طرز تهیه کیک خانگی بدون فر راه چاره‌ای دوست‌داشتنی

طرز تهیه کیک خانگی بدون فر
۹ شهریور ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد
طرز تهیه کیک خانگی بدون فر

بیایید فرض کنیم به فر دسترسی ندارید و یا هوا آنقدر گرم است و آشپزخانه آنقدر کوچک که حتی نگاه‌کردن به فر، در خانه‌تان خرما‌پزان راه می‌اندازد، چه رسد به روشن کردنش. در این وضعیت آیا باید عطای پختن کیک خانگی را به لقایش ببخشید؟ طرز تهیه کیک خانگی بدون فر راه چاره‌ایست برای این شرایط و برای اینکه خودتان را از لذت پختن کیک محروم نکنید.

طرز تهیه کیک خانگی بدون فر – قهرمان این ماموریت غیر ممکن کیست؟

قابلمه… بله تنها یک قابلمه نیاز دارید تا بوی خوش کیک خانگی، خانواده‌تان را مدهوش کند، دور هم جمع‌تان کند و عصرانه‌ای دلپذیر را رقم بزند. طرز تهیه کیک خانگی بدون فر به کمک قابلمه را برایتان آماده کرده‌ایم تا هیچ خانه‌ای بدون کیک خانگی نماند.

مواد لازم برای تهیه ساده‌ترین کیک خانگی دنیا

تخم‌مرغسه عدد
شکریک لیوان
آرددو لیوان
شیرنصف لیوان
روغن‌مایعنصف لیوان
بکینگ‌پودردو قاشق مرباخوری
نمکمقداری

کیک خونه شما را جمعی، صمیمی و چهارنفره در نظر گرفته‌است، اگر دل‌تان خواست، کیک‌تان دل نفرات بیشتری را خوش کند، حواس‌تان به میزان مواد باشد، خودتان به نسبت کم و زیادش کنید. اگر هم شیرین پسندید، شکر بیشتری استفاده کنید، ریش و قیچی دست خودتان است.

راستی، آهستگی در تمامی مراحل پخت کیک خانگی بدون فردر جریان است، مواد لازم را نیم ساعت قبل از استفاده از یخچال بیرون بیاورید تا به آرامی به دمای محیط برسند.

مسیر زندگی سفیده‌ها و زرده‌ها از همین جا جدا می‌شود

سفیده‌ها و زرده‌های تخم مرغ‌ها را از هم جدا کنید، سفیده‌ها را آنقدر هم بزنید تا کف کنند.

طرز تهیه کیک خانگی بدون فر

پف کیک ساختنی‌ست، در این مرحله بسازیدش

آرد را دو تا سه بار الک کنید، تا مطمئن شوید کیک خانگی‌تان خوب پف می‌کند، آرد را در ظرفی گود بریزید، گودی ظرف در مراحل بعدی کمک‌تان خواهد کرد. یادتان نرود دو قاشق بکینگ‌پودر را به آرد اضافه کنید.

زرده‌ها را فراموش کردید؟

شکر و وانیل را به زرده‌ها اضافه کنید، خوب هم بزنید، حالا نوبت شیر و روغن‌مایع است، اضافه‌شان کنید و باز هم بزنید.

کیمیاگری کنید، مواد کیک خانگی‌تان باید تغییر رنگ دهد

مخلوط زرده را که خوب هم زده‌اید، در چندین مرحله به آرد اضافه کنید، نحوه هم‌زدنتان در این مرحله مهم است، با کمک لیسک به صورت دورانی، مداوم و در یک جهت (به پف کردن کیک خانگی کمک می‌کند) هم بزنید تا مخلوط تغییر رنگ دهد.

محبوب‌ترین محصولات کیک‌خونه به نظر شما کدام هستند؟

سفیده‌ها قصد آشتی دارند

مخلوط سفیده‌ها را به ترکیب مرحله قبل اضافه کنید، باز هم از لیسک کمک بگیرید، آنقدر هم بزنید تا حباب‌های ریزی روی سطح مخلوط پدیدار شود. در همین لحظه طرز تهیه کیک خانگی بدون فر به پایان می‌رسد و مواد کیک آماده می‌شود.

کمپ آماده‌سازی قهرمان

قهرمان… ببخشید قابلمه‌تان را انتخاب کرده‌اید؟ قابلمه‌های تفلون این ماموریت را بهتر تاب می‌آورند. به حجم مواد اولیه‌تان نگاهی بیندازید، مسئولیت بیش از حدِ توانش به قابلمه ندهید و سایز مناسبی انتخاب کنید.قابلمه نیاز دارد تا با سپری خودش را ایمن سازد پس برایش دم‌کنی درخوری فراهم کنید. راه درازی در پیش دارد، کف قابلمه را چرب کنید تا پاهایش از طولانی بودن مسیر نترسد. اگر مثل کیک‌های فری زیاده‌روی کنید و همه جای قابلمه را چرب کنید، کیک خانگی خودش را لوس می‌کند و پف نمی‌کند.

شروع ماموریت تا دقایقی دیگر

قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا خوب گرم شود، مواد را به صورت یکنواخت در قابلمه بریزید. یادتان هست درباره آهستگی چه گفتیم؟ کیک روی حرارت کم باید بپزد.

ماموریت ۴۵ دقیقه زمان می‌برد

۴۵ دقیقه بعد از ریختن مواد در قابلمه کیک آماده‌است، کیک را از روی حرارت بردارید، راحتش بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نفس بکشد تا به راحتی از قابلمه جدا شود. در نیم ساعت اول به هیچ وجه درِ قابلمه را برندارید، اگر به راستین بودن ادعای پخته شدنش شک دارید، بعد از نیم ساعت می‌توانید، خلال دندان را به عنوان بازرس ماموریت به وسط شکم کیک بفرستید، اگر موادی به دست و بالش نچسبید، یعنی کیک خانگی پخته‌است.

طرز تهیه کیک خانگی بدون فر

کیک خانگی‌تان را سرافکنده نکنید

حواس‌تان را جمع کنید، کیک خانگی که در قابلمه پخته می‌شود، تنها از پایین حرارت می‌بیند. رویش مثل کیک‌هایی که در فر پخته می‌شوند برشته نمی‌شود، نه اینکه نخواهد، نمی‌تواند که برشته شود، سرکوفتش نزنید و کارش را بی‌ارزش نکنید.

اگر به دنبال درست کردن کیک‌هایی ساده و بی دردسر می‌گردید، وبسایت کیک‌خونه پیشنهادات هیجان‌انگیزی برای‌تان دارد.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس