کیک های زمستانی؛ انگیزه‌ی شب‌های سرد و طولانی

کیک های زمستانی
۱۶ دی ۱۳۹۹ مهتاب خسروشاهی

کیک های زمستانی کاری می‌کنند شب‌های طولانی فصل سرما، شیرین‌تر بگذرند. ما هم در کیک‌خونه از کیک های زمستانی برای‌تان نوشته‌ایم.

کیک های زمستانی کاملا مناسب روزهای سرد سال هستند. مزه خاص، تزئین زمستانی و رسپی‌های هیجان‌انگیز این فصل را جذاب‌تر می‌کنند.

مزه‌های زمستانیکیک های زمستانی

کیک‌ های زمستانی طعم و مزه‌ی مناسب فصل دارند. گیلاس و آلبالو جای‌شان را به پرتقال می‌دهند. توت‌فرنگی را می‌گذاریم برای روزهای گرم سال. سراغ کدو حلوایی می‌رویم که رنگ نارنجی‌اش دل‌مان را گرم می‌کند. بوی سیب و دارچین را در خانه راه می‌اندازیم. هویج را با سس شکلات در هم می‌آمیزیم و با فنجانی چای کاملش می‌کنیم.

مزه‌ی دارچین و زنجبیل را کنار دم‌نوش‌های زمستانی می‌گذاریم و به آتش شومینه چشم می‌دوزیم. بافتنی می‌بافیم و کیک دبل چاکلت گاز می‌زنیم. پای به می‌خوریم و کتاب محبوب‌مان را برای بار دوم می‌خوانیم. پای نارنگی به کیک‌ها باز می‌شود. با انار یک عالمه کیک و کاپ‌ کیک می‌سازیم. خلاصه ماییم و مزه‌های دلپذیر کیک های زمستانی.

تزئین کیک های زمستانیکیک های زمستانی

تولدهای زمستانی را با تزئین مناسب روزهای سرد پیش می‌بریم. گل پنبه، میوه‌ی کاج، چوب دارچین، تکه‌های شکلات، دانه‌های قهوه، برگ‌های کاج و میوه‌های زمستانی مثل انار، نارنگی و برش‌های پرتقال را برای تزئین کیک انتخاب می‌کنیم.

برای تزئین کیک‌هایی که فوندانت دارند، دست‌مان حسابی باز است. طرح دانه‌ی برف، جنگل زمستانی و درخت کاج خیلی جذاب است. رنگ‌های سفید، آبی روشن، ترکیب آبی و سرمه‌ای، رنگ‌های تیره و طلایی، همگی قشنگ و هیجان‌انگیزند.کیک های زمستانی

یکی از مناسبت‌های زمستانی ما، شب یلداست. در این شب بازار تزئین‌ یلدایی داغ است. رنگ‌های سبز و قرمز ترکیب یلدایی زیبایی می‌سازند. میوه‌هایی مثل نارنگی، خرمالو و دانه‌های انار روی بیشتر کیک‌ها جا خوش می‌کنند.کیک های زمستانی

کیک عروسی هم در زمستان حال و هوای خودش را دارد. رنگ سفید غالب می‌شود و کمتر رنگ‌های تابستانی مثل صورتی به طراحی کیک راه پیدا می‌کنند. کیک‌های عریان با تزئین برگ  و میوه‌ی کاج، و گل‌های سفید جذاب می‌شوند. فوندانت سفید در کنار گل سفید هم پرطرفدار است. بعضی‌ها هم ترجیح می‌دهند با چند گل قرمز تیره، سفیدی کیک را جبران کنند و عشق را به‌رخ بکشند.

برای سال نو میلادی کیک‌های ویژه‌ای طراحی می‌شود. کیک با تزئین شیرینی زنجبیلی، فوندانت و خامه‌های سبز و قرمز، طرح کاج و کریسمس غوغا می‌کند.

بد نیست نگاهی به چند کیک زمستانی بیندازیم.

کیک پرتقالیکیک های زمستانی

کره و شکر را حسابی هم می‌زنیم. تخم‌مرغ‌ها را دانه‌دانه اضافه می‌کنیم. همچنان هم می‌زنیم تا به مایه‌ی یک‌دست و روشن برسیم. حالا نوبت زمستانی کردن کیک است. آب پرتقال را وارد بازی می‌کنیم. این مایه‌ی رقیق به آرد هم نیاز دارد. آرد و بیکینگ پودر را که اضافه کردیم، زیاد به هم نمی‌نزنیم. مایه کیک پرتقالی به همین راحتی آماده می‌شود. می‌توانیم با خامه قنادی تزئینش کنیم. روی خامه‌ی سفید، برش‌های نارنجی پرتقال را می‌چینیم. کمی هم پوست پرتقال رنده شده می‌پاشیم.

کیک نارنگیکیک های زمستانی

نارنگی از میوه‌های محبوب زمستانی‌ به‌حساب می‌آید. میوه‌ای که همیشه در کیف مدرسه‌مان پیدا می‌شد. چرا کیک نارنگی درست نکنیم؟ برای این کیک باید نارنگی‌ها را پوره کنیم. پوستش را جداگانه رنده می‌کنیم.

بعد مثل همیشه با شکر، وانیل و تخم‌مرغ کارمان را شروع می‌کنیم. زست نارنگی را به این ترکیب اضافه می‌کنیم. تا زمانی که کرم یک‌دستی شود، به هم زدن ادامه می‌دهیم. بعد نوبت پوره نارنگی و روغن می‌رسد. در آخر هم آرد، بیکینگ پورد و نمک را اضافه می‌کنیم.

کیک زنجبیلیکیک های زمستانی

زنجبیل مزه‌ی تند و گرمی دارد. چاشنی جذابی‌ست که کوکی و کیک های زمستانی دلربایی به ما می‌دهد. برای درست کردن کیک زنجبیلی کره، شکر و تخم‌مرغ را کاملا مخلوط می‌کنیم. عسل را اضافه می‌کنیم. نوبت به آرد، زنجبیل، بیکینگ پودر و دارچین می‌رسد. نوک انگشت جوز هندی هم مزه‌ی آن را هیجان‌انگیز می‌کند.

کیک سیبکیک های زمستانی

هوا که سرد می‌شود، سیب‌های زرد و قرمز در میوه‌فروشی چشمک می‌زنند. زمان پختن کیک سیب و دارچین رسیده. سیب‌ها را نازک برش می‌زنیم. نازک و قشنگ. بعد با شکر و دارچین مزه‌دار می‌کنیم و اجازه می‌دهیم کمی به‌ حال خودش بماند.

شکر، تخم‌مرغ و وانیل را با دور تند هم می‌زنیم. آنها هم به یک کرم روشن و نرم تبدیل می‌شوند. شیر و روغن را که اضافه کردیم، می‌رسیم به آرد و بیکینگ پودر. حالا دیگر به سلیقه‌ی خودمان پیش می‌رویم. می‌توانیم نیمی از مایه را بریزیم. یک لایه سیب روی آن بچشینیم. لایه‌ی دوم سیب‌ها را هم برای روی کیک نگه داریم. شاید هم دل‌مان بخواهد فقط روی کیک سیب بچینیم. در هر دو حالت کیک خیلی خوش‌مزه‌ای از آب درمی‌آید.

این همه از کیک های زمستانی گفتیم؛ این را هم بگوییم که کیک‌خونه کیک و شیرینی‌های زمستانی هیجان‌انگیزی دارد. با چند کلیک آنلاین سفارش می‌دهید و امروزتان را می‌سازید. یک قوری چای داغ فراموش نشود.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس