کیک اسفنجی آلبالو؛ کیکی مناسب عصرهای گرم تابستان

کیک اسفنجی البالو
۱۶ مرداد ۱۴۰۰ مهتاب خسروشاهی

تابستان است و آلبالوهایش. هر بلایی سر این میوه‌ی جادویی بیاورید، باز هم خوش‌مزه است. می‌توانید انواع دسر را درست کنید، مثل کیک اسفنجی آلبالو. اگر تا حالا کیک اسفنجی آلبالو نپخته‌اید، همین امروز دست‌ به‌کار شوید.

کیک اسفنجی آلبالو هم خوش‌ آب و رنگ است و هم خوش‌مزه. می‌توانید آن را در کنار شربت‌های تابستانی سرو کنید. شاید هم از آن دسته آدم‌ها باشید که با همه‌ی دسرها چای دوست دارید. به‌هر حال در صبح‌های روشن یا بعد‌ از ظهر‌های کش‌دار تابستان، کیک اسفنجی آلبالو حسابی می‌چسبد.

طرز تهیه کیک اسفنجی آلبالوکیک اسفنجی البالو

ما فکر می‌کنیم برای این که کیک اسفنجی آلبالو را هیجان‌انگیز و لذیذ از آب دربیاورید، چند کار را باید انجام دهید. اول این‌که یک موسیقی دلپذیر و روح‌نواز روشن کنید تا حال‌وهوای خانه و آشپزخانه زیرورو شود. بعد هم جلوی آینه بروید و دانه دانه اخم‌هاتان را باز کنید.

مرحله‌ی بعدی این است که آلبالوهای شسته و دلبر را هسته بگیرید. این‌کار را با نی انجام دهید و ببینید چقدر راحت پیش می‌رود.

مواد لازم برای تهیه کیک اسفنجی آلبالو

آرد ۵/۲ پیمانه
شکر دانه ریز ۵/۱ پیمانه
شیر ۲/۱ پیمانه
تخم‌مرغ ۴ عدد
روغن ۱ پیمانه
آلبالو ۱ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ قاشق غذاخوری
جوش شیرین ۲/۱ قاشق چای‌خوری
وانیل ۲/۱ قاشق چای‌خوری
پودر قند چند قاشق

 

۱- مواد را در دمای محیط قرار دهیدکیک اسفنجی البالو

اگر دوست داشتید به‌جای روغن از کره بهره ببرید، باید با کره‌ی آب شده پیمانه کنید. تخم‌مرغ، شیر و آلبالو را در دمای اتاق قرار دهید. اگر بخواهید مستقیم از یخچال در ظرف کیک بریزید، نتیجه‌ی جذابی نخواهید گرفت.

۲- فر را روشن کنید

دمای ۱۸۰ درجه برای آن مناسب است. قالب کیک را با برس چرب کنید و کمی آرد بپاشید. شاید ترجیح دهید کف آن را با کاغذ روغنی بپوشانید.

۳- با آلبالوها چه کنیم؟کیک اسفنجی البالو

البالوهای بدن هسته را در ظرفی بریزید. روی آنها شکر بریزید. این شکر را از سهمیه‌ی کیک کم نکنید. یک ساعت که بگذرد، می‌بینید که شکرها آب شده و به خورد آلبالو رفته.

۴- تخم‌مرغ‌ها کجا هستند؟

ظرف بزرگی بردارید. زرده و سفیده‌ی تخم‌مرغ‌ها را جدا کنید و سفیده‌ها را در ظرف بزرگ‌تان بریزید. هم‌زن را روشن کنید و باحوصله هم بزنید. کم‌کم می‌بینید که سفیده پف می‌کند و یک‌دست می‌شود. حالا زمان آن است که نیمی از شکر را روی سفیده‌ها بریزید. همچنان هم بزنید و خوب قاتی کنید.

۵- نوبت زرده رسیدهکیک اسفنجی البالو

در کاسه‌ی دیگری زرده‌ها منتظر شما هستند. نیم دوم شکر را به زرده تخم‌مرغ اضافه کنید. وانیل بریزید و خوب هم بزنید. خواهید دید که به رنگ سفید درمی‌آید.

کمی بعد شیر را اضافه کنید. زمانی که خوب مخلوط شد، روغن را بریزید و سریع هم بزنید.

۶- آرد را الک می‌کنیم

همیشه وقتی سخن از آرد باشد، منظورمان آرد الک شده است. بعضی‌ها دو یا سه بار آرد را الک می‌کنند. دست‌کم یک بار مواد خشک را از الک رد کنید. آرد، جوش شیرین و بیکینگ پودر الک را در ظرف سومی آماده کنید. کمی از مخلوط آرد را روی زرده‌ تخم‌مرغ بریزید و با لیسک هم بزنید. کمی از سفیده را به زرده اضافه کنید و همچنان هم بزنید.

این کار را ادامه دهید تا زمانی‌که همه‌ی آرد و همه‌ی سفیده با مخلوط زرده قاتی شود. لیسک برای هم‌زدن آن کافی‌ست. زمانی‌که مایه‌ی کیک اسفنجی آلبالو یک‌دست شد، آن را کنار بگذارید.

۷- قالب را راهی کیک کنید

نیمی از مایه کیک را در قالب بریزید. سطح آن را با لیسک صاف کنید. نوبت آلبالوهای جذاب است که بیایند و در دل مایه جا بگیرند. بقیه‌ی مایه کیک را بریزید و روی آن را با لایه‌ی دوم و آخر آلبالو بپوشانید.

در این زمان قالب کیک را در فر بگذارید. ۴۵ تا ۵۰ دقیقه زمان می‌برد تا کیک اسفنجی آلبالو بپزد. برای این‌که خیال‌تان از پختن کیک راحت شود، خلال دندانی را در مرکز کیک فرو ببرید. اگر تمیز بیرون آمد، کیک‌تان پخته.

۸- کیک آلبالو تزئین می‌شودکیک اسفنجی البالو

کیک آماده شده و عطرش در خانه پیچیده. آن را از فر بیرون بیاورید تا ۱۰ دقیقه در دمای اتاق بماند. کیک را از قالب درآورید و در ظرف مناسب سرو قرار دهید. حالا می‌توانید کمی خوشگلش کنید. روی آن پودر قند بریزید. بعد چند دانه آلبالوی سرخ روی سفیدی پودر قند بگذارید تا بدرخشد.

می‌توانید از خامه قنادی فرم‌گرفته هم برای تزئین استفاده کنید. خامه‌ی قنادی را با همزن بزنید تا فرم بگیرد. خامه را در قیف بریزید و کیک را تزئین کنید.

کیک‌خونه به این معروف است که کیک و شیرینی‌هایش مزه‌ی خانگی دارند. خیلی هم تر و تازه و فوری به‌دست‌تان می‌رسند. همین امروز امتحان کنید و از مزه‌ی خوب محصولات ما لذت ببرید.

نظرات کاربران

0 تماس