در حال بارگذاری فایل ...
اپ کیک خونهدسترسی آسان‌تر
جستجو کنید...

تهیه خامه کیک با خامه صبحانه کار راحتی‌ست. اگر هوس کردید کیک یا دسرتان را تزئین کنید، طرز تهیه خامه کیک با خامه صبحانه را در «کیکِ‌ خونه» بخوانید.

تهیه خامه کیک

درست است که فروشگاه‌های لوازم قنادی و بعضی از سوپرمارکت‌ها، خامه قنادی می‌فروشند. اما اگر طرز تهیه خامه کیک با خامه صبحانه را بدانید، خودتان در خانه خامه فرم‌گرفته درست می‌کنید.

خیلی‌ها مزه‌ی کیک خانگی را با هیچ چیز عوض نمی‌کنند. این خیلی‌ها سلیقه به خرج می‌دهند و می‌خواهند کیک‌شان را تزئین ‌کنند.

خامه کیک برای تزئین انواع کیک و دسر عالی می‌شود. با خامه‌ای که فرم گرفته، چه کارهای که نمی‌توانید بکنید.  

آن را در قیف بریزید و روی سوپ سفید، چند شکوفه خامه بزنید. می‌توانید ظرف پاستا آلفردو را با کمی خامه فرم‌گرفته تزئین کنید.

بعضی‌ها دوست ندارند هات‌چاکلت را بدون خامه بخورند. برای تزئین کوکی، بیسکوییت، وافل، پودینگ، قهوه، میلک‌شیک، بستنی، فرنی، و هر دسری که در خانه درست می‌کنید، روی خامه‌تان حساب کنید.

شاید هم بخواهید کیک‌هایی را تزئین کنید که از ما می‌خرید!

وبلاگ «کیک‌خونه» طرز تهیه خامه کیک با خامه صبحانه را به شما پیشنهاد می‌کند. اما اول چند نکته‌ی جالب درباره‌ی خامه‌ی فرم‌گرفته بگوییم.

نکته‌های جذاب خامه کیک را می‌دانید؟تهیه خامه کیک

حدس می‌زنید از چه زمانی مردم خامه‌‌ کیک درست کردند؟ از حدود قرن شانزدهم مردم از خامه‌ی فرم‌گرفته استفاده می‌کردند. در رسپی‌هایی که از ۱۵۴۹ میلادی در ایتالیا و ۱۶۰۴ در فرانسه به‌جا مانده، این خامه هم برای خودش جایی دارد. قدیم‌ترها به آن می‌گفتند «برف شیر»! اسم جذابی هم بوده.

در آخرهای قرن نوزدهم بود که انقلاب صنعتی به کمک تولید خامه پرچرب سانتریفیوژی آمد. دیگر آشپزها می‌توانستند خامه را آماده بخرند و آن را فرم دهند. تا پیش از آن خودشان باید خامه درست می‌کردند.

حالا ما می‌توانیم به‌راحتی از خامه صبحانه، خامه کیک یا همان خامه فرم‌گرفته را درست کنیم. همزن برقی هم به کمک‌مان آمده.

این را هم بگوییم که رکورد بلندترین توده‌ی خامه‌ی فرم‌گرفته حدود ۱۸ و نیم سانتی‌متر بوده. این رکورد در ۲۰۱۱ ثبت شده. آن را روی ماگ پر از هات‌ چاکلت گذاشته بودند. چه هات‌چاکلت بی‌نظیری بوده!

۱- مواد لازم برای تهیه خامه کیک کدامند؟

خامه پرچرب سرد ۱ و ۱/۴ پیمانه
پودر شکر ۱/۲ پیمانه
عصاره وانیل ۳/۴ قاشق چای‌خوری

۱- اول چه کار کنیم؟

تهیه خامه کیکمعمولا روی خامه صبحانه کمی آب جمع می‌شود. آب را خالی کنید. خامه و پودر شکر را در ظرفی بریزید. کمی به‌هم بزنید. مخلوط را در فریزر بگذارید.

۲- در فریزر به خامه حسابی خوش می‌گذرد

تهیه خامه کیکنیم ساعتی که گذشت، ظرف خامه را بیرون بیاورید. کمی به‌هم بزنید و دوباره به فریزر برگردانید. چند دقیقه‌ی بعد دوباره خامه را بیرون بیاورید. بهتر است ظرف خامه استیل باشد. استیل خنکی را در خودش نگه می‌دارد.

اگر در فریزر جای خالی چندانی ندارید، خامه را بعد از فریزر در یک کاسه‌ی بزرگ و سرد بریزید. سرمای ظرف خیلی مهم است.

۳- به خامه کیک نزدیک می‌شوید

تهیه خامه کیکحالا وقتش رسیده که همزن را بیاورید و مخلوط خامه را خوب به‌هم بزنید. حوصله کنید و ۱۰ دقیقه‌ای به هم‌زدن خامه‌ی یخ‌زده ادامه دهید. مراقب خنکی ظرف باشید. اگر لازم است زیر ظرف‌تان یخ بگذارید. می‌بینید که بافت خامه یک‌دست می‌شود. اما این خامه فرم نمی‌گیرد. لازم است همچنان مخلوط خامه را هم‌ بزنید.

۴- خامه صبحانه به خامه کیک تبدیل شد

تهیه خامه کیککم‌کم می‌بینید که خامه سفت می‌شود. و جالب‌تر این که حجم آن مثل معجون‌های جادویی، زیاد می‌شود. وانیل را فراموش نکنید. با اضافه کردن وانیل، عطر و مزه‌ی خیلی خوبی به خامه کیک می‌دهید. در آخر خامه آن‌قدر سفت شده که جای هم‌زن روی آن می‌ماند و شکل‌های عجیب می‌سازد.

۵- نکته‌های پایانی تهیه خامه کیک از خامه صبحانه کدامند؟

  • تهیه خامه کیک
  • سرد بودن وسایل اهمیت زیادی دارد. همان‌طور که گفتیم ظرف باید سرد بماند، حتا با یخ. می‌توانید ظرف و پره‌های همزن را ۲۰ دقیقه در فریزر بگذارید تا خوب سرد شوند.
  • وقتی مواد اولیه را آماده می‌کنید، خامه را در آخرین لحظه از یخچال بیرون آورید.
  • در آخرین مرحله، همزن را با سرعت بالا روشن کنید.
  • بعضی‌ها دوست دارند رنگ خوراکی به خامه اضافه کنند. این دیگر به سلیقه و نوع کیک شما برمی‌گردد.
  • این خامه را می‌توانید در فریزر نگهداری کنید. پیش از استفاده، کمی آن را با همزن بزنید تا دوباره فرم بگیرد.
  • از خامه فرم‌گرفته برای تزئین انواع دسر، کاپ‌کیک، ژله و کیک استفاده می‌کنید.
  • می‌توانید خامه کیک‌تان را تا حدود ۵ تا ۷ روز در یخچال نگه دارید.
کیک خونه
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کیک خونه می‌باشد.
طراحی شده باویترینویترین