طرز تهیه کیک یزدی خانگی چیست؟

طرز تهیه کیک یزدی خانگی
۲ اسفند ۱۳۹۹ الاهه انصاری

حرف از کیک یزدی که می‌زنیم احتمالا خاطرات بسیاری در ذهن‌هایمان بیدار می‌شوند و رژه یادبودی به احترام این شیرینی پذیرایی برگزار می‌کنند. امکان ندارد کسی تا به حال طعم کیک یزدی را امتحان نکرده باشد. این شیرینی همانطور که از اسمش مشخص است در شهر یزد متولد شده است. کیک یزدی در تمام اعیاد، مناسبت‌ها و پذیرایی‌ها در یزد یکی از اولین گزینه‌هاست، اما این محبوبیت نه تنها در یزد بلکه در تمام کشور افتخاری از این شیرینی سنتی یزدی است. کیک یزدی که در واقع همان مافین فرنگی‌هاست، به همراه یک فنجان شیرکاکائوی داغ می‌تواند هر مجنونی را عاقل و هر جادویی را خنثی کند. اگر شما هم با ما در این مورد موافقید، برای طرز تهیه کیک یزدی خانگی تا انتها همراهمان باشید.

برای طرز تهیه کیک یزدی خانگی چه لازم داریم؟

طرز تهیه کیک یزدی خانگی شباهت‌های بسیاری به مافین و کاپ‌ کیک دارد. اگر قرار باشد، این محبوب دل‌ها را در خانه تهیه کنید، باید مواد اولیه‌ی زیر را آماده داشته باشید.

آرد ۱ و ½ پیمانه
تخم مرغ ۲ عدد
شکر ۲/۳ پیمانه
روغن مایع ½ پیمانه
ماست پرچرب ¾ پیمانه
بکینگ‌پودر ½ قاشق غذاخوری
گلاب ۳ قاشق غذاخوری
هل آسیاب‌شده ½ قاشق غذاخوری
نمک ¼ قاشق چای‌خوری

شروع داستان طرز تهیه کیک یزدی خانگی با متناسب‌سازی دما

نه تنها برای طرز تهیه کیک یزدی خانگی، بلکه برای تمام کیک‌ها و شیرینی‌ها باید اول فر را گرم کنید. پس برای شروع فر را روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد قرار داده تا تمام محیط داخل فر گرم شده و برای پذیرایی از مواد آماده شود. سپس تخم مرغ‌ها را از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسند. هم‌دما بودن مواد اولیه یکی دیگر از نکاتی است که برای هر نوع شیرینی و کیک باید در نظر داشته باشید.

طرز تهیه کیک یزدی

همه مواد آماده به خط، شروع عملیات

حالا در این مرحله، تخم مرغ‌ها را شکسته با شکر و پودر هل هم بزنید. تا چه زمانی این هم‌زدن را ادامه دهید؟ هر زمان که مخلوط کرم‌رنگ و کش‌دار شد. حالا نوبت هنرنمایی ماست و روغن است. بعد از اضافه کردن آن‌ها به مخلوط و هم‌زدن آن به مدت ۱ دقیقه می‌توانید سراغی از گلاب بگیرید. حالا این مواد را کنار بگذارید تا کمی استراحت کنند و به سراغ مواد آردی بروید.

الک آرد، فوت کوزه‌گری طرز تهیه کیک یزدی خانگی

آرد، بکینگ‌پودر و نمک را ۳ بار الک کنید و به آرامی به مواد اضافه کنید. به خاطر داشته باشید اگر این کار را به سرعت و در یک مرحله انجام دهید، آرد به اصطلاح گوله می‌شود و باید برای حل این مشکل دوباره به هم‌زن پناه ببرید. قطعا شما هم از اضافه‌کاری خوشتان نمی‌آید، پس در چند مرحله و به آرامی مخلوط را آماده کنید.

قالب‌ها و آمادگی در مرحله نیمه نهایی

برای طرز تهیه کیک یزدی خانگی، قالب‌های کاپ کیک را از لوازم قنادی‌ها خریداری کنید، سپس کف آن‌ها را با کره یا روغن چرب کرده و کمی آرد بپاشید. در این مرحله مواد را در قالب‌ها بریزید.

نکته‌ای که می‌تواند در این مرحله از طرز تهیه کیک یزدی خانگی کمک‌ حالتان باشد این است که از هر قالب ۱/۳ را به فضای خالی اختصاص دهید و بگذارید برای پف کردن، دست و بالشان باز باشد. با برش سطحی یک چاقوی چرب شده روی مواد یک کیک گنبدی شکل شبیه شیرینی یزدی‌های قنادی‌ها خواهید داشت. اگر دوست داشتید، روی سطح مواد، کنجد، پودر بادام یا پسته اضافه کنید. البته این مورد کاملا اختیاری‌ست و نبود آن خرابی به بار نمی‌آورد.

طرز تهیه کیک یزدی

فر آماده، منتظر شماست

قالب‌ها را روی سینی بچینید و به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان برای پخت به فر دهید.بعد از این زمان یک شیرینی اصیل یزدی با دست‌پخت خانگی را نوش جان کنید.

نکته:

  • استفاده از روغن یا ماست محلی طعم بی‌نظیرتری به کیک یزدی دهد.
  • در صورتی که از کاغذ روغنی استفاده کنید، نیازی به روغن و آرد پاشی نخواهید داشت.

کیک یزدی خانگی، فوت و فن خاصی ندارد، تنها کافی‌ست مواد اولیه و کمی زمان داشته باشید. در این روزهای زمستانی خودتان را به یک لیوان شیرکاکائو با یک کیک یزدی مهمان کنید. اگر زمان کافی برای تهیه این شیرینی ندارید هم نگران نباشید، ما در کیک خونه محصولات خانگی بی‌نظیری آماده کرده‌ایم که می‌توانند مثل همان کیک یزدی معجزه کنند. 

نظرات کاربران

0 تماس