چطور قهوه درست کنیم؟

چطور قهوه درست کنیم
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ الاهه انصاری

بهار که می‌شود ناخودآگاه دوست داریم بیشتر پتوهایمان را بغل کنیم و تا بالا آمدن کامل خورشید در تخت خواب‌هایمان بمانیم. اگر شما هم در این‌روزها با خواب بهاری مست می‌شوید، قهوه بنوشید. نگران نباشید؛ ابزار و مواد اولیه‌ی آماده کردن قهوه در هر خانه‌ پیدا می‌شود. اگر شما هم از نوشیدن طعم قهوه لذت می‌برید و به دنبال پاسخی برای پرسش چطور قهوه درست کنیم هستید و دوست دارید خودتان این نوشیدنی انرژی‌زا را تهیه کنید با ما همراه باشید.

چطور قهوه اسپرسو درست کنیم؟

اسپرسو یکی از ساده‌ترین قهوه‌هایی محسوب می‌شود که می‌توانید در خانه تهیه کنید. به طور کلی اسپرسو با کمک موکاپاد و دستگاه اسپرسوساز آماده می‌شود. تفاوت این دو دستگاه در این است که اسپرسو موکاپاد کف ندارد و هزینه‌ی خرید موکاپاد کمتراز دستگاه اسپرسوساز است. پس پیشنهاد ما به شما خرید یک موکاپاد است.

چطور با موکاپاد قهوه درست کنیم؟

اولین قدم برای آماده‌سازی اسپرسو با موکاپاد، خریداری دستگاه آن است. قیمت این دستگاه با توجه به ابعاد آن بین ۱۵۰ هزارتومان تا ۲۰۰ هزار تومان متغیر است. بعد از خرید و شست‌وشوی آن نوبت آماده‌سازی قهوه است.

  • دستگاه موکاپاد را باز کنید.
  • در قسمت پایینی آب بریزید. توجه داشته باشید که آب را تا قسمت سوپاپ بریزید نه بیشتر و نه کمتر
  • در سبد قهوه به اندازه تعداد نفرات، قاشق قهوه بریزید.
  • حالا قهوه را به آرامی و با دست به سطح سبد قهوه پخش کنید
  • قسمت بالایی موکاپاد را ببندید و روی شعله‌ی ملایم قرار دهید
  • بعد از ۵ دقیقه قهوه شما آماده است.

خب تا اینجا با هم متوجه شدیم که با کمک موکاپاد چطور قهوه درست کنیم. اگر نمی‌توانید طعم اسپرسو را به تنهایی بچشید، پیشنهاد ما به شما آماده کردن قهوه‌ی لاته یا موکا است. پایه‌ی این دو قهوه اسپرسو است.

چطور قهوه درست کنیم

فراموش نکنید که یک فنجان قهوه با یک شیرینی می‌تواند روزتان را بسازد. پس همین حالا سری به کارگاه کیک خونه بزنید و برای خودتان یک میان وعده سالم انتخاب کنید.

قهوه لاته و موکا چطور؟

برای آماده سازی قهوه‌ی موکا به شیر فوم گرفته و سس شکلات و برای قهوه‌ی لاته به شیر فوم گرفته نیاز دارید. با کمک دستگاه‌های فوم‌ساز می‌توانید فوم شیر تهیه کنید و به اسپرسو اضافه کنید. برای تهیه‌ی سس شکلات هم کافیست پودر شکلات، پودر کاکائو و آب جوش را با یکدیگر مخلوط کنید. به همین سادگی و به همین خوشمزگی در خانه قهوه‌هایی بر پایه‌ی اسپرسو تهیه کنید.

چطور قهوه آمریکانو و کاپووچینو درست کنیم؟

قهوه آمریکانو و کاپوچینو هم بر پایه‌ی اسپرسو آماده می‌شوند. برای کاپوچینو به دوبرابر شیر فوم‌دار و برای آمریکانو به دو برابر آب جوش اسپرسو نیاز دارید.

چطور با کمک قهوه، فال بگیریم؟

حتما شما هم شنیده‌اید که با کمک قهوه پیش‌بینی می‌کنند و فال می‌گیرند. این فال با کمک قهوه‌ی ترک آماده می‌شود. این قهوه خیلی غلیظ است و هرکسی طعم آن را دوست ندارد. برای آماده‌سازی قهوه‌ی ترک تنها به یک قهوه‌جوش ترک نیاز دارید. این قهوه جوش معمولا از جنس مس، استیل یا برنج است.

برای تهیه‌ی قهوه‌ی ترک در خانه کافیست یک قاشق قهوه را با یک فنجان آب سرد و دو قاشق شکر را داخل قهوه جوش مخلوط کنید. در مرحله‌ی بعد آن را روی شعله قرار دهید تا به آرامی دم بکشد. زمانی که قهوه شروع به کف کردن کرد، آماده‌ی سرو است.

فوت کوزه‌گری: برای خرید پودر قهوه‌ی ترک دقت کنید که پودر باید بسیار ریز باشد. قهوه‌ی مناسب قهوه‌ی ترک از اسپرسو هم ریزتر است.

آداب نوشیدن قهوه‌ی ترک را می‌دانید؟ این بلاگ پست را از دست ندهید

 

چطور قهوه درست کنیم؟

قهوه فوم دار بدون تجهیزات؟ چطور؟

بگذارید برایتان یک راز را برملا کنیم. با چند دقیقه زمان بدون نیاز به دستگاه می‌توانید در خانه قهوه‌ی فوم‌دار آماده کنید. اسم این قهوه دالگانو است. چطور قهوه دالگانو درست کنیم؟

برای آماده‌سازی آن کافیست:

  1. ۲ قاشق آب جوش
  2.  ۲ قاشق شکر
  3.  دو قاشق قهوه فوری

را با یکدیگر مخلوط کنید.

با مخلوط کردن این ۳ مواد یک قهوه‌ی فوم دار خواهید داشت. می‌توانید شیر را گرم کنید و این قهوه را روی آن به شکل خامه بریزید.

چطور قهوه درست کنیم

برای این روزهای گرم بهاری چطور قهوه درست کنیم؟

یکی دیگر از مشتقات قهوه که برای روزهای گرم به کار می‌رود انواع نوشیدنی‌های یخی قهوه است. برای تهیه‌ی این قهوه‌ها به چند قالب یخ، شیر سرد یا آب نیاز دارید. کافیست قهوه‌ی اسپرسویتان را با شیر سرد و یخ مخلوط کنید. به این ترتیب یک آیس لاته خواهید داشت. همچنین اگر به مخلوطتان سس شکلات اضافه کنید یک آیس موکای جذاب آماده نوشیدن دارید.

حالا که باید با قرنطیه‌های خانگی سر کنیم، بهترین انتخاب تهیه‌ی قهوه‌ی خانگی است. انتخاب با شماست. کدام قهوه را انتخاب می‌کنید؟

ما در وبلاگ کیک خونه تلاش می‌کنیم بهترین اطلاعات آموزشی را در اختیارتان قرار دهیم. حالا که با هم به پرسش چطور قهوه درست کنیم پاسخ داده‌ایم، نوبت بالا زدن آسین‌ها و تهیه‌ی قهوه است

 

نظرات کاربران

0 تماس