شیرینی فروشی خانگی، حرفه ‌ای شیرین

شیرینی فروشی خانگی
۱۲ مهر ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد

آیا حرفه‌ای شیرین‌تر از شیرینی فروشی خانگی سراغ دارید؟ شیرینی فروشی همیشه جذاب و رویایی‌ست، اما شیرینی فروشی خانگی یعنی عشق و محبت فضای خانه در تک‌تک شیرینی‌ها طنین می‌اندازد و زمین تا آسمان با انواع دیگرش توفیر دارد.

شیرینی فروشی خانگی

شیرینی فروشی خانگی، شغلی هزار رنگ

روزها می‌گذرند و تغییرات از راه می‌رسند، مشاغل تغییر شکل می‌دهند، بعضی‌ها حذف می‌شوند و بعضی دیگر متولد می‌شوند.

شیرینی فروشی اما از هزاران سال پیش با ما بوده و خواهد بود. فقط شکلش مدام در حال تغییر است، سبک زندگی مردم هر روز رنگ دیگری به این شغل می‌دهد.

این شغل هزار رنگ، شروع خوبی برای راه انداختن کسب‌وکاری کوچک و خانگی‌ست. اما چرا؟

از اولین کیک‌هایی که کیک‌خونه به عنوان یک شیرینی فروشی خانگی عرضه کرد. کیک نسکافه بود. این شما و این کیک نسکافه.

چرا باید شیرینی فروشی خانگی را انتخاب کنم؟

شیرینی فروشی با قدمتی تاریخی روز به روز در سطح شهرهای مختلف در حال گسترش است و افراد بیشتری آن را به عنوان حرفه رویایی خود انتخاب می‌کنند. اما این به آن معنا نیست که کسب‌وکاری خانگی توان رقابت با بی‌شمار شیرینی فروشی‌ را ندارد و یا نیاز به سرمایه هنگفتی دارد تا کارش را شروع کند.

ملزومات اولیه برای شروع شیرینی فروشی خانگی

هنر، ذوق، سلیقه و سرمایه اجتماعی از ارکان اصلی مورد نیاز شیرینی فروشی خانگی‌ست. این‌ها را فراهم کنید و با سرمایه مالی معقولی شروع به کار کنید. در شرایط اقتصادی فعلی، کسب‌و‌کارهای خانگی با حذف واسطه‌ها و ارتباط مستقیم با مصرف‌کننده می‌توانند بسیار موفق عمل کنند.

شیرینی فروشی خانگی

مشکلات شیرینی فروشی خانگی

بسیاری از افرادی که به تازگی کسب‌و‌کار خانگی‌شان را شروع می‌کنند ممکن است با مشکلات زیادی دست‌و‌پنجه نرم کنند. هزینه‌های جاری مثل خرید ملزومات قنادی و مواد اولیه، عدم دسترسی به مخاطبان، عدم امکان تبلیغات مناسب و….

اما روزگار عوض شده است، شبکه‌های اجتماعی هر بدی که داشته‌اند، برای کسب‌و‌کارهای خانگی خوب بوده‌اند. شما به راحتی می‌توانید با یک اکانت اینستاگرام، مخاطبان‌تان را پیدا کند، با کمترین هزینه تبلیغ کنید. از همه مهم‌تر دیگر همکاران‌تان را بشناسید، ایده بگیرید و از قافله عقب نمانید.

شیرینی فروشی خانگی به فکر هم نیاز دارد؟

برای موفقیت شیرینی فروشی خانگی‌تان باید حسابی تلاش کنید، همیشه به روز باشید، کیفیت بالای محصولات‌تان کمترین کاری‌ست که می‌توانید انجام دهید، موارد زیر می‌تواند به کشیدن نقشه راهتان کمک کند.

شیرینی فروشی خانگی

از همین حالا برای نوروز برنامه‌ریزی کنید

برنامه مدونی برای تولید داشته باشید، تاریخ‌های مهم برای شیرینی فروشی را فراموش نکنید. عید نوروز، شب یلدا، ماه رمضان و… از چندین ماه قبل به برنامه‌ریزی برای این تاریخ‌ها بپردازید.

حواستان باشد ماه محرم و صفر، فروش‌تان بسیار کم می‌شود. آمادگی‌اش را داشته باشید.

مخاطب شیرینی فروشی را پیدا کنید

از شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید، در گروه‌هایی که مشتری بالقوه دارند عضو شوید. دایره دوستان‌تان را بزرگ کنید.

عکاس شیرینی شوید

این روزها اهمیت نحوه پرزنت کردن کارتان کم از خود کار ندارد، چیدمان کنید و عکس‌های زیبا از کارتان بگیرید. پینترست پر از ایده برای شماست.

شیرینی فروشی مبلغ خوبی می‌خواهد

دیگر پخش کردن تراکت کارتان را راه نمی‌اندازد، با اصول تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی آشنا شوید و با کمترین هزینه، بیشترین سود را ببرید.

هر کدام از کیک‌های کیک‌خونه در دو سایز عرضه می‌شوند، اگر کیک نسکافه‌ای برایتان بزرگ بود. سایز مینی را امتحان کنید.

متفاوت باشید

شما که هنرش را دارید، دست از پختن شیرینی‌هایی که حتی در سوپرمارکت‌ها هم پیدا می‌شوند بر دارید. کمی جستجو کنید و مدرن باشید. البته شیرینی‌های سنتی را هم فراموش نکنید.

چشم‌ها را از هوش ببرید

محصولاتتان را با دلبر کردن ظاهرشان در دل مخاطبان جا کنید، از ایده‌های تزیین نوین بهره بگیرید.

شیرینی فروشی خانگی

رفتار اصولی با مخاطب را یاد بگیرید

اگر بهترین محصولات را ارائه کنید اما ارتباط خوبی با مشتری برقرار نکنید، موفق نخواهید بود.

از بسته‌بندی غافل نشوید

قرار شد چشم‌ها را از هوش ببرید، بسته‌بندی هم در همین قسمت جای می‌گیرد و بسیار مهم است، سلیقه به خرج دهید، بسته‌بندی زیبا، دوست‌دار محیط زیست، کم هزینه و کاربردی درست کنید به نحوی که کاربردهای متفاوت و چندباره‌ای برای مشتری داشته باشد.

شیرینی فروشی خانگی

تجارت دیجیتال به کمک‌ شیرینی فروشی می‌آید

برای بهتر دیده شدن در ابتدای راه و آشنایی با اصول کار بهتر است از وبسایت‌ها و پلتفرم‌هایی که به معرفی کسب‌وکارهای خانگی می‌پردازند و یا حتی کار ارسال محصولات را بر عهده می‌گیرند کمک بگیرید.

اگر با خواندن این متن به این فکر افتادید که تجارت کیک‌پزی کوچک خودتان را راه بیندازید، مطمئن باشید که دیگر مطالب وبلاگ کیک‌خونه هم به کارتان می‌آید. سری به ما بزنید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس