تغییر دکوراسیون برای عید نوروز، با ۱۰ + ۱ ترفند

تغییر دکوراسیون برای عید
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ مهتاب خسروشاهی

تغییر دکوراسیون برای عید نوروز، وسوسه‌ای‌ست که به‌سختی دست از سر ما برمی‌دارد! چه کسی بدش می‌آید خانه‌اش حال و هوای بهاری به‌خودش بگیرد؟ ایده‌های کم‌هزینه‌ی تغییر دکوراسیون برای عید نوروز را با ما بخوانید.
اگر شما هم به‌فکر تغییر دکوراسیون برای عید نوروز افتاده‌اید، باید بگوییم حق دارید. روزهای آخر اسفند سرخوشی عجیبی دارد که به دل ما هم سرایت می‌کند. آسمان دلپذیر می‌شود و هوای بهاری ما را به فکر تنوع و تغییر می‌‌اندازد. در نگاه اول، تغییر دکور کار پرهزینه‌ای به‌نظر می‌رسد. اما خلاقیت درمان هر مشکلی‌ست. خلاق باشید و با هزینه‌ی کم بساط تغییر دکوراسیون برای عید نوروز را در خانه‌تان برپا کنید.

۱- رنگ‌های روشن حس بهاری دارندتغییر دکوراسیون برای عید نوروز

زمستان با روزهای کوتاه و کم‌نور تمام می‌شود و روزهای بلند و پر از روشنایی می‌رسد. چرا این حس خوب را به خانه نیاوریم؟ رومیزی و رانر را با طرح‌های گل‌دار و زمینه‌ی روشن و دلباز انتخاب کنید. گاهی نقاشی یک دیوار از اتاق نشیمن یا چسباندن کاغذدیواری نو به آن، جلوه‌ی اتاق را عوض می‌کند. لامپ‌های سوخته را عوض کنید. پرده‌ها را کنار بزنید و نوروز را حس کنید.

۲- بگذارید پای گل‌ها به خانه باز شودتغییر دکوراسیون برای عید نوروز

تصویر بهار با گل گره خورده. تماشای گل‌های تر و تازه حال همه را خوب می‌کند. هفته‌ای یک بار چند شاخه گل بخرید. گل‌ها را در دو، سه گلدان تقسیم کنید و روی ناهارخوری، بالای کابینت سرویس بهداشتی و کنار تخت‌خواب بگذارید. هر جای خانه که بروید، بهار خودش را به رخ شما می‌کشد و حال‌تان را خوب می‌کند.

۳- گلدان‌ها را بررسی کنیدتغییر دکوراسیون برای عید

نزدیک بهار که می‌شود، زمان مناسبی برای بررسی وضعیت گلدان‌هاست. با عوض کردن خاک گلدان، گیاه جانی تازه می‌گیرد. شاید لازم باشد گلدان بزرگ‌تری تهیه کنید. ضمن این‌که می‌توانید برای کوددهی منظم بهاری، برنامه‌ریزی کنید.

۴- شمع‌ها را عوض کنیدتغییر دکوراسیون برای عید

شمع‌هایی که اسانس زمستانی مثل دارچین دارند، انتخاب خوبی برای عید نوروز به‌نظر نمی‌رسند. شمع‌هایی به‌رنگ روشن با اسانس بهاری تهیه کنید؛ یا شمع‌های بدون عطر به رنگ پاستلی. بعد ببینید چقدر حس‌وحال خانه تغییر می‌کند.

۵- رویه کوسن‌ها را تغییر دهیدتغییر دکوراسیون برای عید نوروز

یکی از کارهایی که جلوه‌ی اتاق را زیر و رو می‌کند، عوض کردن رویه‌ی کوسن‌هاست. رویه‌های پشمی و تیره را به چمدان منتقل کنید. از طرح‌های برگ، گل و طبیعت بهره ببرید. کوسن‌های روشن و ساده برای خانه‌های مینیمال مناسبند.

۶- سبد حصیری به کمک می‌آیدتغییر دکوراسیون برای عید

وجود یکی، دو سبد حصیری در گوشه‌وکنار مبل و اتاق، ظاهر خانه را تغییر می‌دهد. هم قشنگ است و هم کمک می‌کند وسایل اضافی مرتب به‌نظر برسند. ریموت وسایل برقی، اسباب‌بازی‌های کوچک، مجله و خرده‌ریزه‌ها را در سبد حصیری بریزید و وجود محصولات حصیری در خانه لذت ببرید.

۷- زمان عوض شدن پرده حمام رسیدهتغییر دکوراسیون عید

تغییر دکوراسیون برای عید نوروز به اتاق پذیرایی محدود نمی‌شود. اگر رطوبت حمام باعث لکه شدن پرده حمام شده، آن را جایگزین کنید. انتخاب پرده‌ای که طرح برگ، فلامینگو یا گل دارد، حس عید را چند برابر می‌کند.

۸- تغییر دکوراسیون برای عید نوروز با گذاشتن قابتغییر دکوراسیون برای عید

تغییر دکور برای بهار همیشه با خریدهای جورواجور اتفاق نمی‌افتد. می‌توانید چیدمان قاب‌ها را عوض کنید. گزینه‌ی دیگر این است که قاب دور تابلو را رنگ کنید. می‌توانید با تکه‌‌ای اسفنج و چند قاشق رنگ، روی قاب‌ها سایه بزنید و یک تغییر قشنگ ایجاد کنید.

۹- اکسسوری زمستانی را جمع‌آوری کنیدتغییر دکوراسیون برای عید

هر چه کاج، گل پنبه، کدو حلوایی و خلاصه اکسسوری مناسب روزهای سرد سال در خانه چیده‌اید، جمع کنید و در جعبه‌ای بچینید. هر تزئینی که حس سرما را القا کند، خانه را از حال بهاری دور خواهد کرد. درعوض با گل‌های تازه، شمع سفید، حصیر و شمع سفید حس تازگی ایجاد کنید.

۱۰- اتاق خواب بهاری قشنگ‌تر استتغییر دکوراسیون برای عید نوروز

صبح‌های روشن بهاری، بیدار شدن از خواب خیلی راحت‌تر است. ملافه‌ها و روبالشی‌ها را عوض کنید. رنگ روشن، ملافه‌های گل‌دار، رنگ‌های شاد و پاستلی، همگی انتخاب خوبی برای تغییر دکوراسیون عید نوروز به‌حساب می‌آیند.

۱۱- تراس را بهاری کنیدتغییر دکوراسیون برای عید نوروز

داشتن حیاط، حیاط‌ خلوت یا تراس فرصت خیلی خوبی برای نشان دادن سلیقه‌ی شماست. وسایل اضافی را مرتب کنید و در جعبه بگذارید. اگر گلدانی خشک شده، اجازه ندهید بیشتر از این جلوی چشم باشد. بهار بهترین زمان برای نگهداری گل شب‌ بو، بنفشه، سنبل و گل‌های خوش‌بوی دیگر است. سری به گل‌فروشی بزنید و دست پر برگردید. اگر فضای کوچکی در اختیار دارید، با یک گلدان گل هم می‌توانید حس لطیفی به آن اضافه کنید.

بعد از این همه کار و خستگی، چند برش کیک خانگی دلربا می‌چسبد. از کیک‌خونه، آنلاین کیک و شیرینی بخرید!

نظرات کاربران

0 تماس