ترکیبات صبحانه مقوی بمبی برای شروع!

ترکیبات صبحانه مقوی
۲۲ دی ۱۳۹۹ الاهه انصاری

حتما شما هم می‌دانید که ترکیبات یک صبحانه قوی چقدر می‌تواند در ساختن یک روز ایده‌آل تاثیرگذار باشد. فرض کنید روزتان را با یک صبحانه مفصل به سبک فیلم‌های ایرانی با آب پرتقال، شیر، تخم مرغ و … شروع کنید. (علی‌الحساب روی امکان بهم ریختگی معده خط بکشید؛ بالاخره باید شبیه به فیلم‌ها باشد) قطعا آن روز تفاوت خلق و خوی بسیاری  نسبت به روزی که با یک فنجان چای و بیسکوییت شروع می‌کنید خواهد داشت. کافیست یک بار امتحان کرده باشید تا به طور قطع این حرف را تایید کنید. اما ترکیبات یک صبحانه مقوی چیست که نه معده‌مان را بهم بریزد نه مثل چای و بیسکویت برای روحیه‌مان مضر باشد؟ به خاطر داشته باشید که این منو قرار است یک بمب باشد، پس نیاز به چاشنی دارد! در ادامه لیستی از بهترین چاشنی های انفجار را برایتان آماده کرده‌ایم. این منو در ۳ نوع سنتی، فرنگی و فوری تقسیم بندی شده‌ است.

نصایح طب سنتی، راز بمب های قدیمی

طب سنتی، صبحانه را یکی از مهم‌ترین وعده‌هایی غذایی می‌داند که باید قبل از ۸ صبح میل شود؛ البته شاید درک این موضوع برای افرادی که بعد از ساعت ۹ به روز سلام می‌کنند، کمی سخت باشد. چاشنی‌های این بمب در طب سنتی باید از موادغذایی با طبع گرم انتخاب شود تا انرژی شما را برای شروع روز دو چندان کند. البته میزان چربی و شیرینی باید متناسب باشد زیرا مصرف زیاد مواد غذایی چرب و شیرین می‌تواند باعث انفجار بمب آن هم در زمان نامناسب باشد. شما که دوست ندارید کل روز را با کرختی ناشی از مصرف چربی سر کنید؟ اما پیشنهاد سنتی‌کارها برای ترکیبات صبحانه مقوی چیست؟

  1.   ارده و شیره انگور
  2. خاگینه
  3. عدسی با گلپر
  4. املت گوجه
  5. خامه و عسل
  6. حلیم
  7. کله پاچه

مصرف میوه و سبزیجات در این منوی غذایی صبحانه ممنوع است.

ترکیبات صبحانه مقوی

ترکیبات یک صبحانه مقوی فرنگی، بمب‌های وارداتی!

درست است که نسخه‌ی وطنی هر چیزی به غیر وطنی‌اش ارجحیت دارد اما متاسفانه از ترکیب صبحانه‌های فرنگی نمی‌توان گذشت. اصلی‌ترین مواد غذایی محبوب برای صبحانه غیر سنتی عبارت‌اند از:

۱-     ترکیبات کرپ

۲-     ترکیبات پنکیک

۳-     صبحانه‌ی انگلیسی

۴-     ترکیب کورن فلکس و شیر

احتمالا تا به حال حداقل یکبار اسامی این مواد غذایی در منوی صبحانه به گوشتان خورده باشد. این ۴ نوع صبحانه می‌توانند انتخاب شما برای ترکیبات صبحانه مقوی باشند. بمب صبحانه‌ی انگلیسی از بیکن، تخم مرغ نیمرو، لوبیا، قارچ و سوسیس تشکیل شده‌ است و شما می‌توانید بسته به سلیقه‌تان هر آیتم را زیاد یا کم کنید. این صبحانه همانطور که از ترکیباتش معلوم است، خوشمزه و دلرباست و شما را تا زمان ناهار سیر نگه می‌دارد. ترکیب کرپ و پنکیک از آرد، شیر و تخم مرغ تشکیل می‌شود و فقط در برخی جزئیات مثل شکر و پکینگ پودر با یکدیگر تفاوت دارند. درست است که کرپ و پنکیک به خودی خود یک صبحانه کامل محسوب می‌شوند، اما ترکیب آن‌ها با موز، شکلات صبحانه، خامه یا عسل چیزی فرای تصورتان خواهد بود.

ترکیب غلات صبحانه یا همان کرن فلکس و شیر هم یک صبحانه مقوی است که علاوه بر کودکان مورد توجه بزرگسالان نیز است. غلات صبحانه انواع مختلفی دارند که با توجه با ذائقه‌ی شما در دسترسند.

ترکیبات صبحانه مقوی

صبحانه مقوی فوری، کاچی به ز همه چی!

تهیه و آماده‌سازی صبحانه‌ی فرنگی احتمالا زمان زیادی را به خودش اختصاص دهد. کارمندان یا افرادی که نمی‌توانند از این زمان بگذرند، احتمالا باید آماده سازی صبحانه‌ی انگلیسی را به روزهای تعطیل موکول کنند. اما اگر از لیست صبحانه‌ی ایرانی آیتم عدسی را حذف کنیم، احتمالا زمان زیادی از شما نخواهد گرفت. حالا، اگر نه زمان کافی برای تهیه صبحانه‌های فرنگی را داشتید نه چاشنی‌های سنتی در دسترستان بوند چه  می‌کنید؟ کافیست یک تکه کیک خانگی در گوشه یخچالتان پنهان کرده باشید تا در این شرایط به دادتان برسد. محصولات کیک خونه هیچ مواد نگهدارنده‌ای ندارند و مثل یک بمب عمل می‌کنند. شاید در رژیم غذایی شما شکر ممنوع باشد، ولی باز هم جای نگرانی نیست، در کیک خونه برای شما حق انتخاب وجود دارد. پس همین حالا سری به کاتالوگ محصولاتمان بزنید و  خودتان را به یک صبحانه‌ی هیجان انگیز مهمان کنید.

سخن آخر

مهم نیست از کدام فهرست صبحانه انتخاب می‌کنید. برای شروع یک روز خوب، خوش اخلاق بودن، انرژی داشتن و برای جذب تمام انرژی‌های مثبت از وعده‌ی صبحانه‌ی خود لذت ببرید و تحت هیچ شرایطی صبحانه را از منوی غذایی روزانه‌تان حذف نکنید.

 

 

 

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس