کیک مایکروفری چیست

کیک مایکروفری چیست
۱۵ آذر ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد

کیک مایکروفری چیست موجودی عجیب و فضایی، برای آنهایی که وقت ندارند، فر حرفه‌ای ندارند. اما دل گرم و خوش دارند، هدیه‌ای خوش‌بو و خوش‌قیافه آماده می‌کند. کیک مایکروفری چیست تا انتهای این مطلب صبور باشید تا با هم رمزگشایی‌اش کنیم.

مایکروفر این عزیز بی‌ادعا

از وقتی پایش به خانه‌هایمان باز شد همه چیز را سریع‌تر و بدون دبدبه و کبکبه انجام داده است و صدایش هم در نیامده است. یخ‌ها را آب می‌کند، آب‌ها را جوش می‌کند، خورش‌ها را به قل قل می‌اندازد و کیک‌ها را پف می‌کند.

بله، درست خواندید. کیک‌ها را پف می‌کند.

مایکروفر عزیز دستی هم بر آتشِ پخت انواع کیک و شیرینی دارد. سریع و بدون نیاز به امکانات خارق‌العاده کیکی بی‌نظیر  و قدبلند و خوش‌عطر تحویل‌تان می‌دهد.

اینجا کیک خودتان را بسازید و سفارش دهید. هر رنگی که دوست دارید به پالت کیک‌تان اضافه کنید.

کیک مایکروفری چیست

برای پخت کیک در مایکروفر چه باید بدانم؟

پخت کیک در مایکروفر بسیار ساده است. وظیفه فر؛ رساندن حرارت به شکلی یک نواخت به همه‌ی قسمت‌های کیک است که مایکروفر هم به خوبی از پسش بر می‌آید.

فقط باید تنظیمات مناسبی برای این کار در دستگاه نظر بگیرید.

اگر مایکروفر ساده‌ای دارید، احتمالا روی دستگاه، تنظیمات دمایی مشاهده نمی‌کنید و فقط می‌توانید قدرت آن را کنترل کنید، ایرادی ندارد، قدرت دستگاه را روی بالاترین میزان آن یعنی صد در صد و یا ده قرار دهید.

شاید هم قدرت دستگاه شما با کلماتی مانند زیاد، متوسط و کم مشخص شده باشد. در هر صورت بالاترین میزان قدرت را انتخاب کنید.

شروع عملیات در مایکروفر ساده

خوب دیگر همه چیز ساده است، فقط باید مواد کیک را آماده کنید، در ظرف مخصوص مایکروفر بریزید. قدرت آن را تنظیم کنید و دینگ… دکمه شروع را بزنید. معمولا بین هشت تا نه دقیقه کل پروسه پخت کیک طول می‌کشد.

صبر کنید، زود گول نخورید، بالاخره دستگاه با دستگاه فرق دارد، شاید مواد شما هم تفاوتی را ایجاد کرده باشند.

پس، از قهرمان همیشگی، بازرسِ کلِ کیک‌های عالم کمک بگیرید. جناب خلال دندان را با بی‌رحمی و دقت فراوان فرو کنید وسط شکم کیک. خوب براندازش کنید اگر مواد به دست و پایش چسبیده باشد یعنی کیک نپخته است و شما را سر کارگذاشته است. دوباره او را داخل دستگاه برگردانید.

کیکِ‌خونه در دل یکی از کیک‌هایش پاییز را پنهان کرده است. باور ندارید؟ همین جاست.

کیک مایکروفری چیست

دستور العملی برای مایکروفر با سیستم کانوکشن

بعضی از مایکروفرها پیشرفته‌تر هستند و علاوه بر امکان تنظیم قدرت دستگاه، شما می‌توانید دما را نیز تنظیم کنید.

سیستم کانوکشن گرما را یکنواخت‌تر به تمام قسمت‌های کیک می‌رساند، شادابی و طراوت کیک و دیگر مواد غذایی را هم حفظ می‌کند.

در این دستگاه اگر بخواهید کیک بپزید، کمی اوضاع فرق می‌کند. مثل فر باید از قبل مایکروفر را گرم کنید. دما را روی صد و هشتاد درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید و هفت تا هشت دقیقه اجازه دهید تا گرم شود.

مایه کیک را آماده کنید. دکمه توفق دستگاه را بزنید و ظرف را در آن قرار دهید، با همان دما برای سی دقیقه به کیک اجازه پخت دهید.

بعد از پایان زمان پخت باز هم همان مراحل استفاده از خلال دندان را از سر بگیرید و مطمئن شوید که کیک پخته است، اگر نپخته بود ده دقیقه دیگر به او زمان بدهید.

در نهایت دستگاه را خاموش کنید، اما تا حدود دو دقیقه به روی کیک نیاورید و بگذارید خوب خنک شود و بعد او را بیرون بیاورید، تزیین کنید، برش دهید و در ظروفی زیبا سِروش کنید.

کیک مایکروفری چیست

کانوکشن بهتر است یا ساده؟

سیستم کانوکشن در نهایت، کیکی ترد‌تر و با رویه‌ای تیره‌تر تحویل‌تان می‌دهد و به نظر می‌رسد عطر و طعم مواد اولیه هم خوب در هم آمیخته شده باشند. اما اگر مایکروفرتان ساده است هم هیچ غصه نخورید.

همیشه گفته‌ایم شرط اول در پختن کیک و شیرینی همان عشق و محبتی است که شما در کیک‌تان تزریق می‌کنید. مطمئن باشید که هیچ کیکی به اندازه کیک شما به مذاق عزیزانان خوش نمی‌آید.

حالا دیگر هیچ بهانه‌ای ندارید. می دانید که کیک مایکروفری چیست نه وقت زیادی نیاز دارید و نه فر. یک دنیا هم که عشق و علاقه دارید. وقت پختن کیک است.

وبلاگ کیک خونه برایتان کلی روش‌های ساده‌سازی شده ارائه داده تا با هر امکاناتی که دارید و تجربه‌تان در هر سطحی که هست خودتان را از دنیای عطر و بو کیک و شیرینی محروم نکنید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس