طرز تهیه مربای آلبالوی خانگی اعلا

۲۳ تیر ۱۴۰۰ مهسا حدادی

آلبالو یکی از محبوبترین میوه های تابستانی است. طعم ترش و ملس آن و قیافه‌ی سرخ و درخشانش، سبدهای میوه را در فصل گرما زینت می‌بخشد. یکی از پرطرفدارترین و دلبرترین فراورده‌های این میوه‌ی جذاب، مربای آلبالو است، که برای ما طعم و عطری نوستالژیک دارد. یکی از راه‌هایی که میتوان با آن در همه فصلها از خوشمزگی و جذابیت آلبالو بهره برد، درست کردن مربای آن است.

مربای آلبالو را عمدتاً در وعده ی صبحانه صرف میکنند. ترکیب این مربا با کره، طعمی بهشتی و خاطره انگیز دارد و میتواند مطلوب ترین آغاز برای یک روز باشد. اما به جز صبحانه، از مربای آلبالو میتوان در تزیین انواع کیک و شیرینی استفاده کرد. بعضی‌ها از مربا بعنوان شیرین کننده در کنار چای، قهوه یا شیر گرم استفاده میکنند.

 

 

درست کردن مربای آلبالوی خانگی، فرایند لذت بخش و زیبایی دارد و به زمانی که برای آن صرف میکنید، می‌ ارزد. باید به شما بگویم که درست کردن مربای آلبالو در خانه، به هیچ وجه سخت نخواهد بود. اگر از دستورهای دقیق و خوب استفاده کنید و نخواهید مقدار خیلی زیادی مربا درست کنید! پس اگر پیش از خواندن این مطلب، هیچ وقت دست به این تجربه نزده اید، حالا وقتش است! خانه تان تا چند روز رایحه شیرین و آرامشبخشی خواهد گرفت، که حاصل مخلوط شدن و جوشیدنِ آلبالوهای دلبر با شکر است.

برای برخی از آدمها، درست کردن مربای خانگی باعث میشود احساس کنند خاطره کودکیشان از مادر یا مادربزرگهایشان در آشپزخانه حضور دارد. احساس تماشای آشپزی مادر یا مادربزرگها پشت اجاق گاز با پیشبند و لبخند زیبایشان.

اولین برتری‌های مربای خانگی نسبت به مربای کارخانه‌ای، قابل تنظیم بودن میزان شکر آن با ذائقه‌ی شماست. مربای خانگی همچنین فاقد پکتین و سایر مواد نگهدارنده است. نیازی به گفتن ندارد که کیفیت آلبالوها هم تحت کنترل شما خواهد بود!

 

 

مواد لازم برای تهیه مربای آلبالوی خانگی:

  • آلبالو: میتوانید از نوع آلبالو که دوست دارید استفاده کنید؛ آلبالوی محلی، شهری، سیاه یا قرمزِ روشن.

مرحله اول برای تهیه مربای آلبالوی خانگی، خرید آلبالو است. پیش از اینکه آلبالوها را هسته گیری و تمیز کنید و برای همیشه به قابلمه ی جوشان و شیشه‌ هایتان بسپارید، آنها را بچشید. ببینید چه میزان ترش هستند، و با توجه به میزان ترشی آلبالوها، مقدار شکر را به دلخواه خوتان تنظیم کنید.

میتوانید آلبالوها را با چاقو به دو قسمت تقسیم کنید، یا آنها را درسته رها کنید. همچنین میشود با مخلوط کن از آنها پوره بسازید، اما در این صورت مربایتان شبیه به شربت خواهد شد. سایز آلبالوها در مربا بستگی به سلیقه خودتان دارد. من آلبالوی درسته را ترجیح میدهم.

هسته ی آلبالو رو میتوانید با دستگاه هسته گیر خارج کنید یا با استفاده از چاقوی میوه خوری این کار را انجام دهید.

آلبالوهای خراب را به هیچ وجه در مربا استفاده کنید. این کار باعث کپک زدن مربایتان میشود.

 

  • شکر سفید: برخلاف کارخانه ها، بسیاری از افراد مربای کم شیرین را ترجیح میدهند. وقتی شکر استفاده شده در مربا کم یا به اندازه باشد، بیشتر متوجه طعم و عطرِ طبیعی میوه خواهید شد.

به این منظور، شما باید نصف میزانِ میوه تان، شکر بریزید. یعنی اگر یک کیلو آلبالو دارید، پانصد گرم یا نیم کیلو شکر لازم است. در کارخانه ها معمولا به اندازه ی سه چهارمِ وزن میوه، شکر میریزند.

 

طرز تهیه مربای آلبالوی خانگی:

مرحله اول:

بعد از اینکه دم و برگ آلبالوها را گرفتید، آنها شستید و سپس هسته گیری کردید؛ آنها را داخل یک ظرف پهن کنید و نصف میزان میوه شکر سفید را لای آنها بریزید.

بعد از شستن میوه ها، دقت کنید که کاملا خشک شده باشند. در صورتی که آب داشته باشند، مربا کپک خواهد زد. از آبکش یا تنظیف و پارچه ی تمیز برای این منظور استفاده کنید.

ترکیب آلبالو و شکر را به مدت ۱۰ ساعت درون یخچال بگذارید تا خوب به خورد همدیگر بروند.

 

مرحله دوم:

سپس محتویات ظرف را درون یک قابلمه بریزید. قابلمه هرچه بزرگ و جادارتر باشد، بهتر است. شعله را روی حالت ملایم بگذارید و اجازه بدهید آلبالو و شکر به آرامی جوش بیایند.

اگر حرارت شعله زیاد باشد، شهدِ مربا از میوه جدا میشود و مربایی غیرهمگن و بی کیفیت خواهید داشت.

توجه کنید که هنگام جوشیدن آلبالو، باید کفی که روی قابلمه می‌آید را بگیرید تا مربایتان درخشان و شفاف شود.

 

 

مرحله ی سوم:

وقتی آلبالوها به پخت مطلوب رسیدند، شعله را خاموش کنید و بگذارید در همان قابلمه سرد شوند. سپس مربا را درون ظرف شیشه ای مورد نظر بریزید و در یخچال نگه داری کنید.

شیشه های مربا را حتما قبل از استفاده خوب ضدعفونی کنید. پیش از ریختن مربا به درون آنها، دقت کنید که حتی یک قطره آب هم درون آنها نباشد تا موجب کپک زدگی نگردد.

 

 

 

کامتان شیرین!

 

ما در «کیک خونه» از این میوه‌ی تابستانی جذاب و بهشتی در تعدادی از محصولاتمان استفاده می‌کنیم. می‌توانید طعم طبیعی آلبالو را با شربت آلبالو، پیروک آلبالو و براونی آلبالوی «کیک خونه» در حافظه‌تان شیرین کنید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس