در حال بارگذاری فایل ...
اپ کیک خونهدسترسی آسان‌تر

کیک با آرد بادام: یعنی در تهیه این کیک از آرد گندم استفاده نشده است. خبر خوشی است برای افراد حساس به گلوتن. کیک با آرد بادام را بدون استرس نوش‌جان کنید.

کیک با آرد بادام

چرا با آرد بادام؟

اولا که نوعی تنوع به حساب می‌آید، عطر و طعمی متفاوت از کیک‌های معمولی دارد و راهیست مطمئن برای افراد دارای آلرژی که خود را از چشیدن طعم کیکی بی‌نظیر محروم نکنند.

برای تهیه کیک با آرد بادام چه موادی نیاز است؟

این رسپی مخصوص تهیه کیک فنجانی با آرد بادام است، حالا مواد زیر را آماده کنید و برگردید تا زیباترین کیک‌های فنجانی دنیا را با هم درست کنیم.

آرد بادام یک فنجان
جوش شیرین نصف قاشق چایخوری
تخم مرغ 3 عدد
شیر بادام یک چهارم فنجان
عسل 2 قاشق غذاخوری
آب لیمو یک قاشق چایخوری

 

شما که بادام را دوست دارید، حتما عاشق کیک بادام بلژیکی کیکِ خونه خواهید شد. از اینجا سفارش دهید.

با تخم مرغ‌ها دوست شوید

مانند دیگر رسپی‌ها باید اینجا هم ناز تخم‌مرغ‌ها را بکشید، وگرنه کارتان را خراب می‌کنند. آنها باید نیم ساعت قبل از شروع کار از یخچال بیرون بیایند، نگاهی به دور و بر بیندازند و خوب همه چیز را بررسی کنند. اون وقت است که با دمای آشپزخانه هم دما می‌شوند و به کار می‌آیند.

آرد بادام هم الک کردن می‌خواهد

شاید با خودتان فکر کنید حالا که از آرد بادام استفاده می‌کنیم دیگر خبری از الک کردن آرد نیست. آن هم نه یک بار و دو بار، بلکه سه بار آن هم با حوصله. نه خیر اشتباه می‌کنید. هر چه باشد آرد بادام هم از خانواده آرد هاست و اصالتش را حفظ می‌کند.

شما هم احترامش را نگاه دارید و خوب الکش کنید تا کیک‌تان یک دنیا پف کند.

کیک با آرد بادام

شیره افرا را می‌شناسید؟

شیره افرا را وگان‌ها خوب میشناسند، آنها نمی‌خواهند از فراورده‌های حیوانی استفاده کنند، به جای عسل در این رسپی می‌تواند شیره افرا را به عنوان شیرین کننده کیک با آرد بادام در نظر بگیری.

امروز دنیا بر مدار بادام می‌چرخد. پس کرامبل بادام کیکِ‌خونه را امتحان کنید. اینجا سفارش دهید.

چه قالبی انتخاب کرده‌اید؟

حالا وقت انتخاب قالب است، مسلما اگر قالبی مخصوص کیک‌های فنجانی استفاده کنید نتیجه زیباتر و یک‌دست‌تر خواهد بود. اما به خودتان سخت نگیرید. می‌توانید هر چه فنجان در کابینت‌هایتان دارید به عنوان قالب استفاده کنید و از هر ایالتی میهمانی داشته باشید.

چه طور قالب را آماده کنیم؟

قالب‌ها آماده‌سازی می‌خواهند، اگر همین طور ناگهانی آنها را به میدان بفرستید، از بس اضطراب دارند به مایه کیک می‌چسبند و رهایش نمی‌کنند. می‌تواند از کاغذهای روغنی مخصوص قالبهای فنجانی کمک بگیرید و یا کاغذ روغنی معمولی استفاده کنید.

چرب کردن فنجان‌ها و آردپاشی آنها هم به آماده‌سازی قالب‌ها کمک می‌کند. برای چرب کردنشان اسپری روغن هم می‌توانید استفاده کنید.

کیک با آرد بادام

فر را چه طور آماده پذیرش کیک با آرد بادام کنیم؟

فر همیشه عادت دارد تا کیک‌ها را با آردهای دیگر ببیند، حالا برای اینکه با کیک آرد بادام آشنایش کنید، حداقل نیم ساعت قبل از اینگه قالب‌ها را درون شکمش فرو کنید، روشنش کنید و به دمای سیصد و پنجاه درجه فارنهایت برسانید.

با مواد کیک چه کنم؟

کار خاصی نیاز نیست انجام دهید. شما مواد را با دقت فراوان آماده کرده‌اید. کافی ست همه آنها را با هم مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا به ترکیبی یکنواخت دست پیدا کنید.

بعد به آرامی درون قالبهای از پیش آماده شده بریزید. حواستان باشد هر کدام از قالب‌ها را تا نیمه پر کنید. با این کار جا برای عرض اندام کیک بادام باز می‌گذارید. کیک باید جا داشته باشد که پف کند وگرنه از سر قالب‌ها لبریز می‌شود و شکل و شمایل ناجوری به خودش می‌گیرد.

کیک با آرد بادام چه زمانی می‌پزد؟

اینطور که به نظر می‌آید کیک با آرد گندم به این شکل فنجانیش حدود چهارده تا هفده دقیقه نیاز دارد تا بپزد. اما شما گول نخورید بعد از اتمام این زمان آنها را تکان دهید. اگر خوب پخته شده باشند، مواد درون دلشان سفت است و تکان نمی‌خورد.

و اگر هنوز زمان نیاز داشته باشند، شل و ول هستند.

چند فنجان کیک با آرد بادام؟

با این حجم از مواد اولیه که خدمتتان عرض کردیم، شما در نهایت ده عدد کیک فنجانی با آرد بادام خواهید داشت. فکر نمی‌کنیم که نیازی باشد بگوییم اگر تعداد بیشتر یا کمتری خواستید با ضرب و تقسیمی ساده میزان مواد را کم و زیاد کنید.

در هر فنجان چه چیزهایی پنهان است؟

هر کدام از این فنجان‌ها حاوی مواد زیر است:

کربوهیدرات: ۴. ۴گرم، سدیم: ۷۷. ۸میلی گرم، شکر: ۲. ۳گرم، کالری: ۷۵. ۳، چربی: ۵. ۷گرم.

دوست دارید طرز تهیه کیک بادام بلژیکی را یاد بگیرید؟ اینجا برایتان توضیح داده‌ایم.

کیک خونه
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کیک خونه می‌باشد.
طراحی شده باویترینویترین