طرز تهیه براونی آلبالو؛ لطیف و شیرین

براونی آلبالو
۲۳ تیر ۱۴۰۰ مهتاب خسروشاهی

حالا که تابستان از راه رسیده، حیف است طرز تهیه براونی آلبالو را ندانید. از ما می‌شنوید، فصل آلبالو که تمام شد، با آلبالو خشک براونی درست کنید. پس این شما و این طرز تهیه براونی آلبالو.

امتحان کردن مزه‌ها و بافت‌های مختلف کیک، یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای دنیاست. طرز تهیه براونی آلبالو را که بلد باشید، بعضی روزها بوی خوشی در آشپزخانه‌تان بلند می‌شود. براونی طرفدارهای زیادی دارد و بین انواع براونی، خیلی‌ها دنبال طرز تهیه براونی آلبالو هستند. این دسر شیرین و لذیذ نوعی کیک به‌حساب می‌آید. تفاوت آن با کیک، نرمی و خیس بودن بافت داخلی‌اش است. اگرچه بیرون آن مثل کیک‌های دیگر برشته می شود.

ما دو رسپی برای شما انتخاب کرده‌ایم. رسپی براونی آلبالو از جیمی اولیویر، که حتما نام آشنایی برای شماست. و رسپی دوم که یک دستور بدون تخم‌مرغ است.

این را هم بگوییم که اگر زمان پخت و پز ندارید و هوس براونی کرده‌اید، سری به انواع براونی کیک‌خونه بزنید و آنلاین سفارش دهید.براونی آلبالو

طرز تهیه براونی آلبالو؛ رسپی اول

مواد لازم:

شکلات تلخ (۷۰ درصد) ۲۰۰ گرم
کره ۲۵۰ گرم
آلبالو یا آلبالو خشک ۷۵ گرم
انواع مغز ۵۰ گرم
پودر کاکائو ۸۰ گرم
آرد ۶۵ گرم
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای‌خوری
شکر دانه ریز ۳۶۰ گرم
تخم‌مرغ بزرگ ۴ عدد

مرحله اول:

همیشه کارتان را با شستن دست‌ها، روشن کردن موسیقی دلپذیر و بعد روشن کردن فر آغاز کنید. دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد برای تهیه براونی آلبالو مناسب است. ظرف کیک می‌تواند ۲۴ سانتی‌متری باشد. کف آن را با کاغذ روغنی بپوشانید.

مرحله دوم:

شکلات تلخ را با دست خرد کنید و در ظرف بزرگی بریزید. کره را به آن اضافه کنید. ظرف شکلات را در یک ظرف در حال بخار، مثل کتری آب جوش، قرار دهید. شکلات‌ها را به‌روش بن ماری آب می‌کنید. یعنی آن قدر به هم می‌زنید و روی حرارتی که از آب جوش بلند می‌شود، نگه می‌دارید، تا کاملا آب شوند.

شکلات که آب شد، مغز و آلبالو را در آن می‌ریزید. لازم است آلبالوها را از قبل هسته بگیرید و اجازه دهید آب آن جدا شود.براونی آلبالو

مرحله سوم:

کاسه‌ی دیگری بردارید. پودر کاکائو و آرد را در آن بریزید. جای بیکینگ پودر و شکر هم همین‌جاست. همه را با هم مخلوط کنید. حتما یادتان هست که آرد باید الک شود. جای شما باشیم، بیکینگ پودر و پودر کاکائو را هم الک می‌کنیم.

حالا می‌توانید مواد خشک را به مخلوط شکلات و آلبالو اضافه کنید. با لیسک هم بزنید. در پایان نوبت تخم‌مرغ‌هاست. باید مایه براونی آلبالو را خوب مخلوط کنید تا یک‌دست و لطیف شود.

مرحله چهارم:

مایه براونی را در قالب بریزید و روانه‌ی فر کنید. حدود ۲۵ دقیقه طول می‌کشد تا براونی آماده شود. در این فاصله وقت دارید ظرف‌هایی را که کثیف شده‌اند، بشویید و همه‌ی سطوح آشپزخانه را تمیز کنید.

حالا به براونی سر بزنید. شاید عادت داشته باشید پخت کیک را با خلال دندان چک کنید. اما این روش برای براونی آلبالو به‌کارتان نمی‌آید. براونی شبیه کیک خیس است و بافت درونی آن کاملا سفت خشک نمی‌شود.

و پایان:

صبر کنید براونی کمی خنک شود. با دقت آن را به ظرف دیگر منتقل کنید. می‌توانید با آلبالو روی براونی را تزئین کنید.

رسپی دوم؛ طرز تهیه براونی آلبالوبراونی آلبالو

این رسپی با تخم‌مرغ آماده می‌شود. ما رسپی دیگری هم به شما پیشنهاد می‌کنیم که طرز تهیه‌ بروانی آلبالو بدون تخم‌مرغ است.

مواد لازم:

شکر سفید ۱ و ۲/۱ پیمانه
روغن گیاهی ۲/۱ پیمانه
عصاره بادام۲  قاشق چای‌خوری
ٱرد همه منظوره ۲ پیمانه
پودر کاکائو ۲/۱ پیمانه
جوش شیرین ۱ و ۲/۱ قاشق چای‌خوری
نمک۱  قاشق چای‌خوری
آلبالوی هسته گرفته ۲ پیمانه

گام اول:

فر را روی دمای ۱۷۵ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. تا دست‌تان مشغول هم‌زدن و آماده کردن مایه‌ی براونی‌ست، فر حاضر و آماده می‌شود. ظرف مناسبی را انتخاب کنید. آن را چرب کنید و آرد بپاشید.

حالا شکر، روغن و عصاره‌ی بادام را در کاسه‌ی بزرگی مخلوط کنید.

گام دوم:

کاسه‌ی دیگری بردارید. آرد، پودر کاکائو، جوش‌ شیرین و نمک را در آن بریزید و مخلوط کنید. این مخلوط پودری را به کاسه‌ی قبلی اضافه کنید و هم بزنید.

نصف آلبالوها را در مایه بریزید و با هم‌زن هم بزنید. حالا دیگر همزن را خاموش کنید. بقیه‌ی آلبالوها را به مایه اضافه کنید و با لیسک مخلوط کنید. دیگر می‌توانید ظرف براونی را راهی فر کنید. حدود ۲۵ تا ۳۰ دقیقه‌ی بعد، براونی آلبالو آماده است.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس