طرز تهیه کاپ کیک اورئو؛ خوشمزه و تو دل برو

طرز تهیه کاپ کیک اورئو
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ مهتاب خسروشاهی

اگر طرز تهیه کاپ کیک اورئو را بدانید، پای ثابت مهمانی‌هاتان می‌شود. کاپ کیک، بی‌دردسر سرو می‌شود. از مزه‌اش هم نگوییم که حرف ندارد. ما تصمیم گرفتیم طرز تهیه کاپ کیک اورئو را برای‌تان بنویسیم.

طرز تهیه کاپ کیک اورئو خیلی راحت است. مواد آن در همه‌ی آشپزخانه‌ها پیدا می‌شود. می‌ماند بیسکوییت اورئو یا به عبارت درست‌تر، اوریو، که آماده تهیه می‌کنید.

اوریو برند معروفی به‌حساب می‌آید و طعم‌های مختلف بیسکوییت آن در خیلی از کشورها محبوب است. این کاپ کیک هم با بیسکوییت اوریوی خرد شده درست می‌شوند.از مزه‌ی عالی این کاپ کیک نمی‌شود گذشت. طرز تهیه کاپ کیک اورئو را یادداشت کنید و همین امروز درستش کنید.

مواد لازم برای کاپ کیک اورئوطرز تهیه کاپ کیک اورئو

کره ۴/۳ پیمانه
شکر ۱ و ۴/۳ پیمانه
سفیده تخم‌مرغ بزرگ ۲ عدد
عصاره وانیل ۱ و ۲/۱ قاشق چای‌خوری
آرد همه منظوره ۲ و ۲/۱ پیمانه
بیکینگ پودر ۲ و ۲/۱ قاشق چای‌خوری
نمک ۲/۱ قاشق چای‌خوری
شیر ۲ درصد چربی ۱ و ۴/۱ پیمانه
بیسکوییت اوریو خرد شده ۲ پیمانه

 

طرز تهیه کاپ کیک اورئو چگونه است؟طرز تهیه کاپ کیک اورئو

۱- مثل همیشه کارتان را با روشن کردن فر آغاز کنید. دمای مناسب ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد است. بعد سراغ قالب‌های کاپ کیک بروید و کپسول‌ها را در آن بچینید.

۲- کاسه‌ی بزرگی برای تهیه کاپ کیک انتخاب کنید. اگر کره کمی زودتر از یخچال بیرون بیاید، نرم می‌شود. کره‌ی نرم و شکر را حددود ۵ تا ۷ دقیقه هم بزنید. سفید‌ه‌ی تخم‌مرغ را دانه دانه اضافه کنید و به‌هم بزنید.

بهتر است به‌جای سفیده‌‌ی آماده که از بیرون می‌خرید، از سفیده تر و تازه استفاده کنید. به‌نظر می‌رسد بهتر پف می‌کند. ضمن این‌که سفیده‌‌ی تخم‌مرغ را نباید بیش از اندازه هم زد. وانیل را که اضافه کنید، سراغ کاسه‌ی بعدی می‌روید.

مواد خشک را الک کنیدطرز تهیه کاپ کیک اورئو

۳- هر جا سخن از آرد باشد، منظورمان آرد الک شده است. بیکینگ‌ پودر و نمک را به آرد اضافه کنید و الک کنید. یکی در میان، کمی از این مخلوط خشک و کمی شیر را در مایه بریزید. بعد از هر چیزی که اضافه می‌کنید، هم بزنید تا یک‌دست شود. در پایان بیسکوییت اورئو را خرد می‌کنیم و روی آن می‌ریزیم.

بهتر است بیسکوییت‌ها را زیادی خرد نکنید. اگر بیسکوییت‌ها کاملا خرد شوند، یا آنها را بیش از حد هم بزنید، مایه کاپ کیک رو به رنگ خاکستری می‌رود. پیشنهاد ما این است که با دست بیسکوییت‌ها را خرد کنید.

کاپ کیک‌ها به فر می‌روندطرز تهیه کاپ کیک اورئو

کپسول‌های کاپ کیک کامل پر نمی‌شوند. همین که ۴/۳ آنها پر شد، عالی‌ست. دانه به دانه آنها را پر کنید و در فر قرار دهید. حدود ۲۰ تا ۲۲ دقیقه طول می‌کشد کاپ کیک‌ها آماده شوند. زمانی که خلال دندان در کیک پخته فرو می‌کنید، مایه به آن نمی‌چسبد. حدود ۱۰ دقیقه زمان لازم دارند تا کاملا خنک شوند. حالا هنرتان را رو کنید. آستین‌ها را برای تزئین کاپ کیک بالا بزنید.

مواد لازم برای تزئین کاپ کیک اورئو چیست؟طرز تهیه کاپ کیک اورئو

کره ۱ پیمانه
شکر قنادی ۳ پیمانه
شیر ۲ درصد چربی ۲ قاشق غذاخوری
عصاره وانیل ۱ قاشق چای‌خوری
بیسکوییت اورئو کاملا خرد شده ۱ و ۲/۱ پیمانه
مینی بیسکوییت اورئو اگر دل‌تان می‌خواهد

 

کاسه‌ی بزرگی بردارید. کره‌ی نرم‌شده، شکر قنادی، شیر و وانیل را هم بزنید. هر زمان مخلوط یک‌دست شد، دست از هم زدن بکشید. بیسکوییت خرد شده را بریزید. این بار بیسکوییت را خوب خرد می‌کنید. مخلوط آماده است.

آن را با قیف روی کاپ کیک می‌ریزید یا با یک لایه روی کاپ کیک اورئو را می‌پوشانید. در پایان، اگر بیسکوییت اورئو مینی در خانه دارید، آن را به تزئین اضافه کنید.

حالا که طرز تهیه کاپ کیک اورئو را خواندید، ببینید چه موادی در آن پیدا می‌شود. هر کاپ کیک ۴۱۱ کالری دارد. مقدار چربی آن ۱۹ گرم، کلسترل ۵۱ میلی‌گرم، قند ۴۰ گرم، فیبر ۲ گرم و مقدار پروتئین آن ۴ گرم است.طرز تهیه کاپ کیک اورئو

مدت زمان آماده کردن مایه کاپ کیک ۲۰ دقیقه و زمان پخت آن حدود ۲۲ دقیقه است. این کاپ کیک‌ها جان می‌دهند برای جشن تولد، مهمانی و دورهمی. این روزها که امکان دور هم جمع شدن نداریم، خوب است به خودمان جایزه بدهیم و کاپ کیک جذاب و خوش‌مزه درست کنیم. به نوروز چیزی نمانده. می‌توانید برای چیدن سفره هفت سین از این کاپ کیک‌ها کمک بگیرید.

حرف از نوروز و شیرینی‌ست. به محصولات کیک‌خونه سر بزنید و کیک و شیرینی‌های هیجان‌انگیز ما را ببینید. اگر چیزی هوس کردید، آنلاین بخرید.

نظرات کاربران

0 تماس