دمنوش‌ های مناسب زمستان گرما‌بخش روزهای برفی

دمنوش ‌های مناسب زمستان
۱۳ دی ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد

دمنوش‌ های مناسب زمستان باید چندین هنر داشته باشند. گرم‌مان کنند، خوشمزه باشند و برای سلامتی مفید باشند. به نظر شما دمنوش‌های مناسب زمستان کدامند؟

دمنوش ‌های مناسب زمستان

چرا دمنوش؟ چرا زمستانی؟

اگر به این فکر می‌کنید که چرا برای این فصل باید به دنبال دمنوش مخصوص خودش باشیم باید خدمتتان عرض کنم که آنقدر دلایل زیاد است که بهتر است بپرسیم چرا تا به الان به فکر دمنوش مخصوص روزهای سرد نبوده‌ایم؟

زمستان، شب‌های بلند و سردی دارد، برای گذراندن لذت‌بخش‌تر این شب‌ها چه بهتر از نوشیدنی داغ و خوش‌بو؟ اما فقط لذت‌بخش بودنش مهم نیست، باید بدانیم که بدن‌مان در این فصل از قدرت کمتری برخوردار است، در حالت ضعفش هست و خیلی زود به سمت بیماری متمایل می‌شود.

سرماخوردگی و آنفولانزا از پا درمان می‌آورند و خدای من، مهم‌ترین دلیل داشت یواشکی خودش را پنهان می‌کرد…

درست است که آلودگی هوا با زندگی‌مان عجین شده است، اما نباید به حال خودش رهایش کنیم، این هیولای زندگی مدرن روزهای سرد، قوی‌تر به سمت‌مان می‌تازد و نفسمان را سخت می‌کند.

دمنوش‌ها برای پیروزی مقابلش کمک‌مان می‌کنند.

نقش اصلی فیلم نوشیدنی‌ها را چه کسی بازی می‌کند؟

در دمنوش‌های زمستانی، گیاه را حیف نمی‌کنیم و از تمام اجزایشان استفاده می‌کنیم. گل، ساقه، برگ و حتی گاهی ریشه‌ها هم نقش درمانی برایمان بازی می‌کنند. نوشیدنی‌های این فصل را به دو طریق می‌توانین عمل بیارویم.

یعنی یا دمشان کنیم و یا اگر خیلی می‌خواهیم اثر کنند، می‌جوشانیم و به عنوان جوشانده استفاده می‌کنیم.

با دسرهای جنوبی آشنایی دارید؟ رنگینک شب‌های سرد زمستان‌تان را گرم می‌کند، مثل آفتاب جنوب. از اینجا سفارش دهید.

دمنوش ‌های مناسب زمستان

دمنوش زنجبیل و قتل درد زانو

شیرجوش را بیاورید به اندازه یک لیوان مخصوص خودتان شیر بریزید، حالا عسل و دارچین و زنجبیل را اضافه کنید، صبر کنید تا جوش بیاید. قبل از اینکه پف کند و تمام گازی که به زحمت برق انداخته‌اید را نابود کند خاموشش کنید و نوش جان کنید.

می‌گویند این ترکیب کمر به قتل درد زانو و آرتروز و ورم بسته است، شما چهل روز مصرف کنید و از نتیجه برایمان بگویید.

شاید هم دل‌تان بخواهد با چند تکه نان سوخاری به عنوان صبحانه‌ای گرم و سالم نوش جانش کنید، میل خودتان است ما دخالتی نمی‌کنیم.

سرفه امانتان را بریده است؟ گل بنفشه دم کنید

گل بنفشه دم کنید، اضافه کردن کمی گل سرخ هم بد نیست، بوی خوشی دارد و اگر کمی آبلیمو به آن اضافه کنید، ناگهان رنگش عوض می‌شود و سرخ و خجل می‌شود. اما در هر صورت خوب از پس وظیفه‌اش بر می‌آید، سرفه‌هایتان را آرام می‌کند.

حواستان باشد از عطاری معتمدی خرید کنید که گل ختمی را به جای گل بنفشه به شما نفروشد.

هوای سرد زمستان پوست‌تان را خشک‌تر از کویر کرده است؟ نیلوفر دم کنید

هوای سرد، ذات بدی ندارد اما چه کند که با پوست خیلی از ما سازگار نیست. پوست خشک می‌شود و حساسیت‌های پوستی اذیت‌مان می‌کنند. باید گل نیلوفر دم کنیم تا از این فصل زیبا هم لذت ببریم.

دمنوش زمستانی با یک کیک زمستانی حسابی می‌چسبد. کیک پرتقال‌مان را از اینجا سفارش دهید.

دمنوش ‌های مناسب زمستان

گل گاو زبان را فراموش نکنید

این گل ناز و اطوار زیاد دارد، اگر می‌خواهید خوب اثر کند باید نیم ساعت بجوشانیدش و بعد یک ساعت هم زمان بدهید تا دم بکشد، بعد لیموعمانی به آن اضافه کنید، بنوشید و لذت ببرید.

زنجبیل تا ته وجودتان را گرم می‌کند

اگر در منطقه‌ای بسیار سرد زندگی می‌کنید و یا سیستم ایمنی ضعیفی دارید و زود سرما می‌خورید، زنجبیل تازه را رنده کنید و با آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید. صافش کنید و تفاله‌اش را بگیرید و بنوشید. اگر سرما خورده باشد شما را از شر ویروس‌ها رها می‌کند و اگر در شرفش باشید نمی‌گذارد حتی نزدیکتان شود.

دمنوش ‌های مناسب زمستان

بادرنجبویه حوصله‌تان را جا می‌آورد

این گیاه عجیب از هر انگشتش یک هنر می‌ریزد، حوصله‌تان سر رفته است؟ خلق و خویتان را جا به جا می‌کند. شب‌ها کابوس می‌بینید؟ برایتان رویا می‌سازد.

استرستان را کاهش می‌دهد، زخم‌هایتان را التیام می‌بخشد و دندان‌تان را از درد تهی می‌کند، اگر گردنتان آسیب دیده، دردش را می‌کاهد، مراقب گوشتان است تا درد نکشد و تب را مهار می‌کند، سردرد و آنفولانزا و حالت تعوع را ناپدید می‌کند.

خدای من بادرنجبویه حتما یک مادر است.

هشدار

حواستان باشد، گیاهان دارویی و دمنوش‌ها هم مانند داروهای شیمیایی ضرر‌هایی دارند و برای همه مناسب نیستند، مصرف بی‌رویه آنها و یا ترکیب‌های عجیب و غریب ممکن است، آسیب‌هایی در پی داشته باشد.

در وبلاگ کیکِ‌خونه، از نوشیدنی‌های دیگری غیر از دمنوش‌ های مناسب زمستان هم برایتان گفته‌ایم، اینجا طرز تهیه‌شان را یاد بگیرید. نوشیدنی و یا دمنوش دیگری هست که دوست داشته باشید از آن حرف بزنیم؟ حتما ما را با خبر کنید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس