طرز تهیه بستنی توت فرنگی خانگی

۲۴ مهر ۱۳۹۸ مهسا ارشدی

تهیه بستنی توت فرنگی خانگی : زیر آفتاب داغ تابستان و هوای گرمش، بستنی‌ همیشه از گزینه‌های روی میز جمع‌های خانوادگی و دوستانه است. به خصوص اگر بچه‌ها هم عضوی از این دورهمی‌ها باشند. در دسته‌ی رسپی وبلاگ کیک‌خونه، می‌خواهیم رسپی‌های ساده و سالمی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید با استفاده از مواد اولیه‌‌ی سالم و با کیفیت خوراکی‌های خوشمزه و خانگی تهیه کنید. در این قسمت طرز تهیه بستنی توت‌ فرنگی خانگی را با هم مرور می‌کنیم.

بستنی توت فرنگی خانگی

مطمئنیم بعد از تهیه‌ی این بستنی خانگی طعم خاص و فوق العاده‌ی آن را فراموش نخواهید کرد. اما چرا بستنی توت فرنگی؟ توت فرنگی از جمله میوه‌هایی است که در تمام فصول در دسترس و به ذائقه‌ی اکثر افراد نزدیک است. آماده ‌اید تا طرز تهیه‎‌ بستنی توت فرنگی خانگی را شروع کنیم؟

مواد مورد نیاز بستنی توت فرنگی

(مناسب برای ۴ نفر)

۴۵۵ گرم توت فرنگی تازه

۱۵۰ گرم شکر

۲۴۰ گرم خامه ترش

۲۴۰ گرم خامه پرچرب

ریحان تازه و خرد شده ( درشت )

نصف قاشق چایی خوری لیموی تازه

 

توت فرنگی

توت فرنگی‌ها را بعد از شستن خرد کنید و داخل کاسه‌ بزرگی ریخته و به آن‌ها شکراضافه کنید. توت فرنگی‌ها و شکر را هم بزنید تا به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند. سپس آن‌ها را در همان کاسه و در دمای اتاق (۲۵ درجه) به مدت یک ساعت استراحت دهید.

در همین حین در یک قابلمه، خامه‌ی پر چرب و ریحان را به هم اضافه کنید و روی گاز قرار دهید تا به مدت ۴۰ دقیقه با شعله‌ی زیاد بجوشند. بعد از آنکه جوشیدن تمام شد، کرم را داخل یک کاسه‌ی تمیز بریزید  و برگ‌های ریحان را جدا کنید. سپس این کرم را کنار بگذارید تا سرد شده و آماده‌ی استفاده شود.

حالا ترکیب توت فرنگی و شکر را که قبلا آماده شده بود، به همراه خامه‌ی ترش، آب لیموی تازه و خامه‌ی جوشیده شده با ریحان را داخل مخلوط کن یا غذاساز بریزید تا کاملا با هم مخلوط شده و ترکیبی مانند اسموتی حاصل شود. (دقت کنید که کاملا نرم نشود.)

آخرین مرحله از طرز تهیه‌ بستنی توت فرنگی خانگی

این ترکیب را به مدت ۲۴ ساعت داخل یخچال قرار دهید، تا کاملا سرد شود. بعد از سرد شدن این مخلوط را طبق دستورالعمل بستنی سازتان به مدت ۲۰ دقیقه فریز کنید. بعد از تمام شدن ۲۰ دقیقه، ترکیب نرمی که کاملا سفت نشده حاصل می‌شود. بعد از آن مخلوط را در ظرفی مناسب قرار دهید و روی آن را بپوشانید و به مدت ۸ الی ۱۰ ساعت در فریزر قرار دهید.

بستنی توت فرنگی خانگی شما آماده است.

بستنی توت فرنگی خانگی

برگرفته از سایت: www.now_forager.com

تزئین بستنی توت فرنگی خانگی

بعد از آماده شدن بستنی می‌توانید به کمک قاشق اسکوپ، اسکوپ‌های بستنی را در کاسه قرار دهید و با توت فرنگی‌های اسلایس شده و شکلات آن را تزئین کنید.

اگر شما هم از طرفداران براونی و بستنی هستید، می‌توایند بستنی خانگی خود را به همراه براونی کلاسیک یا براونی فندقی خانگی سرو کنید. به علت حجیم و سنگین بودن براونی‌ها می‌توانید بستنی توت فرنگی را به همراه یک اسلایس کیک کره‌ای برای کودکانتان سرو کنید.

از این پیشنهادات می‌توانید برای پذیرایی عصرانه از مهمانانتان ایده بگیرید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس