چگونه از تازگی کیک مطمئن شویم؟

چگونه از تازگی کیک مطمئن شویم؟
۱۷ مهر ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد

چگونه از تازگی کیک مطمئن شویم؟ سوال بسیار مهمی است که خیلی وقت‌ها، به خاطر شور و اشتیاق‌مان برای مراسم شادی فراموشش می‌کنیم و همه چیز خراب می‌شود. اگر بدانیم کیک تازه چه مشخصاتی دارد، همه چیز  ختم به خیر می‌شود.

چگونه از تازگی کیک مطمئمن شویم؟

کیک تازه یا مانده؟

کیک‌ها یکی از اعضای ثابت مراسمی هستند که برای ما بسیار اهمیت دارند. تا به حال شده است که هزینه زیادی پرداخت کنید و کیک زیبایی خریداری کنید اما همان موقع که شخص اول میهمانی، غرق در صدای سوت و کف میهمانان چاقو را در دل کیک فرو می‌برد، هفت طبقه کیک سنگین روی سرتان آوار شود؟

دقیقا همان جاست که متوجه می‌شوید، کیک مانده است، خشک شده و قابل خوردن نیست، حتی بعضی وقت‌ها بوی بدی می‌دهد.

مواد درون کیک انگار که فاسد شده‌اند و تغییر رنگ داده‌اند. خلاصه این، آن چیزی نبود که شما می‌خواستید.

چگونه از تازگی کیک مطمئن شویم؟

فاکتورهای زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند بفهمید، این کیک تازه است یا خیر؟ باید به فروشنده، صداقتش، نحوه نگهداری از محصولاتش و مواد اولیه‌اش اطمینان داشته باشید. در ادامه به چند نکته اشاره می‌کنیم که در چنین موقعیت‌هایی می‌تواند راه‌گشا باشد.

احساس شما، دقیق‌ترین دستگاه تشخیص کیک تازه

موثرترین راه تشخیص تازگی کیک، خودتان هستید، بله درست است، خود خودتان بهترین راه تشخیص کیک تازه از مانده هستید.

با توجه به شمایل کیک، بو و رنگش می‌توانید با کیک حرف بزنید، خودش با زبانی ساده به دلتان راه پیدا می‌کند با چشمهای‌تان حرف می‌زند و می‌گوید که به عنوان کیک تازه می‌توانید رویش حساب کنید یا خیر؟

اما خیلی وقت‌ها هم نمی‌شود با این حس درونی پیش رفت. بالاخره چند نکته اساسی باید وجود داشته باشد تا به کسانی که زبانشان با کیک‌ها یکی نیست کمک کند.

این چند نکته را دریابید.

دلتان لک زده برای یک تکه کیک خانگی تازه و خوشمزه؟ وارد این صفحه شوید، با چند کلیک آرزوی کوچک شکمتان را برآورده سازید. هر طعمی که هوس کرده‌اید اینجا هست.

بافت کیک تازه چه طور بافته شده است؟

اگر رطوبت بافت کیک تبخیر شود، کیک خشک و سخت می‌شود و دیگر در زمره کیک تازه قرار نمی‌گیرد.

چگونه از تازگی کیک مطمئمن شویم؟

کیک تازه و کپک؟

این مورد خیلی مشهود است و نیازی به بررسی زیادی وجود ندارد، هر گونه کپک مشاهده کردید بدانید اوضاع خراب‌تر از آن چیزی ست که فکر می‌کردید.

روکش کیک تازه را دریاب

روکش کیک اگر تغییر رنگ و بو داد و تغییراتی هم در بافتش به وجود آمد یعنی دیگر از کیک تازه خبری نیست.

معمولا‌بخش خامه‌ای روکش کیک خراب می‌شود و تمام ‌بخش‌های کیک را فاسد می‌کند.

توی دلِ کیک، دلش حسابی پُر است

حسابی باید حواستان به فیلینگ و مواد میانی کیک باشد. این ‌بخش در زیر روکش کیک پنهان است و فقط با برش دادن کیک مشخص می‌شود. فیلینگ خامه‌ای و یا میوه‌ای ممکن است خراب شود، بوی بدی بدهد و حتی رنگ بدی داشته باشد. این یعنی کیک تازه نداریم.

گول چهره نازشان را نخورید

اگر فیلینگ و یا روکش کیک پایه لبنی دارد و کیک شما بیشتر از دو ساعت در دمایی بیشتر از پنج درجه سانتی‌گراد قرار است، بدون چونه همین الان به سطل زباله بیندازیدش.

اینجور وقت‌ها هیچ مشخصه ظاهری وجود ندارد و همه چیز در ظاهر خوب پیش می‌رود، اما مطمئن باشید که فاسد شده است و خوردن این کیک همانا و دچار شدن به مشکلات گوارشی ریز و درشت همانا.

چگونه از تازگی کیک مطمئمن شویم؟

چاره چیست؟

بهترین راه حل این است که از کیک‌تان در همان زمان بهینه نگهداری‌اش لذت ببرید و خیالتان را از بابت تمام این مشکلات راحت کنید. نکات این مطلب را هم به خاطر بسپارید تا در مواقع لزوم کمکتان کند.

طعم عسل را می‌پسندید؟ حالا فکر کنید طعم کیک و عسل با هم چه می‌شود… نه نیازی نیست خیلی هم فکر کنید. راحت از اینجا سفارش دهید.

تا چه زمانی کیک تازه خواهد ماند؟

زمان تازه ماندن کیک به نکات زیادی مرتبط است. مهم است که مواد اولیه کیک چه چیزهایی باشند و زمان نگهداری آنها چگونه باشد. روش پخت آنها هم مهم است.

کیکی با روکش باتر کریم و شرایط نگهداری مناسب در یخچال تا یک هفته هم قابل خوردن است.

اما کیکی که با خامه، میوه و کرم کاسترد روکش شده و پر شده است نهایتا تا دو روز سالم و تازه باقی خواهد ماند.

بهتر است برای نگه‌داری کیک در یخچال آن را در کیسه پلاستیکی و یا سلفون بپیچید و در ظرف دربسته‌ای در یخچال نگه دارید تا زمان ماندگاریش کمی طولانی‌تر شود.

و اما نکات خرید کیک تازه

این دفعه که برای خرید به شیرینی فروشی محبوبتان سر زدید، فقط به ظاهر کیک توجه نکنید.

اول شرایط نگهداری و بهداشت فروشگاه را چک کنید.

بعد از مواد درونی کیک و پایه روکش آن سوال کنید.

رنگ و ظاهر و بوی کیک را بررسی کنید و امیدوار باشید که تازه است. حالا شکل و شمایل فانتزی کیک را هم مدنظر قرار دهید و خریدی مناسب از هر جهت داشته باشید.

در وبلاگ کیک‌خونه برایتان گفته‌ایم که اگر خدایی نکرده کیکتان را پختید و خمیر شد، با آن چه کنید و از این به بعد چه کار کنید که کیک خمیر شده روی دستتان نماند.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس