کیک کاسترد با طعم کودکی

کیک کاسترد
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ فرزانه مجتهد

کیک کاسترد خیلی راحت آماده می‌شود، لطیف و مهربان است و هر کسی را به یاد کودکیش می‌اندازد. احتمالا به خاطر پودر کاسترد است که در کودکی همه‌مان نقشی داشته و وظیفه تهیه خوشمزه جات شیرین مثل کیک کاسترد بر عهده او بوده است.

کیک کاسترد

کیک کاسترد چهره دیگری از شیفون

کیک کاسترد در واقع یکی از انواع کیک شیفون است با تاپینگ کرم کاراملی و و گاهی اوقات شکر قهوه‌ای که کمی ظاهر برشته به سطح کیک می‌دهد.

کیک کاسترد بافتی بسیار نرم و لطیف دارد.

از فیلیپین تا….

کیک کاسترد اصالتا اهل فیلیپین است، آنقدر آنجا رایج است و طرف دار دارد که هیچ نانوایی و شیرینی فروشی محلی و یا قنادی بزرگ و معروفی را پیدا نمی‌کنید که کیک کاسترد نداشته باشند. در فیلیپین به صورت اسلایسی هم فروخته می‌شود و به کیک عصرانه معروف است.

مواد لازم برای بازگرداندن عطر کودکی

آرد  نصف پیمانه

شیر یک پیمانه

شکر یک پیمانه

روغن مایع نصف پیمانه

تخم مرغ چهار عدد

بیکینگ پودر یک قاشق غذا‌خوری

وانیل‏ یک قاشق چای‌خوری

پودر کاسترد  سه قاشق سوپ‌خوری

نمک کمی

این میزان مواد، برای بازی با روح و روان هشت نفر کافی‌ست.

کیک کاسترد

چه قدر زمان نیاز دارید؟

کیک کاسترد پانزده دقیقه نیاز دارد برای آماده‌سازی مواد و در عرض شصت دقیقه هم خواهد پخت.

اگر به کیک‌هایی با بافتی لطیف و نرم علاقه دارید، حتما به صفحه کیک بهاری کیک خونه سر بزنید.

کودکی قالب نمی‌پذیرد

کودکی که قالب ندارد به فرم و حال خودش است، پس شما هم برای پخت کیک کودکی هر قالبی که دوست دارید انتخاب کنید. با کره چربش کنید، کمی آردپاشی کنید و آرد اضافه را بتکانید یا کاغذ روغنی بیندازید. ‌

الک کردن پای ثابت ماجراست

آرد و بکینگ‌پودر و نمک و پودر کاسترد را ۳ بار الک کنید. ‌

هم زن به کمک‌تان می‌آید

داخل ظرفی تخم مرغ و شکر و وانیل را به مدت هشت دقیقه با هم زن بزنید سپس روغن مایع را اضافه کنید و در حدی که مخلوط شوند هم بزنید. ‌

کیک کاسترد

کیک کاسترد آرام آرام پیش می‌رود

طی سه مرحله شیر و مواد خشک را به نوبت اضافه کنید. یعنی یکبار مقداری از شیر و مقداری از آرد را به ترکیب تخم مرغ و شکر و وانیل اضافه کنید و با دور کند همزن کمی بزنید. دوباره همین کار را تکرار کنید تا مواد تمام شود. ‌ در آخر چند ثانیه با دور تند بزنید تا به ترکیبی یکدست و یکنواخت برسید.

کیک کاسترد نیاز به کمی اختلاط با فر دارد

کیک کاسترد نیاز به دمای ۱۸۰درجه سانتیگراد دارد. از قبل فر را گرم کنید. ترکیب را در قالب بریزید و به مدت ۴۵ تا ۵۵ دقیقه داخل فر بگذارید.

بعد از پخت برای ۱۵ دقیقه داخل فر خاموش با درب باز قرار دهید تا به آرامی خنک شود سپس از فر خارجش کنید. قالب را برگردانید.

بعضی از منابع مدت زمان پخت و دمای فر را متفاوت اعلام می‌کنند که در نهایت فرقی نمی‌کند اما ضخامت و غلظت لایه کاسترد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تزییین کن!

از حافظه‌تان کمک بگیرید مانند کیک‌های کودکیتان تزیینش کنید و برای کودکانتان سرو کنید.

پودر قند، برای تزیین سطح کیک تقلب خوبی ست.

پوست لیمو را هم میتوانید رنده کنید و برای عطر بهتر کیک و یا تزیین از آن استفاده کنید، خاطرتان باشد، از قسمت سفید رنگ و تلخ پوست لیمو چیزی وارد کیک نشود.

کیک کاسترد

سرو کن!

نیم ساعت بعد از خارج کردن کیک کاسترد از فر می‌توانید آن را سرو کنید. اما کیک کاسترد را به صورت سرد هم می‌توانید سرو کنید، قبل از سرو برای دو ساعت در یخچال قرار دهید.

خیلی مراقب سلامتی تون هستید و از شکر و خامه فراوان در هراسید؟ برای مطالعه دستور یک چیزکیک سالم، کم کالری و خوشمزه اینجا کلیک کنید.

پودر کاسترد

پودر کاسترد را از تمام فروشنده‌های لوازم قنادی می‌توانید بخواهید. پودر کاسترد مخلوطی از آرد ذرت و افزودنی‌های مجاز است. طعم پودر کاسترد در کیک مشخص نیست و ترکیب جذابی ایجاد می‌کند.

حتما می‌دونستید که نحوه ارائه هر هنری به اندازه اجرای آن هنر مهم است، یعنی هر چه قدر هم که کیک و شیرینی شما، خوش مزه و خوش عطر باشند باز هم اولین نکته‌ای که دل و هوش مخاطب‌تان را می‌برد، ظاهر آنهاست. در وبلاگ کیک خونه علاوه بر دستورهای متفاوت کیک و شیرینی، می‌توانید راه‌های میان بر زیادی برای زیباترکردن هنر دست‌های مهربان‌تان پیدا کنید. تزیین‌های جذاب، نحوه سرو متفاوت و یا حتی نقاشی روی کیک‌ها. حتما به وبلاگ کیک خونه سر بزنید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس