طرز تهیه خامه قنادی خانگی

طرز تهیه خامه قنادی
۱۳ مهر ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد

چرا به دنبال طرز تهیه خامه قنادی می‌گردید؟ می‌خواهید عشق و علاقه‌تان را با پختن کیکِ تولدی نشان دهید که از صفر تا صدش را خودتان به سرانجام رسانده‌اید؟ طرز تهیه خامه قنادی خانگی را برای خودِ خود شما آماده کرده‌ایم.

طرز تهیه خامه قنادی

خامه قنادی خانگی سالم و تازه

خامه قنادی را به دو روش می‌توانید درست کنید که در ادامه توضیح خواهیم داد. وقتی خامه قنادی را در خانه تهیه کنید، خیالتان راحت‌تر است، مطمئن هستید هم سالم است و هم تازه. خامه قنادی را نه فقط در خامه‌کشی کیک، که در انواع دسر و شیرینی‌ها می‌توانید استفاده کنید.

فقط چهار لیوان خامه قنادی

خامه با چربی بالا:  ۴۰۰ گرم

پودر قند: ۸۰ گرم

وانیل: ۱ قاشق غذاخوری

این میزان مواد به شما به اندازه چهار لیوان خامه قنادی می‌دهد، با کمی آزمون و خطا می‌توانید محاسبه کنید کیک شما به چه میزان خامه نیاز دارد.

چه قدر شیرین؟

میزان شیرین بودن خامه قنادی به ذائقه شما بر می‌گردد، پودر قند را آرام آرام اضافه کنید و هر جا فکر کردید کافی‌ست تمامش کنید.

یک وقت خیال نکنید پودر قند و شکر فرقی ندارد. شکر در خامه به طور کامل حل نمی‌شود و هنگام خوردن کیک کاملا دانه‌های شکر حس می‌شوند. اما می‌توانید شکر را جایگزین پودر قند کنید.

کرامبل سیب محصول پاییزی کیک خونه را معرفی کرده بودیم؟ نه؟ اینجا پیداش می‌کنید.

خامه قنادی که همزن برقی را دوست دارد

برای تهیه خامه قنادی به این روش اولین کاری که نیاز است انجام دهید، تهیه یک ظرف بزرگ است چرا که خامه بعد از آماده شدن حجیم می‌شود. ظرف استیل مناسب‌تر است. ظرف را به مدت بیست دقیقه در فریزر قرار دهید.

دومین کار خالی کردن آب خامه است. از خامه کم‌چرب استفاده نکنید. خامه‌های پاکت صورتی برای این کار مناسب هستند، البته می‌توانید از لبنیات فروشی هم خامه پُرچرب تهیه کنید.

خامه قنادی دلش می‌خواهد کره باشد

خامه، وانیل و پودر قند را با دور کند همزن مخلوط کنید، حواستان باشد تا خامه شکل گرفت همزن را خاموش کنید. وقتی پره‌های همزن را برعکس نگه می‌دارید باید بچسبد و نریزد. هم زدن بیش از حد خامه را به کره تبدیل می‌کند و طعمش را تغییر می‌دهد.

برای خامه قنادی حوصله به خرج دهید

دور تند همزن کار را خراب می‌کند. می‌گذارد شما خامه را درست کنید، کیک را تزیین کنید و در یخچال بگذارید، کار که از کار گذشت کیک را ترک می‌دهد و هیچ کاری از دستتان بر نمی‌آید.

طرز تهیه خامه قنادی

دنیا را رنگ کنید

از رنگ‌های خوراکی برای تهیه خامه در رنگ‌های مختلف استفاده کنید.

می‌دانستید کیک بهاری را نه فقط در بهار، که در هر چهارفصل می‌توانید سفارش دهید؟

خامه قنادی دوست‌دار عصر یخبندان است

خامه که شکل گرفت، درون یخچال قرار دهید تا در همین زمان کیک شما هم سرد شود و بتوانید از خامه برای تزیینش استفاده کنید.

همزن، ظرف زدنِ خامه و حتی کیک باید سرد باشند و گرنه خامه شکل نمی‌گیرد.

خامه قنادی که رفاقتی با همزن برقی ندارد

همزن برقی ندارید؟ هیچ اشکالی ندارد این روش را دنبال کنید. مرحله انتخاب ظرف و درون فریزر قراردادنش مانند روش اول است. اما اگر ظرف دردار انتخاب کنید بهتر خواهد بود.

دست‌هایتان را آماده ماموریتی سنگین کنید

ایرادی ندارد که همزن برقی ندارید اما باید حسابی از دست‌هایتان کار بکشید. مانند روش اول، خامه و پودر قند و وانیل را مخلوط کنید و با همزن دستی یا چنگال ترکیب کنید. در ظرف را گذاشته درون فریزر قرار دهید و بعد از بیست دقیقه دوباره هم بزنید.

این کار را تا سفت شدن خامه ادامه دهید. می‌توانید وانیل و یا هر اسانس دیگری که دوست دارید را در انتها به خامه اضافه کنید.

طرز تهیه خامه قنادی

خامه قنادی زود دلش آب می‌شود

کمی گرما لازم است تا خامه قنادی آب شود. پس همه خامه را با هم فرم ندهید، ابتدا به میزان موردنیاز خامه‌کشی آماده کنید و بعد مقداری دیگر برای تزیین روی کیک فرم دهید.

قیف و ماسوره ابزار کارتان است؟

اگر می‌خواهید خامه را با قیف و ماسوره روی کیک بریزید و آن را تزئین کنید بهتر است دو قاشق چای‌خوری نشاسته ذرت هم زمان با شکر به آن اضافه کنید تا خامه فرم خود را بهتر حفظ کند.

وبلاگ کیک خونه بهترین جای دنیاست برای آنهایی که عشق کیک‌پزی و شیرینی‌پزی دارند. پر از فوت‌های کوزه‌گری و رسپی‌های جدید و متنوع. حتما به ما سر بزنید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس