روش ‌های پخت کیک خانگی بدون فر کدامند؟

پخت کیک خانگی بدون فر
۲۵ آذر ۱۳۹۹ مهتاب خسروشاهی

کیک‌خونه در این مطلب روش ‌های پخت کیک خانگی بدون فر را به شما می‌گوید. اگر در خانه فر ندارید، یا حوصله‌ی استفاده از فر در شما نیست، با روش ‌های پخت کیک خانگی بدون فر آشنا شوید.

همیشه فر دردسترس نیست. به‌ویژه که خیلی از خانه‌ها گاز رومیزی دارند و ممکن است فر نداشته باشند. روش ‌های پخت کیک خانگی بدون فر را بررسی کنید و ببینید کدام به درد شما می‌خورد.

مایکروفر؛ حرفه‌ای و عالیپخت کیک خانگی بدون فر

اگر تا امروز از مایکروفر فقط برای گرم کردن غذا استفاده می‌کردید، نگاه‌تان را عوض کنید. ماکروفر این قابلیت را دارد که جایگزین فر به‌حساب بیاید. به‌ویژه اگر ماکیروفر شما دکمه کانوکشن داشته باشد، دیگر عالی‌ می‌شود. اما بدون کانوکشن هم پخت کیک در مایکروفر کار سختی نیست. نخست باید بالاترین سطح دما را انتخاب کنید. خوبی مایکروفر این است که کیک را در زمان کوتاهی می‌پزد. معمولا حدود ۸ تا  ۱۵ دقیقه برای پخته شدن کیک کافی خواهد بود. با این همه خلال دندان یا چنگال را در کیک فرو کنید. اگر مایه کیک به آن نچسبید، حتما پخته.

یک نکته‌‌ی مهم را فراموش نکنید. مایکروفر هم مانند فر باید از قبل گرم شود. بین ۵ تا ۸ دقیقه قبل از این که قالب را در مایکروفر بگذارید، آن را گرم کنید. قالب معمولی کیک برای پخت کانوکشن مناسب است. اما برای پخت با ماکرو، به ظرف سرامیکی یا پیرکس نیاز دارید.

خوبی: معمولا در بیشتر خانه‌ها مایکروفر پیدا می‌شود. مدت زمان پخت کیک خانگی در مایکروفر خیلی کوتاه است.

بدی: ما که بدی از آن ندیدیم. اگر شما دیده‌اید،‌ برای‌مان بنویسید.

کیک پز؛ تخصصی و به‌درد بخورپخت کیک خانگی بدون فر

کیک ‌پز تنها به درد کیک پختن نمی‌خورد. می‌توانید در آن شیرینی بپزید، پیتزا یا خوش‌مزه‌های دیگر درست کنید. اگر کیک‌ پز دارید، دیگر نیازی به فر نیست. پس به‌عنوان یکی از روش ‌های پخت کیک خانگی بدون فر روی آن حساب کنید.

قالب کیک پز اغلب از جنس تفلون تهیه می‌شود. قالب را چرب کنید و مایه کیک را در آن بریزید. مدت زمان پخت کیک در کیک پز حدود نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه است. البته که از تکنیک خلال دندان یا چنگال استفاده می‌کنیم. زمانی که کیک پخت، آن را از برق می‌کشیم. باید کمی تحمل کنیم تا خوب سرد شود.

خوبی: این وسیله به‌طور اختصاصی برای پخت کیک طراحی شده. پس توقع شما را برای یک کیک پف کرده و عالی پاسخ می‌دهد.

بدی: اگر پیش از سرد شدن کیک در آن را باز کنید، ممکن است پف کیک بخوابد. یادتان باشد هر زمان سرد شد، در کیک پز را باز کنید.

هواپز؛ یک‌دست و باکیفیتپخت کیک خانگی بدون فر

هواپز لامپ هالوژنی دارد. این وسیله امواج نوری تولید می‌کند و هوای گرم را به گردش درمی‌آورد. پخت کیک در هواپز یک‌دست خواهد بود. مایه را در قالب چرب شده بریزید. می‌توانید کف قالب را با کاغذ شیرینی‌پزی بپوشانید. هواپز هم مثل فر باید از قبل گرم شود. دمای مناسب برای پخت کیک در هواپز ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد و زمان کافی، حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه است. اگر روی کیک بعد از ۳۰ دقیقه طلایی نشده بود، دما را به ۲۰۰ درجه برسانید و ۱۰۰ دقیقه‌ی دیگر زمان بگیرید.

خوبی: مدت زمان آن مشابه فر گازی‌ست.

بدی: اگر شما تجربه‌ی بدی دارید، برای ما بنویسید.

پلوپز؛ خوب و کاربردیپخت کیک خانگی بدون فر

یکی دیگر از روش ‌های پخت کیک خانگی بدون فر،‌ استفاده از پلوپز است. خیلی‌ها از این وسیله برای پخت کیک بهره می‌برند. مثل هر وسیله‌ی دیگری، باید از قبل گرم شود. زمانی که مایه‌ کیک وارد پلوپز می‌شود، باید کاملا گرم شده باشد. قابلمه‌ی آن را چرب کنید. می‌توانید با کاغذ روغنی کف آن را بپوشانید. بعد مایه کیک را در آن بریزید. زمان پخت کیک حدود ۱ ساعت است.

خوبی: کیک با حوصله و کم‌کم می‌پزد.

بدی: ممکن است کمی نرم شود. بعد از چند بار پخت کیک در پلوپز، فوت‌وفن آن باتوجه به مدل دستگاه‌، دست‌تان می‌آید.

قابلمه؛ پای ثابت هر آشپزخانهپخت کیک خانگی بدون فر

یکی از راحت‌ترین روش‌ های پخت کیک خانگی بدون فر، پختن کیک در قابلمه است. اگر هر وسیله‌ای در خانه‌ی شما پیدا نشود، حتما قابلمه دارید.  قابلمه‌ی نچسب و تفلون بهترین گزینه است.  شعله‌ پخش‌کن را روی حرارت ملایم بگذارید. کف قابلمه را چرب کنید. مایه کیک را در قابلمه بریزید. با یکی دو ضربه به بدنه‌ی قابلمه، هوای اضافی مایه را بگیرید. نیازی به چرب کردن بدنه‌ی قابلمه ندارید. قابلمه را روی گاز بگذارید و درش را ببندید. اگر دم‌کن روی آن بگذارید، نتیجه خوب می‌شود.

ممکن است روی کیک خیلی طلایی نشود. اما مزه‌ و بافتش به‌ همان خوبی کیک توی فر خواهد بود. زمان پخت کیک در قابلمه حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه خواهد بود. تست پخته بودنش، همان خلال دندان است.

خوبی: نیاز به خرید هیچ وسیله‌ای ندارید.

بدی: ممکن است روی کیک طلایی و جذاب نشود.

بعد از توضیح روش ‌های پخت کیک خانگی بدون فر، یک راه حل جذاب دیگر را هم به‌ شما می‌گوییم. کیک‌خونه شیرینی و کیک‌های جذابی می‌پزد که مزه‌ی خانگی دارند. اگر تا حالا خرید کیک آنلاین را تجربه نکرده‌اید، دیگر وقتش رسیده یکی از کیک و شیرینی‌های دلربای ما را سفارش دهید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس