در حال بارگذاری فایل ...
اپ کیک خونهدسترسی آسان‌تر
جستجو کنید...

کرامبل چیست؟

برای اینکه بدانیم کرامبل چیست؟ اول باید داستانش را بشنویم: روزهای سرد و تاریک جنگ‌جهانی دوم هم مثل باقی روزهای تاریخ از پی هم می‌گذشتند. برای خورشید و ماه فرقی نداشت که هر لحظه آن روزها چه قدر سخت بر مردم می‌گذشت، وظیفه هر روزشان را انجام می‌دادند، طلوع می‌کردند و غروب و یک روز از عمر مردم کم می‌شد. مهم نبود که آدم‌ها لبخندی بر لب ندارند، دل‌خوشی ندارند و هیچ نقطه رنگی درون دنیایشان نیست. آنها روحشان خبر نداشت که کرامبل چیست؟

مواد غذایی کم شده بود و قطحی سایه شومش را بر سر مردم آوار می‌کرد. دولت بریتانیا تنها راه کاری که به ذهنش می‌رسید جیره‌بندی مواد غذایی بود، آرد، شکر، شیر و...

کرامبل سیب معروف ترین نوع کرامبل در دنیاست.

کرامبل به جنگ توپ و تفنگ رفت

معلوم است که کار و بار شیرینی‌پزها کساد شد، با آرد و شکر جیره‌بندی نمی‌شد کیک‌های رنگارنگ پخت و بچه‌ها را با عطر شیرینی داغ تازه از اجاق درآمده بیدار کرد.

اما ما عشاق شیرینی و کیک، ما که با عجیب‌ترین ترکیبات، جذاب‌ترین شیرینی‌ها را خلق می‌کنیم می‌دانیم که یک قناد، کسی که روحش با آرد و شکر و وانیل گره خورده از جیره‌بندی و جنگ‌جهانی دوم که هیچ، از جنگ‌جهانی هزارم هم نمی‌ترسد.

او هدفش نشاندن لبخند روی صورت کودکان با کوکی و شیرینی است، پس شیرینی‌پزهای بریتانیایی آن دوران از پا ننشستند، کرامبل را در مقابل توپ و تفنگ خلق کردند و پیروز شدند.

کرامبل چیست؟

چرا کرامبل پیروز شد؟

کرامبل مواد اولیه کمتری به نسبت خمیر پای و کیک‌های معمول نیاز داشت و می‌شد روزهای جیره‌بندی را با آن شیرین گذراند.

این روزها که خبری از جنگ و جیره‌بندی در خیلی از نقاط دنیا نیست، کرامبل دلیل شهرتش را عوض کرده و به راحتی پختش معروف است، او بی‌دردسرترین شیرینی دنیاست، خوب شما بگویید کسی که سختی روزهای تاریک را دیده، آیا قدر عافیت نمی‌داند؟ چرا.... و سخت نمی‌گیرد و خیلی آسان تهیه می‌شود.

کرامبل بهار شیراز بلیتی مستقیم به اردیبهشت شیراز

 کرامبل چیست؟

کرامبل(crumble) از دسته شیرینی‌ها و یا کیک‌های روکش دار است. البته نه آن روکش معمولی که انتظارش را دارید، روکش با گاناش و خامه و.. نه! بلکه روکشی از خود مواد کرامبل که بعد از پخت رویه کیک را ترد و لذیذ می‌کند.

معمولا در شیرینی پزی؛ کرامبل به مواد نسبتا خشکی که با دست به شکل خرده نان درآیند گفته می‌شود و بین شیرینی‌پز‌ها روایت هست که این کیک بدون هیچ مهارت و پیش زمینه‌ای خوب در می‌آید، حتی بچه‌ها هم می‌توانند کرامبل خوشمزه‌ای درست کنند، پس حواستان باشد اگر کرامبل شما تحفه قابل تحملی از آب در نیامد، صدایش را در نیاورید.

کرامبل چیست؟

چند نوع کرامبل داریم؟

کرامبل به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود. کرامبل‌هایی که به عنوان پیش غذا درست می‌شوند و دسته کرامبل‌های شیرین. کرامبل پیش غذا از مخلوط انواع سبزیجات و گوشت با فیلینگ سس‌های مختلف و هیجان‌انگیز درست می‌شود، جناب پنیر هم نقش چسب ماجرا را دارد.

کرامبل شیرین‌تر از جان

اماااا کرامبل شیرین شهرت جهانی‌تری دارد، او معمولا با پایه‌ای از میوه‌های پخته شده درست می‌شود و بعد لایه‌ای ترد از آرد و شکر و کره به عنوان تاپینگ رویش قرار می‌گیرد.

کرامبل چه قدر باید پخته شود؟

کرامبل درون فر می‌رود، آنقدر آنجا می‌ماند و به کارهای خوب و بدش فکر می‌کند تا لایه تاپینگ، کاملا ترد و شکننده و به اصطلاح کرانچی شود.

کهنه سرباز را چه طور سرو کنیم؟

بهتر است از ابتدا در ظرف‌های یک نفره درست شود و یا در ظرفی بسیار بزرگ پخته شود، با احترامی درخور یک سرباز جنگی در ابعادی کوچک برش داده شود.

کهنه سرباز در ترکیب تیم طلایی‌اش خیره کننده عمل می‌کند. بستنی، کاستارد و خامه هر کدامشان کنار کرامبل باشند، شما راه به عرش اعلا برده‌اید، که البته بین خودمان باشد بستنی چیز دیگری‌ست.

چه میوه‌هایی آماده خدمت به کرامبل هستند؟

معروف‌ترین کرامبل را با سیب درست می‌کنند اما شما با هر میوه‌ای که دوست داشتید امتحان کنید، انواع مغزها را به تاپینگ اضافه کنید و یا از جو دو سر پرک تفت داده شده کمک بگیرید و مصرف شکر و آرد را کمتر کنید. شکر قهوه‌ای را روی تاپینگ بپاشید تا سطحی طلایی و کاراملی تحویل‌تان دهد.

حلا دیگر همه می‌دانیم کرامبل چیست؟

وقتتان کم است و به دنبال دستورکیک‌های سریع و آسان می‌گردید؟ وبلاگ کیک خونه را جستجو کنید. اگر وقت‌تان خیلی کم است، به صفحه کرامبل‌ها بروید و خودتان را مهمان کنید.

کیک خونه
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کیک خونه می‌باشد.
طراحی شده باویترینویترین