۱۲+۱ شیوه جذاب تزئین کیک خانگی

تزئین کیک خانگی
۷ شهریور ۱۳۹۹ مهتاب خسروشاهی

تزئین کیک خانگی از آن کارهای هیجان‌انگیز و جذابی‌ست که روزتان را می‌سازد. «کیک‌خونه» می‌خواهد راه‌های جالبی برای تزئین کیک خانگی به شما پیشنهاد دهد.

اگر اهل پختن کیک (Cake) خانگی هستید، چرا آن را تزئین نکنید؟ شاید هم بخواهید محصولات «کیک خونه» را برای مناسبت‌های خاص تزئین کنید.تزئین کیک خانگی

اصلا تصور نکنید تزئین کیک کار حرفه‌ای و سختی‌ست و خلاصه کار شما نیست. راه‌های ساده‌ای هم برای تزئین کیک وجود دارد.

کافی‌ست میوه‌ی تازه، شکلات تخته‌ای، پودر قند، سس و خامه قنادی دم دست داشته باشید. «کیک‌ خونه» این‌جاست تا ساده‌ترین راه‌های تزئین کیک را بگوید.

۱- ترافل‌های رنگی، جذاب و قشنگتزئین کیک خانگی

پودر ترافل به ‌شکل توپی، رشته‌ای، ریز و درشت است. این دانه‌های رنگی هیجان‌انگیز، بدون هیچ زحمتی کیک‌تان را خوشگل می‌کنند.

۲- سس آماده، تزئین در ۳ دقیقهتزئین کیک خانگی

سس شکلات، سس کارامل، سس توت‌فرنگی و سس پرتقال را حاضر و آماده در سوپرمارکت یا لوازم قنادی پیدا می‌کنید. روی سطح کیک سس بریزید. کم‌کم از آن سرازیر می‌شود و کناره‌های کیک را شبیه اثر هنری می‌کند

۳- میوه  تازه، خوش‌مزه و اشتها برانگیزتزئین کیک خانگی

میوه‌های مکعبی، حلقه‌ای یا توت‌های درسته، یکی از محبوب‌ترین روش‌های تزئین کیک خانگی به‌حساب می‌آیند. می‌توانید از مخلوط، یا یک نوع میوه استفاده کنید.

۴- خامه قنادی، راحت و فوریتزئین کیک

خامه قنادی آماده را با هم‌زن حسابی بزنید. حالا یک لایه روی کیک بکشید. لایه‌ی نامنظمی که جای کاردک باقی بماند، مدرن و شیک است.

۵-اسمارتیز و شکلات تخته‌ای، شیک و شیرینتزئین کیک خانگی

اسمارتیز از آن خوش‌مزه‌هایی‌ست که هم بچه‌ها دوست دارند و هم بزرگ‌ترها. می‌توانید جعبه‌ی اسمارتیز را روی کیک خالی کنید. شکلات‌ تخته‌ای را رنده کنید و روی اسمارتیزها بریزید.

۶- پودرقند، خوش‌مزه و جذابتزئین کیک خانگی

حالا که چند روش خیلی ساده و فوری را می‌دانید، کمی بیشتر وقت بگذارید و خلاق باشید. می‌توانید با پودر قند طرح‌های مختلفی روی کیک درست کنید. برای کیک شکلاتی پیشنهاد خاصی داریم.

با چند چاقوی بلند، یک خط درمیان روی کیک را بپوشانید. پودر قند را روی قسمت‌های خالی کیک بریزید. چاقوها را جمع کنید. سه دانه توت‌فرنگی وسط کیک بگذارید تا ترکیب رنگ‌تان عالی شود.

۷- مغزهای متنوع، لذیذ و مجلسیتزئین کیک خانگی

خوب است تزئین کیک را با نوع کیک هماهنگ کنید. اگر کیک مغز‌دار پخته‌اید، با همان مغز خوشگلش کنید. برای تزئین کیک گردویی، آن را با سس شکلات بپوشانید. گردو رنده کنید و روی شکلات بریزید. استفاده از گردوهای درسته هم فکر قشنگی‌ست.

۸- بادکنک؛ مدرن و متفاوتتزئین کیک خانگی

بادکنک‌های کوچک فقط به‌درد بادکنک‌آرایی نمی‌خورند. خلاق که باشید، در تزئین کیک خانگی هم به‌کارشان می‌گیرید. باتوجه به اندازه‌ی کیک، چند بادکنک کوچک و فانتزی باد کنی. آنها را روی نی گره بزنید و نی‌ها را در کیک فرو کنید.

باسلیقه باشید و رنگ بادکنک‌ها را با نوع کیک هماهنگ کنید. اگر کیک را با اسمارتیز رنگارنگ یا پودر ترافل پوشانده‌اید، انتخاب بادکنک‌های رنگی فکر خوبی‌ست. برای کیک شکلاتی، می‌توانید بادکنک طلایی باد کنید.

۹- آبنبات، محبوب بچه‌هاتزئین کیک خانگی

وقتی قرار است خلاق باشید، به راه‌های متفاوتی برای تزئین کیک فکر کنید. آب‌نبات‌های رنگی جذابند و توجه بچه‌ها را حسابی جلب می‌کنند. تعدادی آب‌نبات دور لبه‌ی کیک بچینید. یا همه‌ی سطح کیک را پر کنید. این تزئین را می‌توانید روی سس شکلات یا پودر قند انجام دهید.

۱۰- گل‌ خوراکی یا تزئینی، تازه و رویاییتزئین کیک

گل خوراکی یک گزینه‌ی عالی برای تزئین کیک است. شکلات تخته‌ای شیری یا معمولی را آب کنید و روی کیک بریزید. حالا با گل‌های خوراکی یا هر گل دیگری آن را خوشگل و رویایی کنید.

۱۱- پرچم‌های کاغذی، خلاقانه و جالبتزئین کیک خانگی

اگر برای تولدهایتان، کیک خانگی می‌پزید، آن را با پرچم یا برچسب شیک کنید. کمی وقت بگذارید و در پینترست جست‌وجو کنید. مطمئن باشید انواع برچسب‌ها و پرچم‌های شیک و قشنگ پیدا می‌شود. عکس‌ شخصیت‌های کارتونی، عددهای مختلف، پرچم‌های خال‌دار و راه‌راه، و طرح‌های جذاب دیگر. حالا پرینت بگیرید و با کمک خلال دندان یا نی، روی کیک را تزئین کنید.

۱۲- مارشمالو، ساده و راحتتزئین کیک خانگی

بچه‌ها مارشمالو دوست دارند. اگر سایز مارشمالو‌ها بزرگ است، آنها را خرد کنید. روی کیک را با مارشمالوی طرح‌دار یا مکعبی بپوشانید. زیر مارشمالو می‌تواند انواع سس یا شکلات آب‌شده باشد.

۱۳- مدل دونات، خوشگل و خوش‌مزهتزئین کیک خانگی

وسط بعضی از قالب‌های کیک خالی‌ست. کیک پخته شده به‌شکل دونات درمی‌آید. برای تزئین چنین کیکی کارتان واقعا ساده است. روی کیک سس توت‌فرنگی بریزید و آن را با ترافل رنگی تزئین کنید. به همین راحتی!

شما هم به خوانندگان «کیک خونه» از فوت‌وفن تزئین کیک در خانه بگویید.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس