تولد ۴ سالگی کیک خونه

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ مهسا ارشدی

کیکِ خونه فعالیت خود را در شهریور ۱۳۹۴ شروع کرد. در ابتدا امینه ملک حسینی و فاطمه طوفان با تولید کیک‎هایی برای پذیرایی‎های سازمانی کا را شروع کردند. بسته‎های پذیرایی که شامل یک اسلایس کیک و یک چنگال بود. بعد از حدود یک سال یاشار نظمی به این گروه اضافه شد و فروش کیک به مشتری‎های خانگی آغاز شد.

در ابتدا کیک‎ خانگی ساده کره‎ای، عسلی، شکلاتی، هویج، پرتقال، نسکافه و سیب در منوی کیک‎خونه قرار داشتند و در دو سایز بزرگ و مینی قابل سفارش بودند. کم کم با گذشت زمان و تبلیغ دهان به دهان تعداد مشتریان کیک خونه بیشتر شد و سایر طعم‎ها به منو اضافه شدند.

خانواده‎ی کیکِ‎ خونه روز به روز بزرگ تر شد و حالا بعد از گذشت ۴ سال، این خانواده بیش از ۴۰ نفر عضو دارد و در کارگاهی مجهز به تولید کیک و شیرینی‎‎های خانگی می‎پردازند. به مناسبت تولد ۴ سالگی این مجموعه صحبت‎های بنیان‎گذاران کیک‎ِ خونه رو بخوانیم.

کیک خونه، یاشار نظمی، تولد کیک خونه

یاشار نظمی، مدیرعامل کیکِ‎ خونه

قبل از شروع کار کیکِ ‎خونه کارشناس شبکه‎های کامپیوتری یک شرکت بزرگ بودم. ما کار را در خانه‎ی خودمان شروع کردیم. دخترمان (بهار) کوچک بود و اکثر اوقات در خانه بود و در این شرایط مدیریت کارها اصلا راحت نبود و جز با همدلی من و همسرم و خانم طوفان ممکن نمی‎شد. از آن روزها خاطره‎ای رو به یاد میارم که سفارش بسته‎های صبحانه از بانک آینده داشتیم و برای آماده ‎سازی این بسته‎ها تمام خانه به هم ریخته شده بود و با هر مشقتی که بود بسته‎ها به موقع آماده شدند و توانستیم با بالاترین کیفیت ارائه بدیم. همین سفارش بود که باعث شد ما وارد فاز جدیدی در کار شویم.

از نظر من مهم‎ترین چیزی که کیکِ ‎خونه را متفاوت می‎کند، روح و عشقی‎ست که توسط بنیان‎گذاران آن (امینه ملک حسینی و فاطمه طوفان) در این مجموعه دمیده شد. و الان این مهر و حس و حال بین تمام همکاران در بخش‎های مختلف کیک‎ِ خونه وجود دارد و در نهایت مشتری‎ها هم این عشق را حس می‎کنند.

زمان شروع کار کیک‎ِ خونه تصویر ذهنی متفاوت و محدودتری داشتم. اما الان تصویر روشنی نسبت به آینده دارم و روزی را می‎بینم که کیکِ‎ خونه در تمام ایران برند شناخته شده‎ و مبدع روش‎های جدیدی در صنعت قنادی ست. کیک‎ِ خونه بزرگترین قنادی آنلاین ایران خواهد بود و آوازه‎اش به خارج از ایران خواهد رسید.

کیک خونه، فاطمه طوفان، تولد کیک خونه

فاطمه طوفان، مدیرکارگاه کیکِ خونه

قبل از شروع کار کیک‎ِ خونه خانه‎دار بودم.

از نظر من کیک‎ِ خونه برند ارزشمندی ست که محصولی با کیفیت را با خاطره‎ای خوش به دست مردم می‎رساند. فکر می‎کنم چیزی که ما را از دیگران متمایز می‎کند صداقت نسبت به مردم و تلاش برای حفظ کیفیت و رضایتمندی مشتری‎ها ست.

خاطره‎ای که از چند سال در ذهنم مانده، یک روز همکاران بخش تولید فراموش کرده بودند که کرامبل‎ها را داخل فر بگذارند و ما در ساعت تحویل با کرامبل‎های نپخته مواجه شدیم که باعث عصبانیت من شد. سریع همه‎ی کرامبل‎ها را داخل فر گذاشتم و خدا با ما بود که برای اولین بازه‎ی ارسال سفارش کرامبل نداشتیم. از اون زمان تا الان همه با هم کرامبل‎ها را چک می‎کنیم که وارد فر شده باشند.

کیک خونه، امینه ملک حسینی، تولد کیک خونه

امینه ملک حسینی، مدیر برنامه‎ریزی و تولید کیکِ ‎خونه

قبل از شروع کار کیک‎ِ خونه طبق تخصصم در حوزه‎ی صنایع و مدیریت کار می‎کردم و به خانم طوفان که استاد این کار هستند پیشنهاد دادم که این کار را با هم شروع کنیم. در ابتدا در منزل ما کیک می‎پختیم و به سوپرهای معروف معرفی می‎کردیم که بازخورد‎های خوبی گرفتیم و باعث شد تا به فکر بسته‎بندی محصولات بیفتیم. بسته‎بندی‎های تک اسلایسی نتیجه این فکر بود.

هر زمان که به گذشته و به بازه‎ای که گذشت نگاه می‎کنم که چه کردیم و چه جوری به اینجا رسیدیم، بعد از به یاد آوردن خاطرات بد، لبخندی می‎زنم و احساس خوشحالی می‌کنم که از اشتباهات درس گرفتیم و با تمام تلاش پیش می‎رویم.

فکر می‎کنم چیزی که کیک‏ خونه را از بقیه متفاوت می‎کند حس خانواده بودن ماست. اینجا همه مثل یک خانواده هستیم که در همه‎ی موقعیت‎ها هوای هم را داریم و با تمام وجود تلاش می‎کنیم. دومین موردی که کیک‎ِ خونه را متفاوت می‎کند، اعتماد به مشتریانمان است. مشتریانی که برای بار اول از ما خرید می‎کنند می‎توانند اول محصول را تست کنند و در صورت رضایت هزینه‎ی آن را پرداخت کنند. که گاهی خود مشتری‎ها از این مورد تعجب می‌کنند.

در ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ما شمع ۴ سالگیمان را فوت کردیم و در کنار هم آرزو کردیم تا این خانواده روز به روز موفق‎تر و بزرگ‎تر شود.

ممنونیم از همه عزیزانی که در این ۴سال ما را همراهی کردند.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس