رازهای شادترین مردم دنیا

شادترین مردم دنیا
۱۵ دی ۱۳۹۹ الاهه انصاری

 

به نظر شما شادترین مردم دنیا در چه کشوری زندگی می‌کنند؟ اگر بخواهیم بدون هیچ پیش زمینه‌ای این موضوع را بررسی کنیم، شاید فکر کنیم احتمالا یک کشور گرم و ساحلی باید محل زندگی شادترین مردم دنیا باشد. اما به نظر شما سرچشمه این احساس شادی و خوشبختی کجاست؟ پول زیاد، خانواده پر جمعیت یا حتی شرایط جغرافیایی چه تاثیری در ایجاد این حس در افراد دارند؟ ممکن است در شرایطی زندگی کنیم که آرزوی خیلی از افراد باشد ولی خودمان حس خوشبختی نداشته باشیم. ممکن است در یک خانه دنج و کوچک و با یک درآمد معمولی بالاترین حس از خوشبختی و شادی را تجربه کنیم. با وجود این تناقضات به نظر می‌رسد شادی و خوشبختی را باید در درون افراد جست‌وجو کرد. فرهنگ هر جامعه تاثیر عمیقی روی روحیات افراد می‌گذارد. دانمارکی‌ها به شادترین مردم دنیا مشهورند. آن‌ها با کمک «هوگه» توانسته‌اند از پس احساسات منفی درون خودشان بربیایند. «هوگه» یک کلمه اسکاندیناوی است که در دانمارک به یک ویژگی مشخص از فرهنگ دانمارکی‌ها تبدیل شده است. در این مقاله با هم درباره هوگه و تاثیرش روی مردم دانمارک با هم گپ می‌زنیم.

هوگه چیست؟

دانمارک یکی از سردترین کشورهای جهان است. به دلیل سرمای هوا و شب‌های طولانی، مردم این کشور استعداد زیادی برای افسردگی دارند. اما سل‌های پیاپی مردم این کشور به عنوان شادترین مردم دنیا معرفی شدند. راز این شادی و خوشحالی فرهنگ هوگه است. نه تنها دانمارک، بلکه بیشتر کشورهای شمال اروپا زندگی آرام خود را مدیون این فرهنگ می‌دانند.

هوگه شامل هر اتفاق یا حس خوب، راحت و شناخته شده است. در هوگه باید زندگی را آرام آرام تجربه کرد و از هر لحظه آن لذت برد. مثل یک کیک خوشمزه که آرام بین دهانمان می‌چرخانیم و از طعم آن مست می‌شویم. زندگی در لحظه همان چیزی است که شادترین مردم دنیا را مشخص می‌کند. کتاب‌های زیادی درباره این فرهنگ نوشته شده و در آن‌ها به چند اصل ساده برای این فرهنگ اشاره شده است.

شادترین مردم دنیا

 

 

نوشیدنی گرم، گرمابخش وجود

زندگی به سبک هوگه جذاب و رنگی است. شادترین مردم دنیا هر زمان که حس بی‌حوصلگی یا خستگی می‌کنند خود را به نوشیدن یک نوشیدنی گرم در یک لیوان زیبا دعوت می‌کنند. فکرش را بکنید احساس خستگی می‌کنید، لیوان محبوبتان را برمی‌دارید، یک لیوان قهوه و یک تکه چیز کیک برمی‌دارید و به خودتان استراحت می‌دهید. زندگی زیباتر نمی‌شود؟

کتاب، رفیق آرامش‌بخش شادترین مردم دنیا

یکی از مشخصه‌های مردم شمال اروپا به عنوان شادترین مردم دنیا، مطالعه زیاد است. کتاب می‌تواند ما را از دنیای هر روزه‌مان نجات دهد. با شروع هر کتاب انگار روی بال یک پرنده قصه‌گو سوار می‌شوید و به دنیای کتاب می‌روید. این یکی از آموزه‌های هوگه است و کمک زیادی به حس مثبت شادی و خوشحالی در بین مردم می‌کند.

شادترین مردم دنیا

تکنولوژی ممنوع

یکی از رازهای شادترین مردم دنیا دوری کردن از تکنولوژی است. مردم دانمارک از سرشب گوشی‌های تلفن همراه خود را خاموش کرده و به فعالیت‌های دیگری مثل مطالعه و دیدار با دوستان می‌پردازند. تلفن‌های همراه و کامپیوترها در کنار اینکه زندگی ما را وارد مرحله جدیدی کرده‌اند، می‌توانند زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهند. کنار گذاشتن این امکانات در ساعت‌های انتهایی روز می‌تواند شما را به حال‌وهوای خوبی برگردانند.

دور هم جمع شدن 

فرهنگ هوگه توجه زیادی به ارتباط بین افراد دارد. شادترین مردم دنیا همیشه با هم در ارتباطند. آن‌ها به جای استفاده از فضای مجازی به دیدن هم می‌روند. مهمانی‌ها و دیدار با کسانی که دوستشان دارند، آن‌ها را پر از انرژی مثبت و حس خوب می‌کنند. یکی از عادات آن‌ها این است که هرکس با غذای خود به مهمانی می‌رود و این غذاها را با هم می‌خورند. این فرهنگ موجب راحتی برگزاری مهمانی‌ها می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تعداد مهمانی‌ها بیشتر شود و این حس خوب به صورت زنجیره‌ای ادامه پیدا کند.

هنر شاد زندگی کردن شادترین مردم دنیا

 استفاده از شمع، لباس‌های گرم، نو و راحت، جایزه دادن به خود، کار کردن در ساعات کاری و مزه مزه کردن تمام لحظه‌ها از دیگر نکات فرهنگ هوگه است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.فرهنگ زندگی کردن شادترین مردم دنیا چیز عجیب و غریبی نیست. زندگی شاد با یک تغییر جزئی در سبک زندگی امکان‌پذیر است. شاد زندگی کردن یک هنر است و یک کسانی که شاد زندگی می‌کنند هنرمندان واقعی هستند.

برای خوردن یک کیک خانگی با نوشیدنی گرم، در خانه گرم و کنار کسانی که دوستشان دارید، روی کیک خونه حساب کنید.

 

 

 

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس