تزیین چیزکیک با میوه های تازه

تزیین چیزکیک با توت ها
۳ شهریور ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد

می‌خواهید چیزکیک زیبایی شبیه تصاویر اینترنتی داشته باشید؟ تزئینات مصنوعی را کنار بگذارید، از گل‌های دکوراتیو فوندانتی بگذرید. چه میوه‌هایی در یخچال دارید؟ از همان‌ها استفاده کنید و اجازه دهید طبیعت استعداد درخشانش در رنگ‌آمیزی دنیا را این بار بر روی چیز کیک شما نشان دهد.

تزیین چیزکیک با توت ها

تزئین چیزکیک با میوه؛ تبدیل چیزکیکی معمولی به شاهکاری طبیعی

تزئین چیزکیک با میوه تازه، راهی سریع و آسان برای تبدیل کردن چیزکیکی معمولی به شاهکاری طبیعی‌ست.

باور خیلی‌ها این ‌است که تزئینِ هر آنچه که پختیم و کلی برایش زحمت کشیده‌ایم، مرحله پایانی و درواقع اصل کار است، خوشمزه‌ترین‌ها هم با تزئینی زیبا، خوشمزه‌تر به نظر می‌آیند. به اصطلاح، اول باید چشم‌ها را شیدا کنید و بعد با طعمی دلپذیر تیر را به هدف بزنید. کیک خونه در این مطلب، از تزئین چیزکیک با میوه برایتان می‌گوید. چیزکیک‌ها از پرطرفدارترین دسرها هستند و انواع مختلفی دارند، ظاهرشان هم به شکلی‌ست که خیلی راحت می‌توان از ساده‌ترین تا شکیل‌ترین جزئیات را روی آنها پیاده‌سازی کرد و شمایلی جذاب برای‌شان ساخت.

تزیین چیزکیک با میوه

تزئین چیزکیک با میوه؛ چرا؟

حالا تقریبا کمتر از یک ماه وقت داریم تا با تابستان، رنگ‌ها و میوه‌های زیبایش خداحافظی کنیم، بهترین راه شکرگزاری برای این همه نعمت، رنگ و زیباییِ میوه‌های این فصل استفاده از آنها در شکل‌های مختلف است، مثل تزئین چیزکیک.

بر اساس پایه چیزکیک می‌توانید از همان میوه و تم‌رنگی استفاده شده در ترکیباتش بهره ببرید. البته در هر فصلی طبیعت آن‌قدر شگفتی برای‌تان کنار گذاشته که چیزکیک‌های‌تان نماد همان فصل شوند.

در تابستان با زردآلو و هلو و گیلاس، گرمای تموز را حس می‌کنید و در پاییز، میوه‌های نارنجی و طلایی و زرد چیز کیک‌ها را جذاب می‌کنند.

ما در کیک‌خونه به تزئینات تنها به عنوان مرحله‌ای که به زیباترشدن محصول نهایی کمک می‌کند نگاه نمی‌کنیم، با تزئینات انگار که محصولات روح پیدا می‌کنند و ذهنیات کسی که آنها را پخته در ظاهرشان تبلور پیدا می‌کند.

با چیدمان میوه‌ها روی چیزکیک‌ها شما رویا را به زندگی می‌آورید، طعم دلچسب چیزکیک با ظاهری زیباتر، بیشتر به جان آدم‌ها می‌نشیند.

چیزکیک‌ها با تزئین میوه‌ای، در عین حال که هیجان‌انگیزتر می‌شوند به ارزش غذایی‌شان با استفاده از میوه‌ها اضافه شده و سالم‌تر هم هستند.

ترفندهای تزئین چیزکیک با میوه‌ها

خوب، شما چیزکیک خوشمزه‌تان را آماده کردید، طیف وسیعی از میوه‌ها هم در هر فصلی مثل یک جعبه مدادرنگی هزار رنگ، کنارتان هستند تا هنرتان را به نمایش بگذارید، این‌جا دیگر کافی‌ست، بخش هنرمند روح‌تان را فعال کنید، خلاقیت به خرج دهید و رنگ‌ها را کنار هم بنشانید و طرحی نو در اندازید.

تزیین چیزکیک با میوه‌ها خیلی راحت و سریع اتفاق می‌افتد اما حتما از تجربیات کیک خونه برای موفقیت‌آمیز بودن پروژه تزئینات چیزکیک‌تان کمک بگیرید:

تزیین چیزکیک

میوه‌ها را خوب شستید؟

دقت داشته باشید قبل از استفاده از میوه‌های تازه برای تزئین چیزکیک، حتما خوب آنها را بشویید و خشک کنید، میوه‌های خیس روی سطح چیزکیک چکه می‌کنند و اصل کار را خراب می‌کنند.

تزیین چیزکیک با میوه تابستونی

چطور میوه‌ها را روی چیزکیک محکم کنید؟

برای محکم‌کردن میوه‌ها روی چیزکیک‌ها می‌توانید ابتدا آنها را فریز کنید، میوه‌های یخ‌زده شیطنت کمتری دارند، ورجه ورجه نمی‌کنند و آرام‌تر سر جای‌شان می‌نشینند.

حتی می‌توانید از کمی مربا و یا کرم کره‌ای با توجه به رنگ چیز‌کیک برای محکم نگه‌داشتن پایه میوه‌ها استفاده کنید.

بزرگ فکر کنید

اول از تکه‌های برش زده بزرگ‌تر شروع کنید و با قراردادن تکه‌های ریز‌تر در پیچ و خم بزرگ‌ترها اثری هنری خلق کنید.

تزیین چیزکیک با میوه تازه

هنرمند خلاقی باشید

خلاقانه میوه‌ها را در اشکال مختلف برش بزنید، گاهی از میوه کامل استفاده کنید، یک نوع میوه بر روی چیزکیکی با پایه‌ای سفید و تنوع رنگی کم می‌تواند ظاهر مینی‌مالی به چیزکیک‌ها بدهد، انگار که چیزکیک بخشی از طبیعت آرام و بی‌آلایش است.

گاهی مجموعه‌ای از میوه‌ها مثل یک پالت رنگی شلوغ حس و حال عصر گرم و پر نشاط تابستان را تداعی می‌کند.

همراه با میوه‌های مختلف می‌توانید از شکلات، خامه، و گل‌های طبیعی هم استفاده کنید. آیتم‌های بیشتر دست شما را برای چیدمانی متفاوت باز می‌گذارند.

تزیین چیزکیک با میوه

چیدمان‌تان را مُهروموم کنید

از روکش ژله‌ای استفاده کنید. روکش ژله‌ای روی میوه‌ها هم ظاهر براق‌تری به کار خواهد‌داد و هم از تخریب سریع میوه‌ها جلوگیری خواهد‌کرد. ژله نیم‌بند آلوئه‌ورا گزینه خوبی برای روکش ژله‌ای است. خیالتان هم راحت می‌شود، میوه‌های کوچک و گرد هوس قل‌خوردن از روی چیزکیک از سرشان می‌افتد و محکم سر جای‌شان می‌مانند.

به وبسایت کیک خونه سر بزنید، تزئینات چیزکیک‌ها، الهام‌بخش ایده‌های خلاقانه‌تان خواهد بود.

تزیین چیزکیک یخچالی با میوه

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس