مناسب‌ترین دمای پخت کیک چقدر است؟

دمای پخت کیک
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ مهتاب خسروشاهی

ما دل‌مان می‌خواهد شما بهترین و خوش‌مزه‌ترین کیک‌ و شیرینی‌ها را در خانه بپزید. یکی از نکته‌هایی که در کیفیت کیک خانگی اثر زیادی دارد، دمای پخت کیک است. این مطلب را به بهترین دمای پخت کیک و ترفندهای تنظیم دما اختصاص داده‌ایم.

برای پختن یک کیک بی‌نقص و جذاب، لازم است دمای پخت کیک را به‌درستی تنظیم کنید. احتمالا دیده‌اید که دمای فر برای پخت کیک، تقریبا در همه‌ی رسپی‌ها ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد است. شاید هم برای‌تان سوال پیش آمده که در این عدد ۱۸۰ درجه چه رازی وجود دارد.

زمانی که کیک را به‌دست فر می‌سپارید، واکنش‌های پیچیده‌ی فیزیکی و شیمیایی در آن رخ می‌دهد. هر کدام از این واکنش‌ها در دمای خاصی اتفاق می‌افتد. خیلی مهم است که فر تنظیم باشد، دمای یک‌نواختی داشته باشد و درجه‌ی آن را مطابق با طرز تهیه کیک تنظیم کرده باشید.

در فر چه اتفاقی برای مایه‌ کیک می‌افتد؟دمای پخت کیک

مایه‌ی کیک وارد فر می‌شود و نیم ساعت بعد یک کیک ترد و لذیذ از فر بیرون می‌آید. در این میان چه اتفاق‌هایی برای مایه می‌افتد؟ اول کره آب می‌شود. مولکول‌های گازی از هم فاصله می‌گیرند. شکر حل می‌شود. مواد پروتئینی می‌بندند. مواد نشاسته‌ای ژلاتینی می‌شوند و این ترکیب کم‌کم کاراملی می‌شود.

زمانی که دمای فر پایین باشد، این فرایند خیلی کند می‌شود و کیک خوب جا نمی‌افتد. اگر دمای فر برای پخت کیک خیلی زیاد باشد، روندی تغییرات مایه خیلی سریع اتفاق می‌افتد. دور کیک سریع می‌پزد، درحالی‌که هنوز وسط آن خام است. اگر بخواهیم منتظر پخت وسط کیک بمانیم، دور کیک کاملا قهوه‌ای و برشته خواهد شد.

انتخاب درست دمای پخت کیک، باعث می‌شود اطراف و مغز کیک به‌خوبی و به‌طور یک‌دست بپزد. کیک از پایین شروع به پختن می‌کند و بالاخره روی کیک طلایی می‌شود. آن زمان است که می‌فهمیم کیک پخته.

دمای فر برای پخت کیک چقدر باشد؟

دمای فر را طبق رسپی کیک تنظیم می‌کنیم. در بیشتر موارد دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد پیشنهاد می‌شود. لازم است ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل، فر را روشن کنیم. زمان کافی را مطابق دستور کیک درنظر می‌گیریم. اما این زمان احتمالا باتوجه به نوع فر کمی تغییر می‌کند. بین ۳۵ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد تا کیک به‌طور کامل بپزد و روی آن کاراملی شود. طلایی شدن روی کیک در اثر بخار شدن آب سطح آن است. اگر به‌موقع کیک را از فر خارج نکنیم، زیر کیک می‌سوزد و ته می‌گیرد.

دمای کیک روی بافت آن هم تاثیر دارد. زمانی که دما را درست انتخاب می‌کنیم، بافت کیک، ترد، نرم و اسفنجی می‌شود. دمای بالا باعث تبخیر بیشتر آب و خشک شدن بافت کیک خواهد شد. آن چیزی که باعث می‌شود یک برش کیک زیر دندان‌تان مزه کند، سرعت بستن پروتئین‌‌هاست.

فر را تنظیم کنید

دمای پخت کیک

همه‌ی فرها توزیع دمای یکسانی ندارد. ممکن است درجه‌ی فر را روی عدد خاصی تنظیم کنید. اما کیک مطابق با پیش‌بینی رسپی و در همان زمان تعیین شده نپزد. تنظیم نبودن دمای فر ممکن است این حس را به شما بدهد که در پخت کیک ناشی بوده‌اید. یا در روش تهیه‌ی آن اشتباهی کرده‌اید. خیال‌تان راحت باشد که شما راه را درست آمده‌اید. ولی پیش از این که دوباره برای پخت کیک دست به‌کار شوید، با یک تلفن مشکل تنظیم نبودن دمای فر را حل کنید.

با نماینده‌ی شرکت تولیدکننده‌ی فر تماس بگیرید و از آنها بخواهید کارشناسی برای تنظیم فر به آشپزخانه‌ی شما بفرستند. این کارشناس دمای فر را تنظیم خواهد کرد تا به همه‌ جای ظرف گرمای یکسان برسد. دمای فر که تنظیم باشد، دیگر خیال‌تان راحت است که آن همه زحمت هم زدن تخم‌مرغ‌ها و مخلوط‌ کردن آرد، به هدر نمی‌رود.

از دماسنج فر کمک بگیرید

یکی از وسایلی که کمک می‌کند خیال‌مان از دمای پخت کیک راحت شود، دماسنج فر است. دماسنج فر در قیمت‌ها و کیفیت‌های مختلفی در بازار پیدا می‌شود. مهم این است که درست کار کند و دمای فر را نشان‌تان دهد.

دمای فر که تنظیم باشد، کافی‌ست ببینید که روی کیک طلایی شده. و البته خلال‌دندانی که در کیک فرو می‌کنید، تمیز بیرون می‌آید. حالا تا کیک خنک شود، بساط چای را بر پا کنید و لذتش را ببرید.

«کیک‌خونه» دوست دارد کیک‌هایی با مزه‌ی خانگی به خانه‌ی شما بیاورد. همان مزه‌ای که از بچگی زیر زبان‌مان مانده و یادآور یک دنیا خاطره‌ی جذاب و رنگی‌ست. اگر هنوز از کیک‌خونه، کیک سفارش نداده‌اید، امروز بهترین موقع است.

نظرات کاربران

0 تماس