک‌هایی که بافتشان بیشتر مناسب صبح است، اما از شما چه پنهان یک چنین لیستی وجود ندارد، یعنی وجود دارد اما به دل نمی‌نشیند.

نظر کیک‌خونه را اگر می‌خواهید، هر کیکی که خودش را در دلتان جا کرد، انتخاب کنید، از مواد تازه و سالم برای درست کردنش استفاده کنید، کمی هم در دستورش دخل و تصرف کنید، از شکر و خامه کمتری استفاده کنید. همان کیک، بهترین انتخاب شماست و بعد با عشق و علاقه نوش جانش کنید.

انواع کیک صبحانه

انواع کیک‌ صبحانه

حالا باز هم اگر به دنبال لیستی از انواع کیک‌های صبحانه می‌گردید، بفرمایید این شما و این هم لیست:

  • کیک ساده اسفنجی
  • کیک کشمش و گردو
  • کیک دو رنگ
  • کیک کشمشی
  • کیک هویج، کشمش و دارچین
  • کیک سیب، گردو، دارچین
  • کیک ساده گردویی
  • کیک شیر

اسم ما داد می‌زند که چه جور کیک‌هایی داریم، کیک‌های خانگی خوشمزه و سالم. درسته که شما هنرمندید اما کیک‌های ما هم کم از کیک‌های خانگی شما ندارند. دقیقا به روش پخت کیک‌های خانگی پخته می‌شوند و سالم سالم هستند، اگر دلتان خواست میز صبحانه‌تان سلامت و رنگی باشد به صفحه کیک‌های خانگی کیک‌خونه سر بزنید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس