حلوای زعفرانی با آرد برنج، دسری رویایی برای سفره افطار

حلوای زعفرانی با آرد برنج
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ الاهه انصاری

 با شروع ماه رمضان چیدن یک سفره افطاری جذاب، برای بسیاری از ما تبدیل به یک دغدغه می‌شود. سفره‌های افطاری با آش یا حلیم، زولبیا و بامیه، عطر نان‌ تازه و پنیر و سبزی صفایی غیرقابل توصیف دارند. خوراکی‌های شیرین هم در این سفره جایگاه خاصی‌ پیدا می کنند. حلواها یکی از این خوراکی‌های شیرینند که طرفداران زیادی دارند. حلوای زعفرانی با آرد برنج یکی از محبوب‌ترین انواع حلواست. نمی‌توان منکر این حقیقت شد که ما ایرانی‌ها عاشق هر خوراکی شیرینی با زعفران هستیم. از شله زرد تا حلوای زعفرانی، همگی بین ما محبوب و پرطرفدارند. حلوای زعفرانی با آرد برنج هم یک دسر خوشمزه و دوست‌داشتنی است که در ادامه این مطلب طرز تهیه آن را با هم یاد می‌گیریم.

حلوای زعفرانی با آرد برنج

 مواد لازم برای تهیه حلوای زعفرانی با آرد برنج

برای تهیه این حلوای خوشمزه نیازی به مواد عجیب‌ و غریبی ندارید. با داشتن آرد برنج و زعفران تقریبا تمام راه را رفته‌اید. آرد برنج را هم می‌توانید با برنج تهیه کنید. برنج کاملا خشک را در آسیاب بریزید و بعد از خرد شدن برنج‌ها، آن‌ها را از الک رد کنید. دانه‌های درشتی که از الک رد نمی‌شوند را یک بار دیگر آسیاب کنید. به همین راحتی آرد برنج شما آماده می‌شود. مواد مورد نیاز برای حلوای زعفرانی با آرد برنج به شرح زیر است:

مواد غذایی

مقدار

آرد برنج

۱ لیوان

گلاب

½  لیوان
آب

½۲ لیوان

شکر

½۱ لیوان

کره و روغن مایع

به میزان لازم

زعفران

به میزان لازم

تفت دادن آرد برنج

ابتدا تمام آرد برنج را در یک تابه بریزید و آن‌ها را تفت بدهید. لازم نیست آرد برنج به قدری تفت داده شود که قهوه‌ای شود. برای تهیه حلوای زعفرانی با آرد برنج کافیست که رنگ آرد نخودی شود. حالا می‌‌توانید مقداری کره به آرد برنج اضافه کنید. اگر از جمله طرفداران عطر و بوی کره حیوانی هستید، این نوع کره را هم می‌توانید استفاده کنید. روغن مایع را هم به میزانی به ترکیب اضافه کنید تا تمام آردها در روغن خیس شوند. شناور شدن آردها در روغن اصلا نتیجه خوبی نخواهد داشت!

درست کردن شربت

شما باید همزمان با تفت دادن آرد، شربت مربوط به حلوای زعفرانی با آرد برنج را هم تهیه کنید. زعفران، آب، شکر و گلاب را با هم داخل یک ظرف بریزید و روی حرارت قرار دهید. بعد از اینکه شکر آب شد و محلول به جوش آمد، می‌توانید این مرحله را هم تمام شده بدانید.

مرحله آخر، مخلوط کردن مواد

بعد از اینکه آرد تفت داده شد، باید شربتی که کاملا داغ است را به آن اضافه کنید. این مرحله شبیه آزمایش‌های شیمی با دود و بخار و واکنش‌های شیمیایی زیادی همراه است که احتمالا با آن‌ها آشنایید. بعد از اضافه کردن شربت، مخلوط حلوای زعفرانی با آرد برنج را سریع و بدون وقفه هم بزنید تا آردها گلوله گلوله نشوند. حالا بعد از اینکه حلوا به اصطلاح جمع شد و به اندازه کافی سفت شد می‌توانید شعله را خاموش کنید.

 

حلوای زعفرانی با آرد برنج

فوت‌های کوزه‌گری حلوای زعفرانی با آرد برنج

انواع مختلف برنج جذب آب متفاوتی دارند. اگر بعد از اضافه کردن شربت احساس کردید که حلوای شما از حالت معمول سفت‌تر است، می‌توانید مقداری آب به حلوای روی شعله اضافه کنید. در این زمان همچنان باید حلوا را به صورت مداوم هم بزنید تا تمام آب در حلوا پخش شود. بعضی هم حلوای زعفرانی با آرد برنج را دم می‌کنند. یعنی بعد از اینکه آب حلوا کشیده شد، در قابلمه را همراه با دم‌کنی روی آن می‌گذارند و اجازه می‌دهند دم بکشد. در آخر هم می‌توانید از مغز پسته برای تزئین استفاده کنید.

کیک خونه، از حلوای زعفرانی تا چیز کیک آلبالو

این روزها با زیاد شدن مشغله‌ها، ممکن است زمان کافی برای درست کردن این حلوای زعفرانی با آرد برنج نداشته باشید. ما در کیک خونه برای ماه رمضان و سفره افطار رنگی شما برنامه‌ریزی کرده‌ایم. در ماه مهمانی خدا شما می‌توانید بجز انواع شیرینی و کیک خانگی، زولبیا بامیه و دسرهای شیرین و خوشمزه‌ای مثل رنگینک و حلوای زعفرانی را سفارش دهید. تمام محصولات ما با رعایت نکات بهداشتی مربوط به بیماری کرونا تهیه می‌شوند و از لحاظ بهداشتی کاملا تضمین شده‌اند. در سایت ما می‌توانید اقدامات کیک خونه در دوران کرونا را به صورت کامل مطالعه کنید.

با انتخاب از بین منوی رمضان کیک خونه، می‌توانید سفره افطارتان را رنگی‌تر کنید.

نظرات کاربران

0 تماس