۵ دسر ایرانی که حتما باید امتحان کنید

دسرهای شیرین ایرانی
۲۱ دی ۱۳۹۹ مهتاب خسروشاهی

دسر ایرانی جذاب و رویایی‌ست. هر غذای خوش‌مزه‌ای که بخوریم، بعد از غذا دلم‌مان دسر ایرانی شیرین می‌خواهد.

دسر ایرانی پر است از عطر و بوی دارچین، هل و زعفران. از شکر ناسالم تا مغزهای سالم، همه چیز در آن پیدا می‌شود. مزه‌هایی که خیلی وقت‌ها ما را یاد خانه‌ی مامان‌بزرگ می‌اندازد. درست است که بازار دسرهای غیرایرانی مثل تیرامسیو، چیزکیک یا کیک‌های فصلی خیلی داغ است، اما کمتر کسی ممکن است دسر ایرانی را دوست نداشته باشد. نگاهی بیندازیم به چند دسر خیلی هیجان‌انگیز.

۱- رنگینک؛ شیرین و شیکدسر ایرانی

رنگینک دسر ایرانی پرطرفداری‌ست که جنوبی‌ها آن را می‌پزند. اگر خرما و آرد در خانه دارید، دست به‌کار شوید و یک بشقاب رنگینک درست کنید.

کلاهک و هسته‌ی خرما را جدا کنید. اگر با نی هسته‌ها را بیرون آورید، خرما تغییر شکل نمی‌دهد و قشنگ‌ می‌ماند. با دقت مغز گردو را به‌جای هسته به خرما قالب کنید. حالا خرماها را دانه به دانه در بشقابی بچینید. منظم و مرتب. بعد بروید سراغ درست کردن سس روی خرما.

آرد الک‌ شده و روغن را روی حرارت ملایم تفت دهید. آرد که طلایی شد، پودر قند، پودر دارچین و پودر هل بزنید. اگر ترجیح می‌دهید این دسر خیلی هم شیرین نشود، پودر قند را فراموش کنید. این مخلوط داغ را روی خرما بریزید. همه‌ی خرماها باید به سس داغی که درست کرده‌اید،‌ آغشته شوند. تزئین این دسر ایرانی دلربا به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. گردو و پودر نارگیل پرطرفدارند. اما خلال پسته و بادام هم گزینه‌ی جذابی به‌نظر می‌رسند.

رنگینک یکی از دسرهایی‌ است که در منوی جذاب کیک‌خونه پیدا می‌کنید. اگر تا حالا رنگینک نخورده‌اید، آنلاین سفارش دهید. اما پیش از سفارش، نگاهی به بقیه‌ی عکس‌ها و کیک‌ها بیندازید که پشیمان نمی‌شوید.

۲- فرنی؛ محبوب خیلی‌هادسر ایرانی

شک نکنید فرنی دسر ایرانی به‌حساب می‌آید. اما کاسترد یکی از دسرهای محبوب در همه‌ی دنیاست. فرنی‌ِ ما هم یکی از کاستردهای دلپذیری‌ست که با آرد برنج یا نشاسته درست می‌شود.

آرد برنج را با شیر سرد مخلوط کنید. خوب به‌هم بزنید تا هیچ گلوله‌ی آردی باقی نماند. روی آن شکر بریزید و باز هم بزنید. حالا دیگر خیال‌تان آسوده است که گلوله نمی‌شود. مخلوط را روی حرارت بگذارید. با حوصله به‌هم بزنید تا خوب بپزد و غلیظ شود. کمی گلاب عطر و بوی بی‌نظیری به آن می‌دهد. معمولا حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد تا فرنی بپزد. قبل از این‌که کاملا سفت شود، آن را در کاسه بریزید. دسر از این ساده‌تر و لذیذتر هم می‌شود؟

۳- حلوای هویچ؛ شیرین و به‌یاد ماندنی

دسر ایرانی

قبلا از دسرهای شیرین ایرانی گفته‌ایم و از حلوای زعفرانی نوشته‌ایم. اما از حلوای هویج نمی‌توانستیم بگذریم. این حلوا حسابی طرفدار دارد. درست کردنش هم راحت است. هویج را می‌پزید و پوره می‌کنید. آب و گلاب به پوره اضافه می‌کنید. شکر هم می‌ریزید و مخلوط می‌کنید. حالا دیگر باید مخلوط را به قابلمه بفرستید. به آن هل و زعفران هم بزنید. زمانی که جوشید، گاز را خاموش کنید.

در تابه‌ی دیگری آرد را تفت می‌دهید. مدام هم بزنید که نچسبد. روغن را اضافه کنید و همچنان هم بزنید. اگر حلوا می‌خواهید، باید جور هم‌ زدن را بکشید. مخلوط هویج را به آرد اضافه کنید و  همچنان هم بزنید. چند دقیقه که بگذرد،‌ خواهید دید که حلوا دیگر به تابه نمی‌چسبد و حسابی جا افتاده است.

۴- مسقطی شیرازی؛ سنتی و مجلسیدسر ایرانی

مسقطی دسر ایرانی دلبر و لذیذی‌ست. مسقطی شیرازی خیلی بی‌دردسر درست می‌شود. اول نشاسته را در آب سرد حل می‌کنید. یک بار هم از صافی رد می‌کنید که دیگر خیال‌تان راحت باشد گلوله نمی‌شود. حالا قابلمه را روی حرارت بگذارید و شکر بریزید. زعفران را جداگانه دم کنید و بریزید. از هم زدن دست نکشید.

کم‌کم می‌بینید که غلیظ می‌شود و جا می‌افتد. خلال بادام، پودر هل و گلاب را اضافه کنید. زمانی که مایه به ظرف نچسبید، دیگر گاز را خاموش کنید. مسقطی را در ظرف چرب یا روی کاغذ روغنی بریزید. روی آن را با خلال بادام و پسته  تزئین کنید. زمانی که سرد شد، برش بزنید.

۵- توپک خرما؛ مدرن اما ایرانیدسر ایرانی

خوبی دسر ایرانی با خرما این است که شیرینی طبیعی دارد و به‌خاطر اضافه کردن شکر، وجدان‌درد نمی‌گیرید. کلاهک و هسته‌ی خرما را جدا کنید و در غذاساز بریزید. حالا یک ظرف پوره‌ی خرما دارید. خرما را در کاسه بزرگی بریزید. حالا نوبت بیسکوییت است. بیسکوییت پتی بور یا ساقه طلایی را همراه مغز گردو در غذاساز مخلوط کنید. کمی پودر نارگیل و پودر دارچین مزه‌اش را هیجان‌انگیزتر می‌کند. همه را مخلوط کنید. اگر خمیرتان خیلی سفت شد،‌ کمی گلاب بزنید.

تکه‌های کوچکی از خمیر بردارید و مثل کوفته در دست‌تان گرد کنید. این توپک‌ها را با مواد رنگی تزئین کنید. مواد رنگی می‌تواند پودر پسته، پودر نارگیل، کنجد و هر چیز دیگری باشد. به این ترتیب یک ظرف پر از توپ‌های شیرین و رنگی خواهید داشت.

شما چه دسر ایرانی را بیشتر از بقیه دوست دارید؟ ما شیرینی‌های کیک‌خونه را پیشنهاد می‌کنیم که با مزه‌های دارچین و زنجبیل و چیزهای دیگر حسابی دلربا شده‌اند.

نظرات کاربران

0 Call Now Buttonتماس