زولبیا بامیه خانگی ساده لذت دوچندان روزهای بهاری

۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ الاهه انصاری

چشمانتان را ببندید و به یک ظرف پر از زولبیا بامیه فکر کنید؛ قبول دارید که زندگی در همین چند ثانیه زیباتر می‌شود؟ امکان ندارد ماه رمضان باشد و لب به زولبیا و بامیه نزنیم. اصلا این ماه با این دو واژه گره خورده است. مهم نیست روزه‌دار باشیم یا نه، دیدن زولبیا و بامیه آن‌چنان بذاق دهانمان را تحریک می‌کند که نمی‌توانیم بی‌خیال خوردنشان شویم. اما تا به حال به پخت زولبیا بامیه خانگی ساده فکر کرده‌اید؟ بله می‌توانیم به راحتی در خانه‌هایمان این شیرینی‌های جذاب را تهیه کنیم. اگر شما هم دوست دارید زولبیا بامیه خانگی ساده لذت را در خانه آماده کنید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چطور زولبیا بامیه خانگی ساده درست کنیم؟

شاید فکر کنید برای تهیه این شیرینی باید مواد اولیه خاص و منحصر به فردی داشته باشید، اما بین خودمان بماند احتمالا تمام مواد را در آشپزخانه‌تان پیدا کنید. مواد مورد نیاز برای زولبیا بامیه خانگی ساده شامل دو دسته خمیر و شربت می‌شود. مواد مورد نیاز خمیر بامیه عبارت‌اند از:

 • ۱ پیمانه آب
 • ۱ پیمانه آرد
 • ۳ عدد تخم مرغ
 • ۵۰ گرم کره
 • نمک ۱/۸ قاشق چای‌خوری
 • شکر ۱ قاشق غذاخوری

مواد مورد نیاز برای شربت:

 • ۱ پیمانه آب
 • ۲ پیمانه شکر
 • ۲ قاشق غذاخوری زعفران دم‌کرده
 • ½ پیمانه گلاب
 • ۵ عدد هل
 • ۵ قطره آب لیمو ترش تازه

برای آماده‌سازی زولبیا بامیه خانگی ساده، اول به سراغ پخت بامیه می‌رویم. فقط یادتان نرود که قیف مخصوص با سری مورد دلخواهتان را قبل از هرچیزی آماده کنید

چطور بامیه خانگی درست کنیم؟

برای شروع، اول شیره‌ی بامیه را آماده کنید. برای درست کردن شیره‌ی بامیه باید آب شکر، زعفران و گلاب و هل را داخل یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید. زمانی‌که شکر حل شد و به جوش آمد آبلیمو را اضافه کنید. قابلمه را به مدت ۱۵ دقیقه روی شعله ملایم قرار دهید. به خاطر داشته باشید که این شیره باید چند ساعت قبل از خمیر باید آماده باشد. به این ترتیب زمانی‌که بامیه آماده شد، آن را داخل شیره قرار می‌دهید تا شیرین شود. شیره‌ی آماده شده را در یخچال بگذارید تا سرد شود.

زولبیا بامیه خانگی ساده

حالا نوبت اصل ماجراست. برای آماده سازی خمیر بامیه، آب را داخل یک قابلمه بریزید و زیر گاز را روشن کنید. کره، شکر و نمک را اضافه کنید. مواد را با یکدیگر هم بزنید تا آب به جوش بیاید و کره کاملا آب شود. در این مرحله آرد را به مخلوط اضافه کرده و هم بزنید تا خمیر یک‌دستی به وجود بیاید. بعد از یک‌دست شدن خمیر به مدت ۱۰ دقیقه مواد با با پشت قاشق باز کنید تا کاملا خنک شوند. حالا نوبت سوگلی‌هاست تخم مرغ‌ها را یکی یکی به خمیر اضافه کنید و هم بزنید. مواد شما آماده است.

مرحله آخر یک تابه یا ظرف گود روغن بریزید و مواد را با کمک قیف و قیچی داخل آن قرار دهید. شعله گاز را روشن کنید و به آرامی شاهد ساخته شدن این جذاب دوست داشتنی باشید. مواد را بعد از سرخ شدن داخل شیره بریزید.

بامیه خانگی شما آماده است نوش جان. اما در این دستور پخت زولبیا بامیه خانگی ساده جای زولبیا خالیست

چطور زولبیا خانگی ساده درست کنیم؟

برای زولبیا به همان شیره نیاز دارید. برای خمیر آن یک لیوان نشاسته را با یک لیوان ماست مخلوط کنید. حالا یک قاشق آرد را به همراه نصف قاشق مربا خوری بکینگ‌پودر اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شوند. در مرحله‌ی آخر ۱ قاشق غذاخوری زعفران دم‌کرده را به مواد اضافه کرده و مخلوط کنید. مواد را از صافی عبور بدهید و روی آن را سلفون بکشید. بگذارید ۱ ساعت استراحت کنند. در مرحله آخر مواد را داخل قیف بریزید. تفاوت زولبیا با بامیه در پخت این است که برای زولبیا باید روغن را داخل ماهیتابه بریزید و داغ شود و مواد را به آن اضافه کنید. مواد را به صورت چرخشی روی ظرف بریزید و اجازه دهید سرخ شوند. در مرحله‌ی آخر آن‌ها را داخل شیره‌ی سرد قرار دهید و زولبیا بامیه خانگی ساده را نوش جان کنید.

اگر با وجود دیدن طرز تهیه زولبیا بامیه خانگی ساده، زمان آماده‌سازی آن را ندارید، روی ما حساب کنید. ما در کیک خونه برای ماه رمضان برنامه‌های ویژه‌ای داریم. پکیج‌های زولبیا بامیه را انتخاب کنید و روزتان را بسازید.

 

 

 

نظرات کاربران

0 تماس