چطور حلوای زعفرانی تهیه کنیم؟

چطور حلوای زعفرانی درست کنیم
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ مهتاب خسروشاهی

اگر در این بعد از ظهر بهاری دل‌مان دسر شیرین بخواهد، خوب است بدانیم چطور حلوای زعفرانی تهیه کنیم. این دسر سنتی خیلی مقوی‌ و البته خوش‌مزه است. ببینیم چطور حلوای زعفرانی تهیه کنیم و لذتش را ببریم.

به نظر می‌رسد در حق حلوا کمی جفا شده و نامش با مراسم ترحیم گره خورده. درحالی‌که این دسر سنتی کاملا مناسب میان‌وعده و عصرانه به نظر می‌رسد. می‌خواهیم ببینیم چطور حلوای زعفرانی تهیه کنیم. شما هم بیایید و به چشم دسر به آن نگاه کنید.

رسپی‌های حلوا ممکن است کمی با هم فرق داشته باشند. برای مثال بعضی‌ها روغن جامد را به‌جای روغن مایع استفاده می‌کنند. یا از کره حیوانی یا محلی بهره می‌برند. نتیجه همیشه خوش‌مزه است. با خوردن حلوا حسابی سیر می‌شویم و مثل تبلیغ‌های تلویزیونی بعد از خوردن نوشابه‌ی انرژی‌زا، پر از انرژی خواهیم شد.

۱- مواد لازم برای تهیه حلوای زعفرانی کدامند؟

آرد ۲ لیوان
روغن مایع ۱ لیوان
شکر ۱ لیوان
زعفران هر قدر دوست دارید
گلاب ۴/۱ لیوان
پودر هل ۱ قاشق چای‌خوری

۲- شربت را آماده می‌کنیم

چطور حلوای زعفرانی تهیه کنیم

پیش از هر کاری، زعفران را می‌سابیم. چند قالب یخ روی آن می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم یخ‌ها آب شوند. خواهیم دید که حسابی رنگ می‌اندازد. عطر زعفران بخش جدانشدنی در خوراکی‌های سنتی‌ست. رنگ جذابش دسر ما را وارد دنیای دیگری می‌کند. در ظرف دیگری آب و شکر را هم می‌زنیم و روی حرارت متوسط قرار می‌دهیم.

شکر که خوب آب شد، زعفران را به آن اضافه می‌کنیم. در این مرحله پودر هل می‌ریزیم. بعد نوبت گلاب است که با عطر خوبش وارد این مخلوط شود. دو دقیقه‌ی بعد شربت را از روی حرارت را برمی‌داریم. یادمان می‌ماند از بوی عطر دلپذیری که در آشپزخانه راه افتاده، حسابی لذت ببریم.

۳- چطور حلوای زعفرانی تهیه کنیم؟

آرد را الک می‌کنیم و در تابه می‌ریزیم. روی حرارت ملایم آن را کمی تفت می‌دهیم. هر چه در این مرحله بیشتر حوصله کنید و آرد را تفت بدهید، در نهایت رنگ حلوا تیره‌تر خواهد بود. یک لحظه دست از هم زدن برندارید. حرارت را روی درجه‌ی ملایم نگه دارید.

بعضی‌ها دوست دارند حلوای زعفرانی از رنگ زعفران تیره‌تر نباشد. در این صورت همین که خامی آرد از بین رفت، کار تمام است. این مرحله حدود ۳۰ دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد.

می‌دانستید که می‌توانید حلوای زعفرانی را آنلاین از کیک‌خونه تهیه کنید؟ برای سفارش و دیدن بقیه‌ی خوش‌مزه‌های کیک‌خونه این‌جا را ببینید.

۴- آرد را دوباره الک می‌کنیمحلوای زعفرانی

این مرحله اختیاری‌ست. اما می‌دانیم که هرچه بیشتر زمان بگذاریم و حوصله کنیم، نتیجه جذاب‌تر خواهد بود. زمانی که تفت دادن آرد به پایان رسید، می‌توانیم دوباره آن را الک کنیم.

۵- نوبت روغن رسیده

ببینیم چطور حلوای زعفرانی تهیه کنیم. حالا که آرد خوب تفت خورده و طلایی شده، روغن یا کره را اضافه می‌کنیم. می‌توانید از بین روغن نیمه جامد، روغن جامد، روغن مایع، کره یا روغن حیوانی یکی را انتخاب کنید. ما که می‌گوییم از همان روغن مایع استفاده کنید. روغن را کم‌کم اضافه می‌کنیم و همزمان آرد را ‌هم می‌زنیم. اجازه نمی‌دهیم آرد گلوله شود. هنگام تهیه حلوا نباید از هم زدن خسته شویم.

۶- شربت را اضافه می‌کنیمحلوای زعفرانی

لازم است شربت داغ باشد. پس اگر در این مدت سرد شده، بار دیگر آن را داغ می‌کنیم. بیشتر خوراکی‌های سنتی با صبر و حوصله آماده می‌شوند. شربت را یک‌جا روی آرد نمی‌ریزیم. در چند مرحله آن را اضافه می‌کنیم. زمانی که مایه‌ی حلوا به ظرف نچسبید، معلوم می‌شود کارمان را خوب انجام داده‌ایم. معمولا حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد شربت به خورد حلوا برود.

بعضی‌ها گلاب را به شربت اضافه نمی‌کنند. بلکه در آخرین دقیقه‌های هم زدن، گلاب را مستقیم روی مایه حلوای زعفرانی می‌ریزند. دیگر می‌توانیم به مچ دست‌مان استراحت بدهیم و از هم زدن دست بکشیم. البته زمانی که یک قاشق از این حلوا را در دهان بگذاریم، خستگی از یادمان می‌رود.

۷- چطور حلوای زعفرانی را تزئین کنیم؟

کمی به حلوا زمان می‌دهیم تا خنک شود. بعضی‌ها دوست دارند حلوا را در ظرف بکشند و روی آن را با قیف تزئین کنند. برای این کار، قبل از این‌که حلوا سرد شود، دست به کار می‌شویم. اگر حلوا زیاد سفت نشده باشد، راحت‌تر از ماسوره بیرون می‌آید. یک لایه حلوا را با لیسک صاف می‌کنیم. آن را با قیف تزئین می‌کنیم.

راه دیگر این است که حلوا را در قالب چرب شده بریزیم. زمانی که سرد شد، از قالب بیرون می‌آوریم. شاید هم آن را در ظرف‌های یک‌نفره بریزیم و راحت سرو کنیم. برای تزئین حلوا از پودر نارگیل، گل سرخ، پودر پسته یا بادام استفاده می‌کنیم.

نظرات کاربران

0 تماس