طرز تهیه شربت های تابستونی و مجلسی

طرز تهیه شربت تابستونی
۲۷ تیر ۱۴۰۰ مهتاب خسروشاهی

نمی‌شود در این روزهای گرم، سراغ طرز تهیه شربت های تابستونی و مجلسی نرویم. به خانه که می‌رسیم، یک لیوان شربت گوارا خستگی را از تن‌مان بیرون می‌کند. با ما همراه شوید و ۷ مدل طرز تهیه شربت های تابستونی و مجلسی را به‌خاطر بسپارید.

خیلی از میان‌وعده‌ها و نوشیدنی‌های خوش‌مزه، با شکر زیاد درست می‌شوند. این روزها که ترجیح می‌دهیم غذای سالم انتخاب کنیم، خوب است طرز تهیه شربت های تابستونی و مجلسی کم شکر و سالم را هم بدانیم. برای این‌که نوشیدنی سالم درست کنیم، چند نکته‌ی مهم را درنظر می‌گیریم.

لازم است شکر زیادی به آن اضافه کنیم؟

از سبزی و میوه‌های سالم، ضدعفونی‌شده و تازه بهره برده‌ایم؟

در خوردن شریت‌های تابستانی زیاده‌روی نکرده‌ایم؟

با نگاهی به این پرسش‌ها می‌توانیم شربت تابستانی سالم و خوش‌مزه درست کنیم؛ از کافئین زیادی در امان بمانیم و گرما را هم به دست فراموشی بسپاریم.

۷- شربت نعنای لیموییطرز تهیه شربت های تابستونی و مجلسی

لیموترش به هر شربتی مزه‌ی جذاب می‌دهد. اما ترکیب آن با برگ‌های سبز و تازه‌ی نعنا دیگر حرف ندارد. لیموترش‌های ضدعفونی‌شده را با پوست حلقه کنید. برگ‌های تازه نعنا را روی آن بریزید. هر لیوان ۱ لیموترش و ۳ برگ نعنا درنظر بگیرید. دو قاشق شربت بیدمشک به آن اضافه کنید. حالا تنگ را از آب خنک و یخ پر کنید. برای هر لیوان ۱ قاشق عسل درنظر بگیرید.

۶- شربت هلو و زنجبیلطرز تهیه شربت های تابستونی

اگر دنبال مزه‌ای مجلسی و به‌یادماندنی می‌گردید، شربت هلو و زنجبیل درست کنید. تکه‌های هلوی پوست کنده را در تنگ بریزید. زنجبیل را پوست بکنید و به آن اضافه کنید. نسبت زنجبیل به هلو ۱ به ۳ خواهد بود. ۲ عدد چای سبز کیسه‌‌ای در تنگ بیندازید و روی آن را با آب جوش پر کنید.

۲۰ دقیقه بعد چای سبز کیسه‌ای را دور بیندازید و چند قاشق عسل بریزید. ظرف شربت را راهی یخچال کنید تا حسابی خنک شود. هنگام سرو تکه‌های یخ را فراموش نکنید.

۵- شربت آلبالوطرز تهیه شربت تابستونی

آلبالو یکی از آن میوه‌هایی‌ست که آشپزخانه را هیجان‌انگیزتر می‌کند. گذشته از آلبالو پلو، دمنوش آلبالو، براونی آلبالو و مربای آلبالو، شربت آلبالو هم خیلی پرطرفدار است.

برای هر پیمانه آلبالو، نصف پیمانه شکر درنظر بگیرید. آلبالوها را با نی پلاستیکی هسته بگیرید. لایه لایه آلبالو و شکر را در ظرفی بریزید. روی آنها آب‌جوش بریزید و درش را ببندید. اجازه دهید این مخلوط شب تا صبح در یخچال استراحت کند.

صبح که شد و صبحانه‌ی مفصلی میل کردید، سراغ مخلوط آلبالو بروید. مخلوط را روی حرارت متوسط قرار دهید. خواهید دید که شکر آب می‌شود و آلبالوها حسابی آب می‌اندازند. کف روی آن را با قاشق بردارید. حدود نیم ساعت طول می‌کشد شربت آلبالو آماده شود. آن را صاف کنید و شربت بدون آلبالو را به شعله‌ی گاز برگردانید. ده دقیقه‌ی دیگر آن را بجوشانید و بعد صاف کنید.

هنگام سرو با نسبت دلخواه آب خنک، یخ و شربت آلبالو بریزید.

۴- آیس تی نارگیلیطرز تهیه شربت تابستونی

یک قوری چای باکیفیت دم کنید. تفاله‌ی آن را جدا کنید. ۳ پیمانه شیر نارگیل را در ماکروفر گرم کنید. آن را با عسل شیرین کنید. حالا سراغ لیموترش بروید و آن را با برش‌های خیلی نازک حلقه کنید. ترکیب شیر نارگیل و حلقه‌های لیموترش را به چای اضافه کنید. آیس‌تی را در لیوان بریزید و با قالب‌های یخ پر کنید.

۳- مخلوط میوه‌ایطرز تهیه شربت تابستونی

می‌رسیم به پیشنهاد بعدی برای طرز تهیه شربت‌ های تابستونی و مجلسی. با ترکیب میوه‌های مختلف، مزه‌های تازه بسازید. برای این شربت یخی، ۲ پیمانه آب پرتقال یا شربت پرتقال نیاز دارید. ۱ پیمانه آب سیب و نصف پیمانه شربت توت‌ فرنگی.

اول آب پرتقال و سیب را مخلوط کنید. لیوان‌های بلند را با یخ خرد شده پر کنید. مخلوط را روی یخ‌ها بریزید. شربت توت‌‌فرنگی را روی این مخلوط بریزید و دیگر به‌هم نزنید.

۲- شربت زعفرانی

نمی‌شود از طرز تهیه شربت‌ های تابستونی و مجلسی بگوییم و حرفی از زعفران نزنیم. برای تهیه شربت زعفرانی، اول باید زعفران را آسیاب کنید. روی آن دو تکه یخ بیندازید و حوصله کنید تا یخ‌ها آب شود.

حالا آب را بچوشانید و شکر در آن بریزید. می‌بینید که شکر در آب جوش خیلی راحت حل می‌شود. منتظر بمانید تا کمی غلیظ شود. بعد نوبت زعفران و گلاب است که وارد بازی شوند. بعد از چند دقیقه شربت زعفرانی را از روی حرارت بردارید. کمی که خنک شد، به یخچال می‌رود تا خوب سرد شود.

۱- شربت یخی لیموییطرز تهیه شربت های تابستونی

آب‌لیموی تازه، آب خنک و شکر را خوب مخلوط کنید. یک ساعت در یخچال می‌ماند و خنک می‌شود. این مخلوط را از یخچال بیرون آورید. بستنی وانیلی به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. راحت‌ترین گزینه، استفاده از مخلوط‌کن است. شربت یخی را در لیوان بریزید و با حلقه‌های لیموترش تزئین کنید.

فرقی نمی‌کند کدام‌یک از این شربت‌ها را درست می‌کنید. کنار شربت تابستانی خنک، چند برش کیک، براونی یا پیروک می‌چسبد! آنلاین یا تلفنی از کیک‌خونه سفارش دهید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس