دستور تهیه کیک یخچالی وِردی جادویی

طرز تهیه کیک یخچالی
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد
دستور تهیه کیک یخچالی

خیلی سرتان شلوغ است؟ حتی آخر هفته‌ها هم وقت ندارید. تقریبا می‌شود گفت تا به حال دست به سیاه‌و‌سفید نزده‌اید؟ اما دلتان می‌خواهد یک آقا یا خانم با سلیقه هم باشید. با وقت کم، مواد و تجهیزاتی ساده با کیک دستپخت خودتان، در یک عصر تعطیلات آخر هفته از میهمانان‌تان پذیرایی کنید؟

خوب ما، ورد جادویی دستور تهیه کیک یخچالی را برای‌تان آماده کرده‌ایم، کافی‌ست این سه ماده اولیه: خامه، هر نوع کوکی یا بیسکوییت و شکر را در خانه داشته باشید، ورد را بخوانید کمی و فقط کمی هم به خودتان زحمت ترکیب‌کردن آنها را بدهید.

کیک یخچالی؛ حاصل دسترنج شما آماده‌ست، مراحل زیباسازی را با سرسوزنی حوصله و خلاقیت انجام دهید و بروید برای مرحله پایانی. با وجدانی راحت، پُز ظرافت کارتان را بدهید، عکس اینستاگرامی برای استوریِ قبل از رسیدن میهمانان، فراموش نشود. ورد جادویی باعث می‌شود این کیک، مهر و دوستی را هفت خانه این‌ور و آن‌ور پراکنده کند.

کیک‌های خانگی کیک‌خونه را امتحان کردید؟

طرز تهیه کیک یخچالی

کیک یخچالی که می‌گن یعنی چه؟

کیک یخچالی از دسته کیک‌هایی هست که برای پختنش نیازی به فر ندارید. دستور تهیه کیک یخچالی، بسیار ساده‌ست و می‌توان گفت از لایه‌های خامه‌ی شیرینِ زده شده و انواع کوکی و بیسکوییت‌های دلخواه شما درست می‌شود. علاوه بر اینها هر چیز دیگری که دوست داشته باشید می‌توانید به آن اضافه کنید، انواع میوه‌های فصل، مغز‌ها، شکلات و ….فقط مراقب باشید ترکیب نهایی هماهنگ باشد و طعم دلنشینی داشته باشد.

طرز تهیه کیک یخچالی

قبل از به زبان آوردن وردِ جادویی این مواد را آماده کنید:

شیر   دو لیوان
شکر   یک لیوان
بیسکوییت   صد گرم
کره   پنجاه گرم
وانیل   یک قاشق چایخوری
پودر کاکائو   سه قاشق غذاخوری
آرد سفید   سه قاشق غذاخوری
طرز تهیه کیک یخچالی

 سفیدها و سیاه‌ها کنار هم معنا دارند

آرد را به نشانه خوبی‌ها و سفیدی‌ها و پودرکاکائو را به نشانه لذایذ تیره چاق‌کننده، خوب الک کنید و بعد با هم مخلوط کنید تا دنیا متوازن شود.

بریده بریده شدن مواد، وردِ کیک یخچالی را بی اثر خواهد‌کرد

دو لیوان شیر را به ترکیب قبلی اضافه کنید، بعد با تمرکز شکر را اضافه کنید، روی حرارت قرار دهید و به طور مرتب مواد را هم بزنید، خاطرتان باشد اگر در این مرحله، حواس‌تان پرت شود، خوب هم نزنید و ترکیب بریده‌بریده شود، تمام زحمات‌تان به باد رفته‌است و وِرد کار نخواهد‌کرد.

طرز تهیه کیک یخچالی

هفت خانه این‌ور و هفت خانه آن‌ور را نجات دهید

حالا مواد را از روی حرارت بردارید، کره را به آن اضافه کنید، تا وقتی از مخلوط شدن کره با مواد مطمئن نشدید به همزدن ادامه دهید وگرنه ورد برعکس عمل خواهد‌کرد. سرنوشت هفت خانه این‌ور و هفت خانه آن‌ور در دستان شماست.

طرز تهیه کیک یخچالی

دوست دارید کیک‌تان چه شکلی شود؟

قالبی شیک و به روز را انتخاب کنید، هر چه ظاهرش متفاوت‌تر باشد بهتر است، چه گفتید؟ قالب این مدلی ندارید؟ هیچ اشکالی ندارد، مهم این است هنگام ریختن مواد در قالب، پروانه‌های رنگیِ با ذوقی قلب‌تان را احاطه کرده باشند، وگرنه هر قالبی که دارید (مستطیل باشد بهتر است) برای به سرانجام رساندن کیک یخچالی کفایت می‌کند، کف آن را با سلفون، کاغذ روغنی و یا نایلون بپوشانید.

لایه لایه آرزو بچینید

بر اساس ارتفاع قالب‌تان فرصت دارید پنج الی شش لایه از بیسکوییت‌ها و ترکیبی که درست کردید را در قالب بچینید. ابتدا یک لایه مرتب از بیسکوییت‌ها را بچینید، بعد یک لایه از ترکیب را و به همین ترتیب تا آخر پیش روید.

مراقب باشید کمی از حرارت ترکیب کم شده باشد، هر لایه‌ای که می‌چینید برای یکی از میهمانان‌تان آرزویی کنید، ایمان داشته باشید برآورده می‌شود.

لایه‌های پیشنهادی برای افزایش طول عمر وِرد:

  • میوه‌های فصل
  • مغز‌های دوست داشتنی مثل گردو و پسته و …
  • تکه‌های شکلات تلخ و شیرین

ترکیبات به خلوت نیاز دارند، مزاحم‌شان نشوید

حالا زمان استراحت مواد رسیده، به آرامی قالب را در یخچال قرار دهید، دو تا سه ساعت زمان دهید، اگر سر و صدا کردند به روی خودتان نیاورید در حال اختلاط هستند، می‌خواهند برای برآورده ساختن آرزوهایتان تقسیم وظایف کنند. هرچه‌قدر بیشتر در یخچال بمانند، طعم بیسکوییت‌ها به کیک شبیه‌تر می‌شود.

طرز تهیه کیک یخچالی

با مهر و دوستی سرو کنید

 با رضایت خودشان از یخچال که بیرون آمدند، اجازه دهید دقایقی با محیط آشنا شوند، سلفون و یا کاغذ روغنی که استفاده کرده‌اید را از آنها جدا کنید، به هر شکلی که دوست دارید بُرش بزنید، از پودر پسته، بادام، کاکائو و … برای تزئین استفاده کنید و با مهر و دوستی سرو کنید.

اگر وردِ جادویی را خواندید و اثر کرد به وبسایت کیک‌خونه سربزنید، از تجربه‌تان بگویید تا هفتاد خانه این‌ور و آن‌ور پُر شوند از عطر خوش مهر و دوستی.

نظرات کاربران

0 تماس