قالب کمربندی چیست

قالب کمربندی چیست
۲۱ آبان ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد

هر کسی که تا به حال حتی کوچک‌ترین تلاشی برای پختن کیک و شیرینی داشته است، حتما می‌داند که قالب کمربندی چیست. شما چه طور؟ از قالب کمربندی چه می‌دانید؟ پاسخ سوال قالب کمربندی چیست را اینجا کامل با هم مرور می کنیم.

مگر قالب هم مهم است؟

بله، نه تنها مهم است بلکه یکی از ارکان اصلی کیک پزی است. شاید شما مایه کیک خارق‌العاده‌ای تهیه کنید. یک دنیا تکنیک‌های ریز و درشت بلد باشید و زیباترین تزیین‌ها را با خلاقیت اجرا کنید.

اما این قالب است که قلب کیک شما را در بر می‌گیرد. باید با توجه به فر، مواد کیک، تجربه خودتان و هزار و یک عامل دیگر قالب مناسبی تهیه کنید که زحمات‌تان را بر باد ندهد و کیکی خرد شده یا خمیر یا بدون پف تحویل‌تان ندهد.

قالب کمربندی چیست

چرا قالب کمربندی صدایش می‌کنند؟

وقتی که کمی اضافه وزن دارید و قصد رفتن به میهمانی دارید، کمربند به کمک‌تان می‌آید، شما را سفت در بر می‌گیرد و کمی صاف و مرتب‌تان می‌کند.

اما دیگر شام را که خوردید عرصه بر شما تنگ می‌شود و کمی کمربند را شل می‌کنید و یا حتی کلا بی‌خیالش می‌شوید.

قالب کمربندی هم کمربند کیک و دسرهاست. اول که همه چیز شل و نپخته است با کف و دیواره‌هایی که قابلیت جداشوندگی دارند، به کمک سگکی مانند کمربند مواد را در بر می‌گیرد.

وقتی همه چیز پخته شد و کیک مغرور شد و باد کرد، دیگر دنیا برایش کوچک می‌شود و این کمربند گلویش را می‌فشارد.

سگک را که باز کنید، او راحت می‌شود، نفس عمیقی می‌کشد و با خیال راحت بیرون می‌آید. نه کف کیک به قالب می‌چسبد و نه دیواره‌ها کار را خراب می‌کنند.

می‌خواهید زیر و بم ساختن کیک‌های خانگی را یاد بگیرید؟ از اینجا شروع کنید.

چرا دوستش داریم؟

چون از قالب‌هایی‌ست که نیازی به برگرداندن ندارد، کسانی که تبحر زیاد هم ندارند می‌توانند با خیال راحت کیک‌شان را در قالب کمربندی درست کنند. ظاهرش خراب نمی‌شود و صاف و مرتب و آماده تزیین از قالب بیرون می‌آید.

قالب کمربندی فقط پذیرای کیک است؟

قالب کمربندی فقط مخصوص پختن کیک نیست، هر چند که بهترین راه استفاده از او پختن کیک است اما پخت پیتزا را هم می‌توان در قالب کمربندی امتحان کرد و همین طور بسیاری از دسر‌ها را. بعضی‌ها پیشنهاد تهیه کیک مرغ و حتی لازانیا را در این قالب‌ها داده‌اند.

اما به نظر می‌رسد باید عطای درست کردن ژله را در قالب کمربندی به لقایش ببخشید که کار دست‌تان می‌دهد و مواد ژله از زیر قالب سرازیر می‌شود. اگر خیلی دلتان می‌خواهد ژله را هم در این قالب درست کنید با ید با تکنیک‌هایی مواد را کمی غلیظ‌تر کنید. مثلا بستنی و ژله را با هم مخلوط کنید.

قالب کمربندی چیست

از ذاتش برایم بگو…

قالب کمر‌بندی هم مثل بقیه قالب‌ها در جنس‌های مختلفی عرضه می‌شود. آلومینیومی، تفلونی، گالوانیزه و سیلیکونی. قالب‌های کمربندی سایز‌های مختلفی دارند که با توجه به نیازتان می‌توانید انتخاب کنید. این قالب‌ها فقط گرد نیستند و مدل‌های مربعی، مستطیلی و حتی قلب و گل هم دارند.

با قالب کمربندی آشنا شدید؟ حالا وقت آشنایی با ده کیک برتر خانگی‌ست.

قالب کمربندی خیال‌تان را کاملا راحت نمی‌کند

درست است که کف و دیواره‌های این قالب به راحتی جدا می‌شوند و ریسک چسبیدن مواد به قالب را بسیار پایین می‌آورند، اما شما احتیاط کنید، از کاغذ روغنی استفاده کنید و آردپاشی را فراموش نکنید.

مکالمه با قالب کمربندی

طرز استفاده از قالب کمر‌بندی بسیار ساده است. از کاغذ روغنی استفاده کنید و کاغذ را به اندازه کف قالب ببرید.

شاید در قالب‌های طرح‌دار این کار کمی مشکل باشد که در مورد آنها می‌توانید ابتدا کف قالب را جدا کنید، کاغذ را روی کف قرار دهید و بعد سگک را ببندید، مراقب باشید کاغذ میان شیار‌ها پیچ نخورد.

کاغذهای اضافی را ببرید و مطمئن شوید که منفذی باز نمانده باشد.

اگر خیلی وسواس دارید می‌توانید از دو لایه کاغذ روغنی استفاده کنید.

قالب کمربندی چیست

چه طور از قالب کمربندی تشکر کنید؟

بعد از پخت کیک ابتدا صبر کنید تا کیک خنک شود. چاقو یا پالت را در آب ولرم گرم کنید و آرام دیواره‌ها را جدا کنید.

حالا سگک را باز کنید و کیک سالمتان را تحویل بگیرید. با فروتنی از کمک و خیرخواهی قابل کمربندی تشکر کنید و تا پخت کیک بعدی با او خداحافظی کنید.

حالا دیگر همه میدانیم که قالب کمربندی چیست. شما تا به حال از قالب کمربندی استفاده کرده‌اید؟ یا بعد از خواندن این متن ترغیب شدید که کیکی را با کمک او بپزید؟ برای‌مان کامنت بگذارید که اولین چیزی که در قالب کمربندی پختید چه بود و نتیجه چه طور از آب درآمد؟

کیک‌های کیکِ‌خونه را اینجا ببین. همه‌شان انگار از دل قالبی کمربندی بیرون آمده‌اند. خوشمزه و خوشگل و خوش‌بو.

 

نظرات کاربران

0 تماس