روش های دم کردن چای در دنیا، از چای سماور تا چای کره‌ای

۲۵ دی ۱۳۹۹ الاهه انصاری

برای ما ایرانی‌ها هیچ سخنی خوش‌تر از نوشیدنی مورد علاقه‌مان یعنی چای نیست. وقتی هم که حتی تصور هر نوع شیرینی و کیک را می‌کنیم، همیشه یک لیوان چای دبش در کنارش وجود دارد. چای همان دوست باحوصله و سنگ صبور ماست که به غر غر کردن‌ها و گلایه‌های ما عادت کرده است. هر زمان که حس بدی داریم دستی روی شانه‌ی ما می‌گذارد و تمام تلاشش را برای بهتر شدن حالمان می‌کند. وقتی هم که کیفمان کوک است، با همراهی‌اش حالمان را بهتر می‌کند. هر زمان هم که هیجان زده‌ایم و سرشار از احساس خوبیم، با لبخندش احساسمان را تقویت می‌کند. روش‌ های دم کردن چای در دنیا بسیار جالب است.  همان‌طور که می‌دانید انواع چای تنها مخصوص ما ایرانی‌ها نیست. تمام دنیا به این نوشیدنی ارادت خاصی دارند. در ادامه چند نمونه از روش های دم کردن چای در دنیا را با هم بررسی می‌کنیم. 

دم کردن چای با سماور، با عطر و بوی خانه مادربزرگ

یکی از روش های دم کردن چای در دنیا به کمک سماور است. احتمالاً شما هم خانه مادربزرگتان را با یک سماور با چای همیشه آماده‌اش به یاد می‌آورید. طعم و عطر چای سماور مادربزرگ تا سال‌های سال همراه ما می‌ماند. تقریباً خانه‌ای در ایران نیست که در آن یک سماور پیدا نشود. این واژه یک کلمه‌ی روسی است و در واقع اولین کشوری که از سماور‌ها استفاده کرد روسیه بود. ارادت روس‌ها به سماور از ما ایرانی‌ها هم بیشتر است. آن‌ها اعتقاد دارند که سماور‌ها روح دارند و صدایی که هنگام جوشیدن چای از سماور بر می‌آید صدای این ارواح است.

روش های دم کردن چای در دنیا

ژاپنی‌ها، از عجایب روش های دم کردن چای در دنیا

یکی از روش های دم کردن چای در دنیا به دست ژاپنی‌ها و در طی یک مراسم ویژه صورت می‌گیرد. این مراسم به دلیل حضور بودایی‌ها در منطقه شرق آسیا عجیب‌تر از سایر مناطق جهان است. یکی از محبوب‌ترین چای‌ها در ژاپن، ماچا است. این چای از نظر خواص از سایر چای‌ها غنی‌تر است و روش فرآوری متفاوتی دارد. تمام رسوم مربوط به دم کردن چای باید به دقت انجام شود و هیچ‌ بخشی از آن نباید از قلم بیفتد. ژاپنی‌ها برای دم کردن چای از یک چوب خیزران برای حل کردن پودر ماچا در آب استفاده می‌کنند. آن‌ها همچنین از یک کاسه و کتری برای دم کردن چای کمک می‌گیرند. مهیا بودن همه‌ی این وسایل در قبل از مراسم به دقت بررسی می‌شود. این رسم که یکی از جالب‌ترین روش های دم کردن چای در دنیا است، معمولا به دست زنان خانواده انجام می‌شود.

روش های دم کردن چای در دنیا

چای در ظرف کدو، روش عجیب مردم آرژانتین برای نوشیدن چای

اگر یک روز عادی در خیابان‌های آرژانتین قدم بزنید احتمالاً در دست تعدادی از مردم یک کدو می‌بینید که یک نی از آن بیرون زده است! اگر در این شرایط قرار گرفتید تعجب نکنید. در واقع آرژانتینی‌ها چای خود را در کدو سرو می‌کنند. آن‌ها با خالی کردن کدوی قلیانی و قرار دادن یک لوله‌ی فلزی روی آن یک ظرف برای دم کردن چای درست می‌کنند. سرو چای در کدو یکی از روش‌ های دم‌کردن ‌چای در دنیا است که بسیار جالب توجه است. آن‌ها داخل این کدوی خالی شده مقداری از برگ گیاه ماته قرار می‌دهند و سپس روی آن آب جوش می‌ریزند تا دم بکشد. این چای معمولاً با یک نی مخصوص به نام بومبیلا نوشیده می‌شود.

چای با نمک، شوخی یا یکی از روش های دم کردن چای در دنیا

اگر از دسته کسانی هستید که هنوز با خوردن حلیم با نمک کنار نیامده‌اید از این به بعد باید سعی کنید با سرو چای همراه نمک هم کنار بیایید. یکی از روش ‌های دم کردن چای در دنیا سرو کردن چای شور یا چای کره‌ای در تبت است. به این نوع چای، پو چا گفته می‌شود. این روش دم کردن چای بسیار قدیمی است و به قرن هفتم میلادی برمی‌گردد. در این روش، برگ‌های چای جوشانده می‌شود و برای چند ساعت کنار گذاشته می‌شود. بعد از آن کره محلی همراه با نمک به چای اضافه شده و به خوبی هم زده می‌شود تا یک مخلوط یک‌دست به دست بیاید. این چای در کاسه سرو می‌شود.

سخن آخر

با چهار نمونه از روش های دم کردن چای در دنیا آشنا شدیم. این روش‌ها بسته به فرهنگ هر کشور می‌تواند متفاوت باشد. روش شما برای دم کردن چای چیست؟

برای سفارش شیرینی‌های بی‌نظیر در کنار یک لیوان چای به سایت کیک خونه سر بزنید.   

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس