طرز تهیه دمنوش‌های ترکیبی بهاری

۲ خرداد ۱۴۰۰ مهسا حدادی

با گذر از زمستان و فرا رسیدن بهار، طبیعت تغییرات بسیاری می‌کند؛ بدنِ ما هم به دنبال طبیعت!

هوا و ذائقه‌ی آدمی به یکباره تغییر می‌کند. با گرم شدن هوا در آغاز بهار، اغلب احساس می‌کنیم که چای یا دمنوش‌ دیگر به اندازه‌ی پاییز و زمستان نمی‌چسبد. چای داغ یا دمنوش‌های موردعلاقه‌مان برای فصل‌های سرد دیگر حالمان را جا نمی‌آورد. در کنار این، بسیاری از ما احساس کسالت و رخوت را نیز با آغاز بهار تجربه می‌کنیم.

بنابراین به خاطر همه‌ی این تغییرات، باید نوشیدنی‌ها -که بخش مهمی از رژیم غذایی‌مان هستند- را تغییر بدهیم.

دمنوش‌های بهاری باید طعمی سبک‌تر و طبعی خنک‌تر از دمنوش‌های فصول سرد داشته باشند. اغلب دمنوش‌هایی که برای فصل بهار توصیه می‌شوند، ترکیبی از شکوفه‌ها یا گل‌ها است. این‌ها ممکن است هم بصورت خشک و هم بصورت تازه در دمنوش مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین رایحه‌ی دمنوش‌های بهاری غالباً شیرین و خنک است.

می‌خواهیم در این نوشته، تعدادی از بهترین دمنوش‌های ترکیبی بهاری را به شما معرفی کنیم:

 

دمنوش چای ترش-چای سبز-نسترن:

چای ترش از کاسبرگِ گیاهِ هیبیسکوس به دست می‌آید. رنگ این چای قرمزِ تند است و طعمش –همانطور که از اسم آن پیداست- ترش است. چای ترش را می‌توان به صورت گرم یا سرد (بهمراه) یخ نوش جان کرد. پیشنهاد می‌کنیم به چای ترش خالص، اندکی چای سبز یا میوه‌ی نسترن اضافه کنید تا یک دمنوش ترکیبی بهاری جانانه داشته باشید. این ترکیب خستگی و ملال بهار را از جانتان خواهد زدود و تن و روحتان را تازه خواهد کرد.

مواد لازم دمنوش ترکیبی چای ترش:

  • چای ترش (گل هیبیسکوس)
  • چای سبز، میوه‌ی نسترن

شیوه‌ی دم‌آوری:

گیاه‌ها درون یک لیوان آب جوش یا لیوان مخصوص دمنوش بریزید. آب جوش اضافه کنید و درِ لیوان را ببندید تا دم بیاید. چند دقیقه‌ی بعد می‌توانید دمنوش چای ترش را بصورت گرم میل کنید یا بعد از سرد شدن به آن یخ اضافه کرده و نوش جان کنید.

 

 

 

دمنوش بابونه-اسطوخودوس-نعنا:

این دمنوش از بهترین آرامش‌بخش‌های بهاریِ دنیا است. گل‌های کوچک و سفید و زیبای بابونه خوش‌عطر و شیرین اند. دمنوش بابونه جزو سبک‌ترین دمنوش‌ها هم هست و همچنین عملکرد گوارش را بهبود می‌بخشد و نفخ‌زدای خوبی است.

گل بابونه در ترکیب با اسطوخودس و نعنا ترکیب محشر و خوش‌عطری به شما خواهد داد. می‌توانید به جای نعنا از گل محمدی استفاده کنید تا طعم و بویی آرامتر و خنک‌تر را بچشید.

شیوه‌ی دم‌آوری:

گل‌های بابونه را بهمراه نعنا و اسطوخودوس در یک لیوان آب جوش بریزید و هفت دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. یادتان نرود درِ لیوان را در این مدت بگذارید. بعد، مایع را صاف کنید و بنوشید.

 

 

پیشنهاد ویژه؛ دمنوش مخصوص ترکیبی بهاری:

مواد لازم:

  • هل سبز
  • سیب
  • به
  • غنچه‌ی کاشان
  • علف لیمو
  • بهارنارنج شیراز
  • چوب دارچین هندی

نکته: به و سیب را به نسبتِ سه و الباقی مواد را به نسبتِ یک یا کمتر مخلوط کنید.

 

شیوه‌ی دم‌آوری:

برای هر نفر یک قاشق غذاخوری از ترکیب بالا را درون لیوان بریزید. پانزده الی سی دقیقه اجازه بدهید تا دم بکشد. این دمنوش دارای طبعی گرم است اما مقدارِ کمی از آن (در حد یک فنجان) حالتان را دگرگون خواهد کرد. دمنوش مخصوص بهاری مقوی اعصاب و معده است. دستگاه گوارش را بینایی را صفا می‌دهد. انرژی‌تان را در روزهای گرم و کشدارِ بهاری بالا می‌برد. نشاط‌آور و جوان‌کننده و نجات‌بخش است. و از رنگِ سرخ و زنده و دلبرِ آن نمی‌توانید چشم بردارید.

 

 

دمنوش بهارنارنج و دارچین:

امروزه در بیشتر مناطق دنیا بسیاری از سنت‌های قدیمی هنوز وجود دارد. این بخشی از جذابیت زندگی در این مناطق محسوب می‌شود. جمع آوری شکوفه‌های نارنج هنوز توسط برخی افراد محلی انجام می‌شود. به دلیل اینکه در این مناطق، درختان نارنج آنجا را احاطه کرده‌اند، می‌توانیم از این میوه بیشترین بهره را ببریم اما فقط نارنج‌ها نیستند. آن‌ها همچنین از شکوفه این درختان نیز استفاده می‌کنند. در فصل بهار، بوی این گل‌ها فریبنده و به یاد ماندنی است.
با گذشت از این فصل کم کم عطر و بوی بهار نارنج نیز کم می‌شود اما راهی برای حفظ این عطر خوشایند و دلچسب وجود دارد و آن هم تهیه یک دمنوش و چای بی نظیر با عطر و طعم بهار نارنج است. هر بار که از این چای دم می‌کنید، آشپزخانه شما مملو از عطر شکوفه‌های بهار نارنج می‌شود. اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد زمان مناسبی برای جمع آوری گلبرگ شکوفه‌های بهار نارنج و ذخیره آنها برای تهیه این دمنوش در خانه است.

 

شیوه‌ی دم‌آوری:

برای تهیه این دمنوش، مقداری کمی از گلبرگ خشک شده بهارنارنج را بهمراه یک چوب دارچین در آب داغ بجوشانید. بیش از حد از آن استفاده نکنید زیرا طعم و مزه‌ای قوی دارد. برای هر فنجان فقط ۱ قاشق چای خوری کافی است. هنگامی که شکوفه دوباره هیدراته می‌شود اندازه آن نیز بزرگ می‌شود. پس از دم کردن این نوشیدنی گرم بهتر است آن را شیرین کنید. بهترین گزینه عسل است. عسل طبیعی طعم و مزه دمنوش بهار نارنج را دو چندان لذتبخش می‌کند.

 

شما بیشتر اهل چای سیاه هستید یا دمنوش‌های متنوع؟ از چه شیرین‌کننده‌هایی برای دمنوش‌هایتان استفاده می‌کند؟ برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

نظرات کاربران

0 تماس