تفاوت بکینگ پودر و جوش شیرین عضله سازهای حرفه ای

تفاوت بکینگ پودر و جوش شیرین
۱۴ فروردین ۱۴۰۰ الاهه انصاری

امکان ندارد تصمیم به پخت کیک بگیریم و در دستور پخت مورد نظرمان خبری از جوش شیرین یا بکینگ پودر نباشد. این دو ماده حکم همان دستگاه‌های بدنسازی و ویتامین‌های ورزشکاران را دارند که به پف کردن و حجیم‌سازی کمک می‌کنند. حتما شما هم قبول دارید کیک است و پف و حجمش؛ اما چیزی از تفاوت بکینگ پودر و جوش شیرین می‌دانید؟ می‌دانید که در چه مواقعی می‌توان از این دو ماده به عنوان جایگزین یکدیگر استفاده کرد؟ چه زمانی تفاوت بکینگ پودر و جوش شیرین و جایگزین کردن آن‌ها خرابی به بار می‌آورد و عضله‌ها حجم اشتباه می‌گیرند؟ در ادامه به بررسی این دو ماده‌ی مورد نیاز کیک‌پزی و تفاوتشان می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

عضله‌سازی به سبک جوش شیرین

جوش شیرین یک حجم‌ساز حرفه‌ایست که علاوه بر پخت کیک، در نان‌پزی و کلوچه‌پزی هم کاربرد دارد. این ماده‌ی شیمیایی مثل یک پودر کریستالی سفید است که نام مستعار بی‌کربنات سدیم را نیز یدک می‌کشد. اما سبک حجیم‌سازی این ماده چیست؟ وقتی جوش شیرین با یک مایع اسیدی ترکیب می‌شود، فعال شده و باعث پف کیک می‌شود. به همین خاطر است که در دستور پخت کیک‌هایی که در آن‌ها از جوش شیرین استفاده شده، یک ماده‌ی اسیدی مثل آب‌لیمو یا لبنیات ترش هم گنجانده شده است. این موضوع یکی از اصلی‌ترین تفاوت بکینگ پودر و جوش شیرین محسوب می‌شود.تفاوت بکینگ پودر و جوش شیرین

عضله‌سازی به سبک بکینگ پودر

بکینگ پودر ساختاری پیچیده‌تر از جوش شیرین دارد و از ترکیب چند ماده‌ی شیمیایی با هم تشکیل شده است. جالب است بدانید در تهیه‌ی بکینگ پودر از جوش شیرین و نشاسته و مواد اسیدی استفاده می‌شود. همین ترکیب باعث شده است که نیاز به اضافه کردن ماده‌ی اسیدی دیگری در تهیه نداشته باشیم. بکینگ پودر در اثر ترکیب شدن با مایعاتی مثل تخم مرغ، روغن یا شیر و آب، به حجیم کردن کیک کمک می‌کند. حالا که این دو ماده‌ی شیمیایی با ترکیب‌های مشابهی ساخته شده‌اند، آیا می‌توان در تهیه‌ی کیک این دو را جایگزین کرد؟ بله در صورتی‌که بتوانیم به درستی این دو ترکیب را جایگرین کنیم! چطور؟ بیایید با هم به بررسی تفاوت‌های این دو ماده بپردازیم.

کیک‌های پف کرده را می‌پسندید؟ پیشنهاد ما به دوست‌داران کیک‌های عضله‌ای کیک دبل چاکلت است. این پیشنهاد را رد نکنید

تفاوت بکینگ پودر و جوش شیرین چیست؟

در تعریف جوش شیرین به اصلی‌ترین تفاوت آن با بکینگ پودر پرداختیم. اما سایر تفاوت‌ها عبارت‌اند از:

  • جوش شیرین باعث پف کردن سریع کیک می‌شود و در مواردی که نیاز به پخت طولانی نیست، مورد استفاده است؛ دقیقا برعکس بکینگ پودر
  • طعم جوش شیرین تلخ است از آنجایی که برای جایگزین کردن جوش شیرین با بکینگ پودر باید مقدار بیشتری از این ماده در ترکیب اضافه کرد، ممکن است موجب تلخی طعم کیک شود.
  • از دیگر تفاوت بکینگ پودر و جوش شیرین می‌توان به عمر مفید این محصولات استفاده کرد. بکینگ پودر بین ۶ تا ۱۲ ماه عمر مفید دارد در صورتی‌که جوش شیرین عمر مفید نامشخصی دارد.

پس اگر مجبور شدیم هر یک از این دو مواد را جایگزین یکدیگر کنیم، باید تفاوت بکینگ پودر و جوش شیرین را در نظر بگیریم و بعد با توجه به آن‌ها برای جایگزینی اقدام کنیم. اگر تازه‌کار باشیم، احتمالا چند کیک اول را باید فدای جایگزینی غیر اصولی این مواد کنیم. اما به طور کل قبل از استفاده از هرکدام از این مواد، باید به سلامت و تاریخ انقضای آن‌ها توجه کنیم.

تفاوت بکینگ پودر و جوش شیرین

نحوه‌ی تست بکینگ پودر

قبل از این‌که از بکینگ پودر استفاده کنیم، می‌توانیم از سلامت آن اطمینان کسب کنیم. چطور؟ کافیست ۱/۳ آب داغ را روی ½ فنجان بکینگ پودر بریزیم. اگه مخلوط شروع به جوشیدن نکرد، تاریخ مصرف آن گذشته است و نباید از آن استفاده کنیم.

نحوه‌ی تست جوش شیرین

برای اطمینان از فاسد نبودن جوش شیرین باید ¼ قاشق چایخوری از آن را با دو قاشق سرکه ترکیب کنیم. اگر حبابی تشکیل نشد و مخلوط شروع به جوشیدن نکرد، فاسد است.

محصولات کیک خونه با توجه به ذائقه‌ی شما همراهان روزانه با چاشنی عشق تهیه می‌شوند. این روزهای بهاری را با تست محصولات جدیدمان شیرین‌تر کنید.

نظرات کاربران

0 تماس