در حال بارگذاری فایل ...
اپ کیک خونهدسترسی آسان‌تر
جستجو کنید...

چرا طرز تهیه چیزکیک یخچالی با ژله مرحله به مرحله را انتخاب کردیم؟ خوب چیزکیک معرف حضور همه هست، کیکی پنیری و لطیف و تو دل‌برو، اما خوب کمی خجالتی و متین است، مودب و ساکت گوشه‌ای می‌نشیند و منتظر نوبتش می‌ماند. ما از ژله دعوت کردیم تا با چیزکیک عزیز همکاری کند و کمی فان قضیه را بیشتر کند، کار تیمی همیشه بهتر جواب می‌دهد. و حالا این شما و این طرز تهیه چیزکیک یخچالی با ژله مرحله به مرحله.

مواد لازم برای تهیه چیزکیک یخچالی با ژله و کمی شیطان

بیسکوییت پتی‌بور   ۲۵۰ گرم
خامه صبحانه        ۱ بسته
پنیر خامه‌ای    ۴۰۰ گرم
پودر ژلاتین  ۱ قاشق مرباخوری
کره  ۸۰ گرم
پودر قند  ۲ قاشق غذاخوری
ژله   ۱ بسته
وانیل    ۱۰ گرم
آب ۲٫۵ لیوان

مرحله اول: شکستن غرور بیسکوییت‌ها

ابتدا بیسکوییت پتی‌بور را با غذاساز یا میکسر خرد می‌کنیم و داخل یک کاسه مناسب می‌ریزیم، سپس کره را به روش بن‌ماری با بخار آب روی کتری یا سماور ذوب می‌کنیم و به بیسکوییت اضافه می‌کنیم. خوب مخلوط می‌کنیم تا به بافتی یکنواخت برسیم.

مرحله دوم: مخلوط بیسکوییت و کره به خواب می‌روند

قالب کمربندی برای چیزکیک بهترین است، اما همیشه گفته‌ایم اصل ماجرا نیست، اگر همچین قالبی در دسترس‌مان نبود قالب دایره‌ای ساده هم کارمان را راه می‌اندازد، حتمن کف و کناره‌های قالب را با فویل یا کاغذ روغنی می‌پوشانیم، مخلوط بیسکوییت و کره را داخل قالب می‌ریزیم و با پشت لیوان یا قاشق کاملا فشرده‌اش می‌کنیم تا به کف قالب بچسبد، سپس به مدت ۴۵ دقیقه داخل یخچال قرار می‌دهیم.

طرز تهیه چیز کیک یخچالی با ژله مرحله به مرحله

مرحله سوم: پودر ژلاتین کمی بی‌اعصاب است

در حین استراحت مخلوط کره و بیسکوییت به سراغ آماده‌سازی مواد میانی چیزکیک یخچالی با ژله می‌رویم. پودر ژلاتین را با یک لیوان آب مخلوط می‌کنیم و روی بخار کتری قرار می‌دهیم تا پودر ژلاتین به طور کامل در آب حل شود، بعد کمی به او فرصت می‌دهیم تا عصبانیتش فروکش کند و از حرارت بیفتد.

در مطلب تزیین چیزکیک با میوه ایده‌های بامزه‌ای برای تزیین چیزکیک پیدا می‌کنید.

مرحله چهارم: بازگشت بیسکوییت‌ها به پروژه تهیه چیزکیک یخچالی با ژله

در یک کاسه مناسب خامه را به همراه پنیر خامه‌ای، وانیل و پودر قند تا یکنواخت شدن ترکیب مخلوط می‌کنیم، سپس مایه ژلاتین را اضافه می‌کنیم و مجددا مواد را مخلوط می‌کنیم تا یکدست شوند. حالا بیسکوییت‌ها را از یخچال خارج می‌کنیم.

طرز تهیه چیز کیک یخچالی با ژله مرحله به مرحله

مرحله پنجم: پشت صحنه تهیه چیزکیک یخچالی با ژله

مخلوط خامه و پنیر را روی سطح بیسکوییت پخش می‌کنیم و با پشت قاشق سطح خامه را نیز کاملا صاف می‌کنیم و به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار می‌دهیم تا خودش را بگیرد. در این مرحله عجله جایز نیست، هر ترکیبی شخصیت خاص خودش را دارد، شاید ترکیب شما به زمانی بیشتر از دو ساعت احتیاج داشته باشد، اگر به او فرصت دهید خودش زمانی که برای ماندن در یخچال نیاز دارد را اعلام خواهد کرد.

از چیزکیک تنوری کیک‌خونه به راحتی نمی‌توانید بگذرید

مرحله ششم: مایع ژله آماده ورود به دنیایی جدید است

چه رنگی دل و هوش‌تان را می‌برد؟ قلب‌تان را رقیق می‌کند و عطر روزهای خوش سپری شده را در مشام‌تان می‌پراکند؟ پودر ژله‌ای به همان رنگ انتخاب می‌کنیم. با یک لیوان و نیم آب جوش مخلوط می‌کنیم و هم می‌زنیم تا پودر ژله به طور کامل حل شود. بعد از آشپزخانه می‌خواهیم دقایقی مایع ژله را در آغوش بگیرد تا هم دما شوند و آمادگی همجواری با لایه خامه‌ای را پیدا کند. همه این اتفاق ها که افتاد با رضایت هر دو طرف مایع ژله را روی لایه خامه‌ای می‌ریزیم.

طرز تهیه چیز کیک یخچالی با ژله مرحله به مرحله

مرحله هفتم: یخچال نقشی حیاتی در تهیه چیزکیک یخچالی با ژله دارد

دوباره چیزکیک را در یخچال قرار می‌دهیم تا ژله ببندد. برای تزیین روی چیزکیک هم می‌توانیم از میوه‌های فصل استفاده کنیم و زمانی که ژله هنوز نگرفته است میوه‌ها را داخل ژله فرو کنیم، میوه‌ها مخصوصا آن کوچک‌هایشان، چشم‌شان که ژله میفتد، هوس شیطنت به سرشان می زند، برای همین تا ژله هنوز سرپا نشده باید جاگیرشان کنید که بعدن قل نخورند و همه زحمتهای‌تان را به باد دهند. در آخر چیزکیک را برش می‌زنیم و سرو می‌کنیم.  ما طرز تهیه چیزکیک یخچالی با ژله مرحله به مرحله را با هم پیش بردیم و حالا چیزکیکی شیطان انتظارمان را می‌کشد.

کیک‌خونه می‌داند که برای بعضی‌ها، نمونه شکلاتی هر کیکی داستان هیجان‌انگیز دیگری است، برای مطالعه طرز تهیه چیزکیک یخچالی شکلاتی اینجا کلیک کنید.

کیک خونه
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کیک خونه می‌باشد.
طراحی شده باویترینویترین