طرز تهیه شیرینی نخودچی مخصوص عید نوروز

شیرینی نخودچی مخصوص عید
۱۸ اسفند ۱۳۹۹ مهتاب خسروشاهی

طرز تهیه شیرینی نخودچی مخصوص عید به درد کسانی می‌خورد که وسوسه شده‌اند شیرینی عید امسال را خودشان بپزند. اگر از طرفدارهای شیرینی عید هستید، این شما و این طرز تهیه شیرینی نخودچی مخصوص عید نوروز.

برای خیلی از ما، عید نوروز با مزه‌ی شیرینی نخودچی معنی پیدا می‌کند. نخودچی بخش جدایی‌ناپذیر هفت‌سین در خیلی از خانه‌های ایرانی‌ست. کمتر جایی عیددیدنی می‌رفتیم که این شیرینی جذاب را به ما تعارف نکنند. طرز تهیه شیرینی نخودچی مخصوص عید پیچیده و سخت نیست. به وسایل خاص و عجیبی هم نیاز ندارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم رسپی این شیرینی را برای‌تان آماده کنیم. ببینید طرز تهیه شیرینی نخودچی مخصوص عید چگونه است.

مواد لازم برای شیرینی نخودچی کدامند؟

کره یا روغن جامد ۲۵۰ گرم
پودر قند ۲۵۰ گرم
آرد نخودچی ۵۰۰ گرم
پودر هل ۱ قاشق چای‌خوری
پودر پسته یا هر چه برای تزئین دوست داریم هر چه بیشتر، جذاب‌تر
زعفران نصف قاشق چای‌خوری

طرز تهیه شیرینی نخودچی مخصوص عید نوروز چگونه است؟شیرینی نخودچی مخصوص عید

اول چه کار می‌کنیم؟ کره یا روغن جامد را هم می‌زنیم تا یک‌دست شود. بعد پودر قند را روی کره می‌ریزیم. تا زمانی که پودر قند در آن محو شود، به هم زدن ادامه می‌دهیم. تا هم‌زن روشن است، پودر هل را هم اضافه می‌کنیم. دیگر نوبتی هم باشد، نوبت آرد نخودچی‌ است.

آرد نخودچی چه ویژگی داشته باشد؟شیرینی نخودچی مخصوص عید

راستش را بخواهید شیرینی نخودچی مرغوب، بدون آرد نخودچی باکیفیت به‌دست نمی‌آید. آرد تازه و باکیفیت می‌خریم. چند بار آن را الک می‌کنیم. زمانی که خیال‌مان از لطافت آرد راحت شد، کم‌کم به مایه اضافه می‌کنیم. حالا باید این مخلوط را حسابی هم بزنیم. می‌بینیم که به‌تدریج شکل خمیری به خودش می‌گیرد. خمیر را ورز می‌دهیم. ورز دادن را تا جایی ادامه می‌دهیم که یک‌دست شود. اگر زیاده‌روی کنیم و به روغن بیفتد، کار خراب می‌شود.

زعفران کجای داستان طرز تهیه شیرنی نخودچی عید است؟شیرینی نخودچی مخصوص عید

زعفران شیرینی نخودچی باعث اختلاف بین شیرینی‌پز‌ها می‌شود! بعضی‌ها همان ابتدا زعفران را به خمیر اضافه می‌کنند. این خمیر طلایی و خوش‌عطر می‌شود. بعضی دیگر باور دارند زعفران فقط برای تزئین شیرینی نخودچی لازم است. می‌دانید که هر سرآشپزی رسپی خودش را بهترین می‌داند. پس با هیچ‌کدام بحث نمی‌کنیم و هر کدام را با سلیقه‌مان جور بود انتخاب می‌کنیم.

اگر ترجیح می‌‌دهیم شیرینی نخودچی عید نوروز امسال ما عطر زعفران زیادی داشته باشد، از ابتدا به خمیر اضافه‌اش می‌کنیم. ولی درصورتی‌که بخواهیم مزه‌ی آن به شیرینی نخودچی که از قنادی می‌خریم، خیلی نزدیک باشد، نیازی نیست به خمیر زعفران بزنیم.

خمیر شیرینی نخودچی چقدر استراحت می‌کند؟

خمیر که آماده شد، دورش را سلفون می‌پیچیم. لازم است مدتی در دمای آشپزخانه بماند. حدود ۶ ساعت استراحت کافی‌ست. اما تا ۲۴ ساعت هم می‌توانیم به خمیر استراحت بدهیم. هر چه بیشتر استراحت کند، شیرینی‌ها جذاب‌تر از آب درمی‌آیند.

زمان پخت‌وپز رسیدهشیرینی نخودچی مخصوص عید

حالا که حسابی دل‌مان آب شده شیرینی نخودچی‌ها را مزه کنیم، دیگر باید دست‌ به‌کار شویم. پیش از هر کاری فر را روشن می‌کنیم. دمای ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد برای این شیرینی مناسب است. سینی فر باید با کاغذ روغنی پوشیده شود. حالا می‌رویم سراغ خمیر دلربا.

برای پهن کردن خمیر به سطح صافی مثل سینی یا کانتر آشپزخانه نیاز داریم. با وردنه خمیر را صاف می‌کنیم. نیازی نیست خمیر زیادی نازک شود. به ضخامت حدود ۱ سانتی‌متری نیاز داریم. زمانی که یک‌دست شد، آن را قالب می‌زنیم.

ما که ترجیح می‌دهیم از همان قالب‌های کوچک سنتی شیرینی نخودچی استفاده کنیم. ولی با هر قالبی که داشتیم، کارمان راه می‌افتد. اگر قالب در آشپزخانه پیدا نشد، می‌توانیم با دست آن را به شکل توپک‌های کوچک درآوریم.

تزئین شیرینی نخودچیشیرینی نخودچی مخصوص عید

یه قطره زعفران روی هر دانه می‌ریزیم. پودر پسته بهترین گزینه برای تزئین آن است. خلال پسته یا ترکیب پودر و خلال پسته، سیاه‌دانه، کنجد و پودر بادام گزینه‌های دیگر ماست. حالا دیگر باید دانه به دانه در سینی فر کنار هم بنشینند. معمولا حدود ۱۵ تا ۲۵ دقیقه بعد شیرینی‌ آماده است. از آن‌جا که دمای فر ممکن است یک‌دست نباشد، بعد از یک ربع آنها را بررسی می‌کنیم.

زمانی که کمی طلایی شدند، پخته‌اند. باید مراقب باشیم تا زمانی که شیرینی‌ها کاملا سرد نشده‌اند، آنها را جابه‌جا نکنیم.

حالا دیگر طرز تهیه شیرینی نخودچی عید نوروز را می‌دانیم و هفت‌سین بدون شیرینی خانگی نمی‌ماند. «کیک‌خونه» همه‌ی کیک‌ها و شیرینی‌هایش را به‌سبک خانگی می‌پزد.

اگر هنوز بسته‌های شیرینی عید کیک‌خونه را ندیده‌اید، زمان را از دست ندهید و کلیک کنید.

نظرات کاربران

0 تماس