طرز تهیه چیز کیک یخچالی با بیسکوییت پتی بور

چیزکیک یخچالی با پتی بور
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ مهتاب خسروشاهی

چیز کیک یخچالی با بیسکوییت پتی بور خوش‌مزه می‌شود. البته آن را با مدل‌های دیگر بیسکوییت هم درست می‌کنند. اما امروز قرار است طرز تهیه چیز کیک یخچالی را با بیسکوییت پتی بور مرور کنیم.

چیزکیک یخچالی با پتی بورچیز کیک یکی از پرطرفدارترین مدل‌های کیک و دسر است. خیلی‌ها دوست دارند عصر که از راه رسید، یک فنجان چای برای خودشان دم کنند. یکی، دو برش چیز کیک در بشقاب بگذارند. موسیقی دلخواه‌شان را روشن کنند. بعد خستگی یک روزشان را با خوردن چیز کیک دور بریزند.

چیز کیک از آن دسرهایی‌ست که قدمت طولانی‌ دارد. اما چیز کیک مدرن با مدل نیویورکی‌اش معروف شد. چیز کیک به سبک نیویورکی فقط پنیرخامه‌ای دارد.

در آن خبری از خامه ترش و خامه پرچرب نیست. به همین دلیل کمی سبک‌تر است. ولی از ما می‌شنوید، همه نوع چیز کیک اشتهابرانگیز است.

می‌دانستید چیزکیک تنوری «کیک‌خونه» هم خیلی معروف است؟ امتحانش کنید.

«کیک خونه» در این مطلب طرز تهیه چیز کیک یخچالی با بیسکوییت پتی بور را به شما پیشنهاد می‌کند. درست کردن این مدل از چیز کیک راحت‌تر از کیک پنیری تو فری‌ست.

مواد اولیه‌ی آن هم پیچیده نیست. پس بهانه‌ها را کنار بگذارید و آستین‌تان را بالا بزنید.چیزکیک یخچالی با پتی بور

مواد لازم برای چیز کیک یخچالی با بیسکوییت پتی بور:

بیسکوییت پتی بور خرد‌شده ۲۰۰ گرم
کره آب‌شده ۱۲۰ گرم
کره نرم‌شده ۲۰۰ گرم
شکر شکرپاش ۱۲۵ گرم
تخم‌مرغ ۱ عدد
زرده دخم‌مرغ ۱ عدد
پنیرخامه‌ای پرچرب ۲۵۰ گرم
خامه ترش ۲۰۰ گرم

طرز تهیه چیز کیک یخچالی با بیسکوییت پتی بور

۱- بیسکوییت‌ها را آماده کنید

چیزکیک یخچالی با پتی بورپتی‌ بورها را در غذاساز بریزید تا کامل و یک‌دست خرد شوند. البته که با دست هم می‌توانید خردشان کنید.

شاید غذاساز دم‌دست نداشته باشید. بیسکوییت‌ را در زیپ‌کیپ بریزید و با وردنه خرد کنید. حالا کره آب‌شده را روی خرده‌بیسکوییت بریزید و خوب به‌هم بزنید.

دو‌ سوم از این مخلوط را ته ظرفی که انتخاب کرده‌اید بریزید. این مقدار مواد اولیه، برای قالب ۲۰ در ۲۷ سانتی‌متر مناسب است. حدود ۱۵ دقیقه که در فریزر بماند، حسابی خودش را می‌گیرد. حالا باخیال آسوده سراغ فیلینگ بروید.

۲- فیلینگ چیز کیک را بپزیم

چیزکیک یخچالی با پتی بورکره و شکر را بزنید. بعد تخم‌مرغ و زرده را اضافه کنید. حدود ۱۰ دقیقه با همزن بزنید. هدف‌تان این است که به یک کرم روشن و نرم برسید.

حالا نوبت پنیر است. چیز کیک است و پنیرش. پنیرخامه‌ای و خامه‌ترش را مخلوط کنید. اگر به خامه ترش دسترسی نداشتید، خودتان درست کنید.

۳- چطور خامه ترش درست کنیم؟

چیزکیک یخچالی با پتی بورشیر پرچرب را با نصف قاشق چای‌خوری سرکه سفید قاتی کنید. ۴/۳ پیمانه شیر کافی‌ست. بگذارید ۱۰ دقیقه در دمای اتاق بماند.

حالا یک پیمانه خامه بریزید. در ظرف را محکم کنید. لازم است ۲۴ ساعتی در دمای استراحت کند. روز بعد حدود ۴ ساعت در یخچال بماند.

بعد از سرد شدن، ۱۰ دقیقه با همزن مخلوط و یک‌دست شود. این هم از خامه ترش خانگی شما.

۴- داشتیم چیز کیک می‌پختیم

چیزکیک یخچالی با پتی بورپنیرخامه‌ای و خامه‌ ترش که مخلوط شدند، به مخلوط شکر و کره اضافه می‌شوند. این مایه را روی بِیس بیسکوییت بریزید.

یادتان هست یک‌سوم از خرده‌ بیسکوییت‌ها را نگه داشتید؟ آن را روی مخلوط پنیر بکشید. حالا چیز کیک یخچالی را راهی یخچال کنید.

۲۴ ساعت که بماند، آماده‌ی خوردن است. می‌توانید روی چیز کیک را با ژله، میوه‌ی تازه یا خامه قنادی تزئین کنید.

۵- پیشنهادهای کیک خونه برای تزئین چیز کیک کدامند؟

چیزکیک یخچالی با پتی بور
  • سس توت‌فرنگی آماده را روی سطح چیز کیک بریزید. صبر کنید تا از دور کیک سرریز شود. حالا روی سس را با تکه‌های توت‌فرنگی تزئین کنید.
  • روی چیز کیک سس شکلات بریزید. کمی بادام و گردو با چاقو خرد کنید. روی سس را با خرده‌های مغز تزئین کنید.
  • خامه‌ی قنادی را حدود ۱۰ دقیقه با همزن بزنید. بعد آن را در قیف بریزید و به هر شکی که دوست دارید، روی چیز کیک را خوشگل‌ کنید. حالا لابه‌لای خامه، اسمارتیز رنگی بریزید.
  • شکلات تخته‌ای را به روش بن ماری آب کنید. آن را به آرامی روی چیز کیک یخچالی خوشمزه‌تان بریزید. با کمی پودر پسته روی شکلات را تزئین کنید. اگر پودر پسته نداشتید، به شکلات چیپسی، توت‌فرنگی، یا ترکیب میوه‌های خرد شده فکر کنید.
  • روی چیز کیک را با مربای توت‌فرنگی، مربای آلبالو، کمپوت آناناس، یا کمپوت گیلاس بپوشانید.
  • وقتی چیز کیک یخچالی با بسیکوییت پتی بور آماده شد، یک بسته پودر ژله را در آب جوش حل کنید. کمی که خنک شد، روی چیز کیک بریزید و دوباره به یخچال برگردانید.

شما معمولا چیز کیک را تزئین می‌کنید؟ یا شاید مزه کلاسیک آن را به‌تنهایی می‌پسندید؟

نظرات کاربران

0 تماس