با کیک زمستانی خانگی از خودتان پذیرایی کنید

کیک زمستانی خانگی
۱۴ بهمن ۱۳۹۹ الاهه انصاری

زمستان است و میوه‌های زمستانی و یک چای قند پهلو کنار بخاری. لذت پخت یک کیک زمستانی خانگی تهیه شده با عشق را از دست ندهید.

کیک زمستانی خانگی

زمستان از آن مهمان‌هاییست که خیلی از افراد در طول فصل‌های سال انتظارش را می‌کشند. از آن‌ دست مهمان‌هایی که با آمدنش دوست داریم شوفاژها و بخاری‌هایمان را بغل کنیم و با یک چای از خودمان و او پذیرایی کنیم. اما قبول کنید پذیرایی خشک و خالی و تنها با چای برای این مهمان کم است. پس چه کنیم؟ پیشنهاد ما برای این سور‌وسات یک کیک زمستانی خانگی است. یک کیک با میوه‌های زمستان که عقل و هوش را از سرمان ببرد و سربلندمان کند. از آنجایی که کیوی یکی از پرطرفدارترین میوه‌های زمستان است، از این میوه برای تهیه‌ی کیک استفاده می‌کنیم. برای تهیه‌ی این کیک چه اقدامات و مواد اولیه‌ای لازم است؟

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه کیک زمستانی خانگی

زمان آماده‌سازی این کیک نهایتا ۲۵ دقیقه است. چرا؟ کافیست سری به آشپزخانه بزنید، ۸۰ درصد این مواد اولیه دم دست شماست.

آرد سفید: ۱۸۰ گرم

شکر سفید: ۳ قاشق سوپ‌خوری

تخم مرغ: ۱ عدد

موز: ۳ عدد

کیوی: ۲ عدد

روغن نارگیل: ۴۵ گرم

شکلات چیپسی: ۲ قاشق غذاخوری

عسل: ۲ قاشق غذاخوری

با تهیه‌ی این مواد، قالب را کمی چرب کرده یا از کاغذ روغنی کمک بگیرید. فر را روشن کنید و روی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید. حال نوبت پخت کیک زمستانی خانگی با مواد اولیه است.

کیک زمستانی خانگی

مرحله دوم: ترکیب مواد اولیه برای پخت

اولین کار برای پخت کیک زمستانی خانگی، هم زدن تخم مرغ‌ها و اضافه کردن روغن است. پیشنهاد ما به شما این است که حتما برای این مرحله از هم‌زن استفاده کنید. بعد از اینکه مخلوطتان پف کرد، شکر، بکینگ‌پودر و چیپس شکلات و موز را اضافه کنید. آرد را به آرامی و در چند مرحله اضافه کنید و برای هم زدن از یک قاشق استفاده کنید. مواد را داخل قالب بریزید و روی آن را کیوی خرد کرده بریزید. حالا این قالب را درون فر قرار دهید و کمی صبر کنید. کیک شما بعد از ۳۵ تا ۴۵ دقیقه آماده است.

تزئین کیک به عهده شماست

اگر دوست داشته باشید می‌توانید این کیک را با کیوی، پرتقال و میوه‌های زمستانی تزیین و خامه‌کشی کنید. آب پرتقال نیز می‌تواند انتخاب خوبی برای کسانی که کیک خیس دوست دارند، باشد. با اضافه کردن آب پرتقال روی کیک، طعم آن را دوچندان کنید.

اما چند نکته و فوت کوزه‌گری در پخت کیک زمستانی خانگی عبارت‌اند از:

  1. قبل از مخلوط کردن، اجازه دهید این مواد اولیه خودشان را با محیط وفق دهند. یعنی چه؟ اجازه دهید به دمای محیط برسند و گرم یا سرد نباشند.
  2. ظرفیت قالب را دست کم نگیرید. چرا؟ در صورتی که قالب خیلی کوچک باشد، تحمل حجم مواد را ندارد و کیک شما بعد از پف کردن از قالب بیرون می‌ریزد. پس ۳/۱ از فضای قالب را برای پف کردن و پختن خالی بگذارید.
  3. قالب را دقیقا در وسط فر قرار دهید.
  4. سعی کنید همین مواد و همین اندازه را رعایت کنید. تغییر در رسپی تنها با زیاد و کم کردن مواد اولیه می‌تواند تغییرات اساسی در محصول نهایی به وجد بیاورد.
  5. برای اطمینان از پخته شدن کیک زمستانه خانگی‌تان یک چوب کبریت را به آرامی در کیک فرو ببرید. در صورتی که مواد به چوب کبریت نچسبید، کیک شما آماده است.
  6. برای جلوگیری از شکستن کیک بعد از بیرون آوردن اجازه دهید تا کیک سرد شود. سپس با چاقو اطراف آن را جدا کرده و کیک را به آرامی بیرون بیاورید.
  7. برای جلوگیری از ایجاد بافت و سوراخ در کیکتان مواد را به همان ترتیبی که از شما خواسته شده ترکیب کنید. برای مثال اگر در رسپی از شما خواسته شده، مخلوط را به آرامی هم بزنید، هرگز از همزن با دور تند استفاده نکنید.

نوبتی هم که باشد، نوبت دم کردن چای و خوش‌آمد گویی به زمستان است

در این روزهای نسبتا سرد زمستان، با پخت کیک زمستانی خانگی و دم کردن یک چای از خودتان پذیرایی و گرما را مهمان قلب‌هایتان کنید. اگر تهیه‌ی این کیک برایتان سخت است هم جای نگرانی نیست. این موضوع را به ما بسپارید.

همین حالا سری به محصولات کیک خونه بزنید. شگفت زده خواهید شد. زمستان با این کیک‌های خانگی لذت‌بخش‌تر خواهد شد. باور کنید.

 

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس