طرز تهیه کیک کدو حلوایی؛ جذاب و زمستانی

کیک کدو حلوایی
۲۹ دی ۱۳۹۹ مهتاب خسروشاهی

طرز تهیه کیک کدو حلوایی را در دفتر آشپزی‌تان یادداشت کنید. بعد ببینید چطور عصرهای زمستان امسال هیجان‌انگیز می‌شود. کیک‌خونه این بار طرز تهیه کیک کدو حلوایی را برای‌تان نوشته.

همان‌قدر که کیک آلبالو و گیلاس در تابستان می‌چسبد، کیک کدو حلوایی زمستان را دلربا می‌کند. با این این نارنجی قشنگ، می‌شود پای، کیک، فرنی و خوش‌مزه‌های دیگر درست کرد. خلاصه که طرز تهیه کدو حلوایی خیلی به‌کارتان می‌آید.

ما یک دستور خیلی ساده انتخاب کرده‌ایم. برای تهیه‌‌ی این کیک، به‌غیر از پوره کدو حلوایی، به همان مواد همیشگی پخت کیک نیاز دارید.

مواد اولیه کیک کدو حلواییکیک کدو حلوایی

 

۲ پیمانه آرد همه منظوره
۱ و نیم پیمانه شکر دانه ریز
۱ قاشق چای‌خوری جوش شیرین
۲ قاشق چای‌خوری دارچین
۲ قاشق چای‌خوری بیکینگ پودر
۳ عدد تخم‌مرغ بزرگ
۱ پیمانه روغن گیاهی مثل روغن ذرت
۴۲۵ گرم یا ۱ و ۸/۱ پیمانه پوره کدو حلوایی

 

طرز تهیه کیک کدو حلواییکیک کدو حلوایی

اگر یک کیک پف کرده و جذاب بخواهید، باید پیش از هر کاری فر را روشن کنید. اگر مایه‌ی کیک را در فر سرد بگذارید، همه‌ی زحمت‌تان به هدر می‌رود. بعد از فر، قالب را آماده کنید. مایه دوست ندارد زیاد منتظر بماند. می‌توانید قالب رابا برس چرب کنید و کمی آرد الک‌شده بپاشید. راه دیگر این است که کف قالب کاغذ روغنی بگذارید.

دست به‌کار شویدکیک کدو حلوایی

کاسه‌ی بزرگی بردارید. مواد خشک را در آن مخلوط کنید. آرد، شکر، جوش شیرین، بیکینگ پودر و دارچین. همه را الک کنید. یادتان باشد هر جا سخن از آرد بود، منظور آرد الک‌شده است.

حالا یک کاسه‌ی دیگر بردارید. تخم‌مرغ‌ها، روغن و پوره کدو حلوایی را در آن مخلوط کنید. تخم‌مرغ‌ها باید به دمای اتاق رسیده باشند. اگر از دو، سه ساعت قبل آنها را از یخچال بیرون بیاورید، گرم می‌شوند. همه‌ی این مواد را حسابی هم بزنید.

تر و خشک را قاتی کنیدکیک کدو حلوایی

مخلوط آرد را کم‌کم روی مخلوط تخم‌مرغ بریزید. در این مرحله دیگر نیازی نیست هم‌زن مدت طولانی روشن باشد. همین که مواد مخلوط شدند، خیال‌تان راحت می‌شود. با لیسک هم می‌توانید هم بزنید.

مایه‌ی کیک آماده است. معطل نکنید. مایه را در قالب بریزید و به فر برسانید. حدود ۳۵ دقیقه در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد طول می‌کشد تا کیک بپزد. اما این زمان در فرهای مختلف ممکن است چند دقیقه‌ای متفاوت باشد.

برای این‌که از پخته شدن کیک مطمئن شوید، یک خلال دندان وسط کیک فرو کنید. کیک که پخته باشد، مایه‌ی آن سفت است و به خلال نمی‌چسبد. کیک را از فر بیرون بیاورید. حدود ۱۰ دقیقه به آن فرصت سرد شدن بدهید. بعد می‌توانید ظرف کیک را عوض کنید. این کیک واقعا جذاب و خوش‌بو از آب درمی‌آید.

برای این که طرز تهیه کیک کدو حلوایی را به بهترین شکل یاد بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم روی کیک را با فراستینگ پنیری تزیین و مزه‌دار کنید.

مواد لازم برای فراستینگ پنیریکیک کدو حلوایی

۱ پیمانه پنیر خامه‌ای
۱ پیمانه کره بدون نمک
۱ پیمانه پودر شکر
نصف قاشق چای‌خوری پودر وانیل
هر قدر که دوست دارید گردوی خرد شده

 

پنیر خامه‌ای را از دو ساعت قبل از یخچال بیرون بیاورید. لازم است به دمای اتاق برسد. همه‌ی این مواد را در ظرفی بریزید و با همزن مخلوط کنید. سرعت متوسط همزن برای این کار مناسب است. در پایان سه دقیقه همزن را روی درجه‌ی زیاد بگذارید. در پایان باید به یک مایه‌ی سفید یک‌دست برسید.

اکنون دیگر کیک سرد شده. آن را در ظرف قشنگی گذاشته‌اید. فراستینگ پنیر را روی آن مالیده‌اید. انگار که یک لایه برف تمیز روی کیک زمستانی شما نشسته. مقداری گردو خرد کنید و روی فراستینگ بریزید. جذاب‌تر می‌شود.

طرز تهیه کیک کدو حلوایی که برای شما نوشته‌ایم، مدل آمریکایی است و از دسرهای آسان به‌حساب می‌آید.  ۳۹۱ کیلو کالری دارد و مقدار چربی آن ۱۷ گرم است. ۲ گرم فیبر و ۵ گرم پروتئین در آن پیدا می‌شود. می‌توانید آن را به حدود ۱۲ برش تقسیم کنید.

نکته‌های پایانی

پیمانه کردن آرد کار دقیق و مهمی‌ست. زمانی که آرد را در پیمانه می‌ریزید، با قاشق سر آن را صاف کنید. به این ترتیب اگر کم و زیاد باشد، متوجه می‌شوید.

اگر برای تهیه‌ی فراستینگ پنیر از عصاره‌ی وانیل استفاده می‌کنید، ۲ قاشق چای‌خوری کافی‌ست.

دوست دارید کیک پف کند؟ زمانی که مخلوط آرد را اضافه کردید، نباید به مدت طولانی مایه‌ی کیک را هم بزنید. زمانی که مواد یک‌دست شدند، از هم زدن دست بکشید.

مزه‌ی کیک و شیرینی‌های کیک‌خونه ما را یاد دست‌پخت مامان‌بزرگ‌ها می‌اندازد. اگر هنوز خوش‌مزه‌های کیک‌خونه را به دهان نگذاشته‌اید، امروز فرصت خوبی به‌نظر می‌رسد! از این‌جا ببینید و آنلاین بخرید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس