روش درست کردن قهوه در خانه

روش درست کردن قهوه در خانه
۵ آذر ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد

روش درست کردن قهوه در خانه به کارتان می‌آید اگر که صبحتان بدون نوشیدن فنجانی قهوه صبح نمی‌شود. حتی اگر گاهی قهوه می‌نوشید باز هم روش درست کردن قهوه در خانه به کارتان می‌آید.

خانگی همیشه خوشمزه‌تر است، حتی قهوه خانگی

اصلا اسم خانه و خانگی که می‌آید با خودش گرما و امنیت هم می‌آورد. وقتی صحبت از خوردنی‌ها باشد که عطر و طعم خانگی را با هیچ چیز نمی‌شود عوض کرد. قهوه هم از این داستان خود را جدا نکرده است.

گاهی به جای نوشیدن قهوه در کافه‌های جورواجور خودتان را به فنجانی قهوه خانگی دعوت کنید. حالا بیایید بدون قهوه ساز با هم قهوه درست کنیم.

روش درست کردن قهوه در خانه

قهوه دمی با دستمال آشپزخانه

ساده‌ترین روش درست کردن قهوه در خانه دم کردن آن با فیلتر است، اگر فیلتر نداشتید هم هیچ غصه نخورید. دستمال آشپزخانه‌ای کاملا تمیز را جایگزین فیلتر کنید.

دستمال را روی فنجان بگذارید. مقداری پودر قهوه روی آن بریزید. کمی آب جوش روی قهوه بریزید تا مرطوب شود و برای سی ثانیه صبر کنید تا خیس بخورد.

آرام آرام مابقی آب جوش را در فنجان بریزید. حواستان باشد آب جوش از فیلتر بالا نزند. دستمال را بردارید، قهوه آماده است.

یادتان است چند وقت پیش قهوه دالگونا بر سر زبان‌ها افتاد؟ اینجا یاد بگیرید چه طور این قهوه خوشمزه را درست کنید.

فرنچ پرس تقلبی بسازید

روش درست کردن قهوه در خانه

فرنچ پرس دستگاهی است که با فشار بروی دانه‌های قهوه عصاره آن را می‌گیرد. حالا بیایید یک نمونه تقبلی‌اش را بسازیم. به ازای هر فنجانی که میخواهید قهوه دم کنید، یک قاشق غذاخوری پودر قهوه درشت آماده کنید.

مقدار مناسبی آب گرم کنید. پودر قهوه را خیس کنید و برای سی ثانیه صبر کنید. باقی مانده آب را روی قهوه‌ها بریزید. قهوه را طوری در فنجان‌ها بریزید که دانه‌های قهوه وارد آن نشوند.

قهوه فوری در ماکروویو

عجله که دارید ماکروویو به کمکتان می‌آید، یک فنجان آب را در وسط ماکروویو قرار دهید و گرمش کنید مراقب باشید به نقطه جوش نرسد.

یک قاشق غذاخوری قهوه در فنجان بریزید، اگر آب به میزان کافی گرم شده باشد باید صدای جلز و ولز کردن دانه‌های قهوه گوشتان را کر کند.

دو دقیقه دندان بر روی جگر بگذارید تا قهوه خیس بخورد و ته نشین شود. شیر و شکر هم اگر دوست دارید اضافه کنید و لذت ببرید.

جنگلی بنوشید

روش درست کردن قهوه در خانه

به دامان طبیعت پناه برده‌اید؟ کتری را فراموش نکنید تا از نوشیدن قهوه جنگلی لذت ببرید.

پودر قهوه را بر کف کتری بریزید. به اندازه نیاز آب روی آن بریزید و بر آتش بگذارید. تا کتری خیلی داغ نشده است خوب هم بزنید و بعد صبر کنید تا به جوش بیاید. دو دقیقه به همان حال رهایش کنید تا دانه‌های قهوه خوب بازیگوشی کنند.

بعد از روی حرارت کتری را بردارید و بگذارید استراحت کند و دانه‌های قهوه آرام بگیرند و بر کف کتری سکنی گزینند.

حالا قهوه آماده شده است و می‌توانید در لیوان جنگلیتان سِروش کنید.

اینجا خانه کیک‌های خانگی کیک خونه است. به نظر شما کدام یک از این کیک‌ها با قهوه بیشتر می‌چسبد؟

شیشه مربا هم کارساز است

اگر شیشه‌های مربایتان را دور نینداخته باشید اینجا به کارتان می‌آید. دو شیشه نیاز دارید.

به اندازه دو فنجان آب جوش بیاورید. سه تا چهار قاشق غذاخوری پودر قهوه در یکی از شیشه‌ها بریزید. برای چهار دقیقه صبر کنید تا قهوه‌ها خوب خیس بخورند.

حالا از دستمالی تمیز به عنوان فیلتر استفاده کنید، روی شیشه دوم بگذارید و قهوه شیشه اول را در شیشه دوم خالی کنید. کافیست قهوه را در فنجانی ریخته بنوشید و لذت ببرید.

قهوه جوش

روش درست کردن قهوه در خانه

به غیر از روش‌های بالا می‌توانید از قهوه جوش هم استفاده کنید. قهوه جوش‌های خانگی در قیمتهای متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند.

قهوه جوش رو گازی یا اسپرسو، قهوه جوش ترک و… اول ببینید با کدام روش تهیه قهوه راحت‌تر هستید و طعمش را می‌پسندید، بعد با توجه به نیازتان قهوه جوشی تهیه کنید.

فوری و آماده

روش درست کردن قهوه در خانه

روش‌های راحت تری هم هست. استفاده از قهوه‌های فوری و آماده که فقط کافی ست پودر را در آب جوش هم بزنید و بنوشید. البته طعم این قهوه‌ها هرگز مانند قهوه‌ای که خودتان تهیه کرده باشید نخواهد شد.

یادگرفتید قهوه خانگی درست کنید؟ صبر کنید. اول یک براونی فندقی از کیک خونه سفارش دهید. تا با قهوه خانگی خوش عطرتان نوش جان کنید.

 

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس