مرداد ماه را با کرامبل آلبالو خانگی مزه کنید

کرامبل آلبالو
۱۲ مرداد ۱۴۰۰ الاهه انصاری

این روزهای تابستانی بهترین زمان برای چشیدن خوشمزه‌هایی با طعم آلبالوست. ناسلامتی ۴ فصل سال است و یک تابستان و آلبالو؛ مگر می‌شود به سادگی از کنارش رد شد؟ معلوم است که نمی‌شود. شما با کمک آلبالو چه طعم‌هایی را مزه می‌کنید؟ آلبالو پلو، شربت آلبالو؟ کیک و چیز کیک آلبالو احتمالا شناخته‌شده‌ترین خوراکی‌هایی هستند که با دستان توانمند آلبالو آماده می‌شوند. اما تا به حال کرامبل آلبالو خانگی را امتحان کرده‌اید؟ این شیرینی که طعم و بافتی شبیه به چیزکیک تنوری دارد، می‌تواند یک عصر تابستانی را برای شما و خانواده‌تان دلپذیر کند. طرز تهیه کرامبل آلبالو خانگی راحت است. پس همین حالا برای چشیدن طعم بی‌نظیر آن آستین‌هایتان را بالا بزنید.

مواد لازم برای تهیه کرامبل آلبالو خانگی چیست؟

تخم مرغ ۳ عدد
آرد ۲۵۰ گرم
شکر ۲۲۰ گرم
کره ۱۸۰ گرم
خامه ۸۰ گرم
آلبالو ۳۰۰ گرم
بکینگ‌پودر نصف‌ قاشق چای‌خوری

طرز تهیه کرامبل آلبالو خانگی چیست؟

حالا که آستین‌ها را بالا زدید و برای تهیه مواد اولیه مصمم شدید، با هم و مرحله به مرحله، پخت این شیرینی را مرور می‌کنیم. قرار است زبان و دندان‌هایتان یک سفر تابستانه به عمق کرامبل آلبالو را تجربه کنند. پس فرصت را از دست ندهید و مقدمات این سفر را آماده کنید.

مرحله اول کرامبل آلبالو خانگی: آماده‌سازی خمیر کرامبل

مقدمات چیست؟ ابتدا باید خمیر کرامبل را آماده کرد. برای شروع ۳۵ گرم کره را به شکل مربع‌های نیم‌سانتی خورد کرده و با ۴۵ گرم آرد مخلوط کنید. با نوک انگشتانتان کره و آرد را به هم فشار دهید تا به خوبی با هم مخلوط شوند و به صورت گلوله‌گلوله درآیند. مواد که به خوبی با یکدیگر مخلوط شدند، نوبت اضافه کردن شیرینی ماجرا، شکر است. شکر را به مخلوط اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید.

حالا این مواد کرامبل را داخل فریزر قرار دهید و تا زمانی‌که خمیر کیک به مدت نیم‌ساعت در فر در حال پخت و پز بود، به آن کاری نداشته باشید.

مرحله دوم: آماده‌سازی پایه کیک

برای آماده سازی پایه کیک کرامبل آلبالو خانگی، باقی‌مانده کره و شکر را با همزن مخلوط کرده تا یک ماده حجیم سفید به دست آید. با این حجم سفید چه کنید؟ تخم مرغ‌ها را به آرامی و به‌صورت تکی به مخلوط اضافه کرده و هم بزنید تا به خوبی ترکیب شده و مخلوط کمی پف کند. اگر گفتید حالا نوبت اضافه کردن چیست؟

خامه همان‌چیزی است که باعث تفاوت طعم بی‌نظیر این کرامبل آلبالو خانگی می‌شود. خامه را به مواد اضافه کرده و به خوبی هم بزنید. در مرحله آخر بکینگ‌پودر و آرد را با هم ترکیب کرده و به مواد اضافه کنید. در این مرحله مواد را به آرامی و به کمک یک همزن دستی ترکیب کنید تا از سفت شدن خمیر و بافت آن جلوگیری کنید.

مرحله سوم: فوت کوزه‌گری اضافه کردن آلبالو

هسته‌های آلبالوها را گرفته و با کمک کمی شکر روی حرارت گاز قرار دهید تا آبشان گرفته‌ شود. در این مرحله و با تبخیر آب آلبالوها می‌توانید آن‌ها را به مواد اضافه کنید.

مرحله چهارم: ریختن مواد در قالب و قرار دادن در فر

قالب را با کمک کره چرب کرده و خمیر کرامبل آلبالو خانگی را روی آن بریزید.

 حتما خودتان این موضوع را می‌دانید که باید پیش از شروع مرحله پخت، فر باید به مدت ۱۵ دقیقه روی ۱۸۰ درجه‌سانتی‌گراد گرم شده باشد.

حالا مواد پایه را داخل فر قرار داده و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید. بعد از گذشت زمان اعلام‌شده، قالب را  از فر خارج کرده، مواد کرامبل آلبالو خانگی را که در فریزر گذاشته بودید، روی آن اضافه کنید و مجددا به مدت ۳۰ تا۵۰  دقیقه  در فر قرار دهید.

برای مطمئن‌شدن از زمان پخت یک خلال کبریت یا چاقوی تیز را داخل مواد فرو ببزید. اگر چیزی از مواد کیک به چاقو یا خلال نچسبید، کرامبل آلبالو خانگی شما آماده است.

 

مرحله پنجم: نوش جان کردن

کرامبل آلبالو خانگی را از قالب خارج کرکرامبل آلبالوده و با توجه به سلیقه‌تان به صورت گرم یا سرد نوش جان کنید. مطمئن باشید که تا مدت‌ها طعم این شیرینی و سفر کوتاه‌مدت از زبانتان بیرون نخواهد رفت. بهترین ترکیب برای این شیرینی، یک نوشیدنی تابستانه است. شما چه نوشیدنی‌ای را برای هم‌کلام شدن با کرامبل آلبالو خانگی انتخاب می‌کنید؟

اگر آماده‌سازی این شیرینی برایتان سخت است، جای نگرانی نیست. همان‌طور که گفتیم، کرامبل آلبالو خانگی طعم و بافتی شبیه به چیز کیک تنوری دارد. ما در کیک خونه برای شما و با توجه به سلیقه شما، محصول مشابه این کرامبل را آماده می‌کنیم. بله ما در کارگاه کیک خونه چیز کیک تنوری می‌پزیم. برای چشیدن طعم این محصول همین حالا سری به محصولاتمان بزنید و خودتان را مهمان کیک خونه کنید.

نظرات کاربران

0 تماس