دسر اناری شب یلدا معجزه‌ دستان شما

چیز کیک یلدا
۲۹ آذر ۱۳۹۹ الاهه انصاری

احتمالا حالا که به یلدا نزدیک می‌شویم با خودتان می‌گویید: این شبی که می‌گن شب نیست، این شب یلدا مثل هرشب نیست و … . بله دقیقا! متاسفانه پاندمی کرونا و خطرهای دورهمی‌های شبانه باعث شده است که فکر هر دور همی را از ذهنمان پاک کنیم. حالا که قرار نیست در این شب باستانی کنار جمع بزرگ خانواده باشیم، شاید بد نباشد برای خودمان و جمع کوچکمان یک دسر اناری شب یلدا تدارک ببینیم. ناسلامتی بلندترین شب سال است و آخرین شب پاییز!

بله حق با شماست، شب یلدا است و شیرینی و خوراکی‌هایش، ما هم برای همین منظور دستور آماده‌سازی یک دسر اناری شب یلدا را برایتان تهیه کرده‌ایم. پس هرچه دارید کنار بگذارید و چند دقیقه‌ای چشمانتان را به ما بسپارید. قرار است با هم یک معجزه را رقم بزنیم.

مواد اولیه برای تولید معجزه چیست؟

روایت آمده در طبقه‌ی هفتم بهشت برای خوش‌آمدگویی به هر فرد برگزیده یک اسلایس دسر اناری شب یلدا می‌دهند. پس بهتر است اجازه دهیم زبانمان طعم دلچسبش را مزه کند تا برای بنده‌‌ی برگزیده‌شدن به کمکمان بیاید. بگذارید دفتر و قلمتان برای دقایقی استراحت کنند. طرز تهیه‌ی این دسر اناری شب یلدا مثل آب خوردن راحت است. فقط کافیست موارد زیر را تهیه کنید.

پودر ژله انار ۱ بسته

خامه ۲۰۰ گرم

پنیر خامه‌ای ۲۰۰ گرم

بیسکوییت پتی‌بور ۲ بسته

کره ۱۰۰ گرم

ژلاتین ۳ قاشق چای‌خوری

آب ۱ لیوان

انار ۲ عدد

 

بعد از آماده‌سازی لوازم اولیه، نوبت اجراست

قرار است با هم چهار طبقه‌ی اصلی بهشت را بسازیم، مرحله‌ی اول آماده‌سازی پی ساختمان است. بیسکوییت‌ها که فرقی ندارد ساقه‌طلایی باشند یا پتی‌بور را خورد کنید، اگر دستگاه مخلوط‌کن ندارید هم مهم نیست، احتمالا گوشتکوب‌تان دلش لک زده باشد برای اینکه سری به او بزنید. بیسکوییت‌ها را با دست کوچک کنید و مابقی ماجرا را به دستان توانمند گوشتکوب بسپارید.

اگر دوست ندارید از بیسکوییت استفاده کنید می‌توانید روی محصولات کیک خونه برای پی این ساختمان دسر اناری شب یلدا حساب باز کنید.

کره‌ را که به دمای محیط رسیده روی گاز گرم کنید و به عنوان ملات به بیسکوییت‌ها اضافه کنید. مخلوط به دست آمده را با دستانتان ورز دهید و در یک قالب بریزید. قالب کمربندی بهترین انتخاب برای این دسر اناری شب یلداست اما اگر آن را دم دست ندارید، از هر ظرف شیشه‌ای که کنارتان است استفاده کنید. چرا شیشه‌ای؟ دیدن طبقه‌های این بهشت در ظرف شیشه‌ای برایتان جذاب‌تر خواهد بود.

طبقه دوم بهشت را سفید کنید

بعد از جاگیر کردن ملات در قالب حالا نوبت رنگ پاشیدن است. چه رنگی بهتر از سپیدی و چه طعمی بهتر از ترکیب پنیر خامه‌‌ای و خامه؟ برای این کار کافیست ۳ قاشق ژلاتین را با نصف لیوان آب مخلوط کرده و به روش بنماری حل کنید.
در ظرفی دیگر ۲۰۰ گرم خامه را با ۲۰۰ گرم پنیر خامه‌ای یا ماسکارپونه هم بزنید. می‌توانید قند را هم به مخلوطتان اضافه کنید اما به نظر ما بیسکوییت به اندازه کافی شیرینی دارد و دسر اناری شب یلدایی است و طعم پنیرش! مخلوط هم زده را به آب و ژلاتین که کمی از حرارت و آب و تاب افتاده‌اند اضافه کنید و روی قالب بریزید. حالا زمان استراحت است. درب یخچال را به روی این ساختمان نیمه کاره نشان دهید تا کمی خنک شود. حدودا ۳۰ دقیقه برای این استراحت کافیست.

آماده سازی دسر شب یلدا

طبقه سوم دسر اناری شب یلدا را به انار، این میوه بهشتی مزین کنید.

تا اینجای ماجرا ۹۰ درصد راه را طی کرده‌ایم اما این دسر اناری شب یلدایی اصلی‌ترین فاکتورش را کم دارد! انار! انارها را دانه کنید، پوست سفید کنار هر دانه را جدا کنید و روی طبقه‌ی دو بریزید. هرچه انار بیشتری داشته باشید، مسلما دسر خوشمزه‌تری خواهید داشت. پس دست و دلباز باشید و از کیسه خلیفه ببخشید.

طبقه نهایی و لذت بی‌نظیر یک دسر اناری شب یلدایی

مرحله‌ی آخر باید ژله را به این چند طبقه‌ اضافه کنید. پودر ژله‌ی انارتان را با نصف لیوان آب جوش و نصف لیوان آب سرد مخلوط کنید و محلول حاصله را روی انارها بریزید. چاشنی عشق را با نمکدان روی قالب بپاشید و بگذارید تا مغز استخوان دسر انار شب یلدا نفوذ کند. به این ژله هم اجازه استراحت بدهید. زمانی را صرف آماده‌سازی سایر تجهیزات طولانی‌ترین شب سال کنید و به خودتان هم استراحت دهید. بعد از ۳ ساعت دسر اناری شب یلدای شما آماده‌ست. شوری پنیر، شیرینی بیسکوییت و ترشی انار، مهمانی‌ای به پا می‌کنند، باشکوه. معجزه همین لحظه در دستان شما اتفاق می‌افتد. باورش کنید.

حتما شما هم با خورد این دسر تایید می‌کنید که بهترین انتخاب برای خوش‌آمدگویی بهشتی است. نوش جان

چیزکیک شب یلدا

اگر برای درست‌کردن دسر فرصت ندارید، ما محصولات جذابی را برای یلدای شما در نظر گرفته‌ایم. جتما به فروشگاه کیک‌خونه سر بزنید.

 

نظرات کاربران

  • محمدمهدی
    ۱۳۹۹-۰۹-۲۹

    به به چه دسر خوشمزه ای بشه. واجب شد برای فرداشب درست بشه (:

0 Call Now Buttonتماس