با ۶ خواص چای نعنا خود را واکسینه کنید

خواص چای نعنا
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ الاهه انصاری

امکان ندارد دردی گریبان‌گیرمان شود و چای نبات نخوریم. اصلا انگار برای همه ما جا افتاده است که چای و نبات مثل یک مسکن، درمان دردهاست. اما یکی از ترکیب‌های بی‌نظیری که کمتر به آن توجه شده است، چای نعناست. با خواص چای نعنا آشنایید؟ می‌دانید چه معجزاتی به دست همین ترکیب به ظاهر ساده اتفاق افتاده‌اند؟ اگر دوست دارید با خواص این ترکیب بی‌نظیر آشنا شوید، ما را تا انتها همراهی کنید.

چرا چای و نعنا؟

شاید باورتان نشود اما در بسیاری از بیماری‌ها، ترکیب چای و نعناع جایگزین خلفی برای داروهای شیمیایی است. البته که قبل از هر خوددرمانی در بیماری‌های خاص نظر متخصصین پزشکی حرف اول را می‌زند، اما باید به خاطر داشته باشیم که گاهی پیشگیری به کمک خواص چای نعنا بهتر از درمان است. پس قلم و کاغذتان را بردارید تا با خواص و طریقه‌ی مصرف این ترکیب آماده شوید.

خواص چای نعنا

 چای نعنا و کمک به لاغری

حرف از کاهش وزن که می‌شود، اکثر افراد به دنبال داروهایی برای لا

غری معجزه‌آسا می‌گردند. اما افراد کمی هستند که از خواص چای نعنا در لاغری اطلاعات دارند. تحقیقات انجام شده در رابطه با خواص چای نعنا نشان می‌دهد، رایحه‌ی نعنا و ترکیب چای به کنترل اشتها کمک می‌کند، مانع پرخوری می‌شود، سوخت و ساز بدن را افرایش می‌دهد و در نهایت به لاغری کمک می‌کند. به این ترتیب آرزوی دور و دراز کاهش وزن برای شما حقیقی خواهد شد. این لاغری طبیعی است و به مرور زمان اتفاق می‌افتد. پس منتظر معجزه نباشید و اجازه دهید زمان همه چیز را درست و شما را لاغر کند. این چای را در میان‌وعده‌های خود میل کنید.

قبول دارید که ترکیب چای نعنا یک شیرینی برای بی‌نظیر شدن کم دارد؟ پس سری به کارگاه کیک خونه بزنید

کاهش درد قائدگی

بسیاری از خانم‌ها در دوره‌ی قاعدگی با درد و گرفتگی عضله سر و کله می‌زنند. ترکیب چای و نعنا برای این دوره یکی از بهترین نوشیدنی‌هاست. نه تنها به کاهش درد کمک می‌کند بلکه اضطراب و استرس گرفتگی‌های عضلات در این دوره را کاهش می‌دهد. طبق بررسی‌های انجام شده خانم‌هایی که دچار PMS  هستند هم می‌توانند از این ترکیب روزانه ۲ تا ۳ لیوان بنوشند.پس این خواص چای نعنا را به عنوان معجزه‌ای برای خانم‌ها به خاطر بسپارید.

کمک به دستگاه گوارش

شاید برای اولین بار باشد که چنین موضوعی را می‌شنوید اما باید بگوییم که شواهد باستان‌شناسی نشان داده‌اند نعنا از ۱۰ هزار سال پیش به عنوان یک مکمل غذایی مورد استفاده بوده است. نعنا به تنهایی نفخ و سوءهاضمه را کاهش می‌دهد و اسهال و سندروم روده‌ی تحریک‌پذیر را برطرف می‌کند. اما ترکیب نعنا با چای باعث افزایش جریان صفرا می‌شود و به دفع راحت‌تر کمک می‌کند. به این ترتیب دستگاه گوارش با آرامش بیشتری فعالیت می‌کند. پس این ترکیب، کمک حالی برای تقویت دستگاه گوارش محسوب می‌شوند.

کمک به شادابی پوست

یکی دیگر از خواص چای و نعنا کمک به شادابی پوست است. تحقیقات نشان می‌دهند که این ترکیب به پاک کردن آکنه کمک می‌کند. نه تنها نوشیدن چای نعنا بلکه، استفاده مستقیم آن روی پوست یک راه حل طبیعی برای سلامت پوست محسوب می‌شود.

پیشنهاد؛ اگر همیشه از باد معده، یبوست و نفخ رنج می‌برید، یک فنجان چای نعنا را در میان‌وعده‌های غروبتان لحاظ کنید. به این ترتیب خواب با کیفیت‌تری هم خواهید داشت.

دیگر خواص چای نعنا عبارت‌اند از:

  • کاهش تب
  • کاهش تنگی نفس
  • تقویت سیستم ایمنی
  • از بین بردن بوی دهان
  • کاهش استرس
  • درمان بی‌خوابی

چطور چای نعنا درست کنیم؟

حالا که با خواص چای نعنا آشنا شدید؛ نوبت طرز تهیه آن است. برای آماده کردن این معجون دارویی، کافیست نعنای تازه داشته باشید. برگ‌های نعنا را بشویید، تکه کنید و در قوری به همراه چای بریزید. حالا نوبت این است که کمی آب را فرا بخوانید تا چای و نعنا را آماده کنند. ۳ تا ۷ دقیقه با حرارت متوسط کافیست.

خواص چای نعنا

هشدار:

درست است که این ترکیب، خواص دارویی بسیاری دارد اما نوشیدن آن برای برخی گروه‌ها ممنوع است! پس در مصرف و نوشیدن آن دقت کنید. این گروه عبارت‌اند از:

  • افرادی که رفلاکس معده دارند.
  • افرادی که سنگ صفرا دارند
  • نوزادان و کودکان

فرهنگ نوشیدن چای در دنیا متفاوت است. اگر دوست دارید با این فرهنگ‌ها آشنا شوید، روی این بلاگ پست کلیک کنید

حالا که با خواص چای و نعنا آشنا سدید، برای آماده‌سازی ان در خانه دست به کار شوید. تهیه کردن نعنا کار آسانی است. پس به دنیای سلامتی سلام کنید.

نظرات کاربران

0 تماس