ایده‌ هایی برای خانه ‌های کوچک

۶ بهمن ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد

ایده‌ هایی برای خانه ‌های کوچک در این زمانه مانند رازهای طلایی خوشبختی به حساب می‌آیند. متراژ خانه پایین آمده است و باید در فضایی کوچک زندگی کنیم. پس بهتر است به جای رنج کشیدن با تغییراتی کوچک از خانه دنج و گرممان لذت ببریم. در این مطلب ایده ‌هایی برای خانه‌ های کوچک را با هم مرور می‌کنیم.

ایده هایی برای خانه های کوچک

مدرن باشید

اگر خانه کوچکی دارید و قصد دارید، مثل گذشته‌ها و پدران و مادرانمان قطار قطار وسیله عجیب و غریب که سال تا سال از آنها استفاده نمی‌کنید هم داشته باشید، باید خدمتتان مژده دهم که خانه‌ای خواهید داشت که انگار همین چند لحظه پیش بمبی در آن منفجر شده است.

باید در انتخاب وسیله‌ها دقت کنید، Less is More یا کمتر بیشتر است را شعار خودتان قرار دهید و هر وسیله اضافی که دارید دور بیندازید. از وسایلی استفاده کنید که چندین کاربرد داشته باشند. وسیلع صرفا تزیینی بد نیست اما کوچکترین فضا در خانه شما مانند کیمیاست راخت از دستش ندهید.

وسایل و چیدمانی مدرن انتخاب کنید. وسایلی ساده، کوچک و کم حجم و کاربردی.

یک چیزکیک تنوری نقلی، برای شمایی که خانه‌تان نقلی است. از اینجا سفارش دهید.

رنگ‌ها شلوغ بازی در می‌آورند

شاید از آدم‌های رنگی رنگی باشید و دوست داشته باشید دور و برتان پر از رنگ باشد، اما در فضاهای کوچک رنگها آرام آرام دور گردنتان را میگیرند و فشار می‌دهند، فضای خانه را کوچکتر نشان م یدهند و حتی کمی به هم ریختگی در نظر م یآورند.

هر چه از طیف‌های رنگی روشن‌تر و تعداد کمتری تنوع رنگی استفاده کنید، فضایی بزرگتر و آرام‌تر خواهید داشت.

فضاهای ناشناخته خانه‌تان را کشف کنید

خلاق باشید، به فضای خانه‌تان به شکل سنتی نگاه نکنید، می‌توانید از چیدمان منازلی که در اینترنت هست ایده بگیرید. خوب بگردید و فضاهایی که قابل استفاده هستند اما از دسترس دور هستند را پیدا کنید. بالای درها، زیرپله‌ها، بالای کابینت‌ها و… این‌ها همه فضاهایی هستند که می‌توانند کاربری جدید بگیرند، آشپزخانه‌ای کوچک بشوند یا محلی برای استراحت عصرگاهی یا جایی برای تعبیه قفسه‌های جدید و مدرن.

میز خانه کوچک، فقط دایره‌ای

کمی فکر کنید… اگر میز دایره‌ای انتخاب کنید آیا فراد بیشتری نمی‌توانند دور آن بنشینند؟ آیا این میزها فضای بیشتری در اختیارتان قرار نمی‌دهند و در مقابل فضای کمتری را اشغال ‌؟ تازه پایه‌شان هم در وسطشان است و کف اتاق را هم پر نمی‌کنند. راحت‌تر هم می‌توانید گرد آنها بچرخید و پذیرایی کنید.

اما اگر دلتان خواست از میزهای مکعبی استفاده کنید، حتما دقت کنید از آن مدلهایی باشد که کلی کشو و قفسه پنهان و پیدا دارد.

پیروک زرشک خستگی‌تان را نابود می‌کند. می‌گویید نه امتحان کنید.

پرده نصب کنید حتی اگر پنجره ندارید

پرده‌ها و دراپه‌هایی که از سقف تا کف امتداد پیدا می‌کنند، تغییر بصری ایجاد می‌کنند سقف را مرتفع‌تر نشان می‌دهند و جلوه بهتری به خانه می‌دهند.

ایده هایی برای خانه های کوچک

دیوارهای خانه کوچکتان را دریابید

حواستان باشد دیوارها را بیش از اندازه شلوغ نکنید اما تا می‌توانید از انواع قفسه‌ها، کمدها و حتی چراغ‌های دیواری استفاده کنید تا جای کمتری بگیرند. می‌توانید طاقچه کوچکی کنار تختان روی دیوار تعبیه کنید تا وسایل الکترونیکی‌تان را روی آن قرار دهید و از شر میزهای کنار تختی که به هیچ دردی نمی‌خورند راحت شوید.

آینه، آینه را فراموش نکنید، با توجه به فضایی که در دسترستان است، روی دیوار با سایز مناسبی آینه نصب کنید تا فضا را بزرگتر نشان دهد و با انعکاس نور اتاق را روشن‌تر کند.

خانه کوچک وسایل کوچک می‌خواهد

با مبل‌های بزرگ و جاگیر خداحافظی کنید، کمی فکر کنید و مثلا به جای مبلهای تک نفره خیلی بزرگ یک مبل راحتی یک تکه را جایگزین کنید هم به راحتی و گرمای فضا کمک می‌کند، هم خانه را از به هم ریختگی دور می‌کند.

تخت خواب مناسب خانه‌های کوچک

اولین نکته‌ای که به ذهنتان می‌رسد چیست؟ تخت دو طبقه بله فضای زیادی را برایتان ایجاد م یکند. می‌توانید به جای اینکه روی سطح اتاق یک تخت بگذارید با ارتفاع دادن به تخت روی آن یک اتاق ایجاد کنید. یا اصلا از تخت‌های معلق استفاده کنید، البته اگر حوصله کمی هیجان را دارید.

تخت‌ها هم می‌توانند کشوها و قفسه‌های متفاوتی داشته باشند و حسابی برایتان جا باز کنند.

ایده‌ هایی برای خانه‌ های کوچک به دردتان خورد؟ در وبلاگ کیکِ‌خونه کلی از این ایده‌های کاربردی داریم. حتما به ما سر بزنید و با نظراتتان به ما کمک کنید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس