در حال بارگذاری فایل ...
اپ کیک خونهدسترسی آسان‌تر
جستجو کنید...

تا به حال برایتان پیش آمده که کیکی بپزید و از قالب جدا نشود؟ آن لحظه خستگی زمانی که برای آماده‌سازی گذاشته‌اید، روی تنتان می‌ماند و باید با دعا و صلوات و توسل به آب سرد و چاقو برای سالم درآمدن کیک تلاش کنید. معمولا برای جلوگیری از چنین موضوعی راهکار پاشیدن آرد و کمی روغن به انتهای قالب پیشنهاد می‌شد. اما حالا چند سالی می‌شود که جایگزین مطئمن‌تری برای نچسبیدن کیک در بازار ارائه می‌شود. کاغذ روغنی؛ کاغذی که تمام لوازم قنادی فروشی‌ها به آن مجهزند. تنها کافیست کاغذ روغنی را در قالب قرار دهیم و روی آن مواد کیک را بریزیم. به همین سادگی به همین خوشمزگی؛

این کاغذ در چه مواردی قابل استفاده است؟

کاغذ روغنی حکم همان فلفلی را دارد که با وجود ریزی، به طور غیر قابل باوری تند و تیز است. شاید با مشاهده‌ی ظاهر این کاغذ متوجه مزیت‌های آن نشویم اما کافی‌ست سری به دستورهای آشپزی و شیرینی‌پزی بزنیم؛ آن زمان است که درخواهیم یافت اصلا آشپزی بدون کاغذ روغنی اگر محال نباشد، سخت است. برای پخت مافین، کاپ کیک، شیرینی، کلوچه و حتی نان و پیتزا هم می‌توان روی کمک این کاغذ حساب باز کرد. به این ترتیب نیازی نیست بعد از پخت به جان سینی فر بیفتیم تا تمیز و مثل روز اولش شود. با برداشتن کاغذ همه‌چیز طبیعی است و به تنظیمات کارخانه بازمی‌گردد.

کاغذ روغنی

طعم کیک‌های خانگی را می‌پسندید؟ شیرینی‌های خانگی را چطور؟ ما در کارگاه کیک خونه با کمک مواد اولیه‌ی مرغوب بهترین را برای شما آماده می‌کنیم

اگر کاغذ روغنی نداشتیم چه کنیم؟

احتمالا با خودتان فکر کنید اگر کاغذ روغنی نداشتیم چه کنیم؟ یک پیشنهاد هوشمندانه و کم‌هزینه، این کاغذ را به صورت خانگی بسازید؛ بدون نگرانی و اضطراب،تنها با گذاشتن چند دقیقه زمان می‌توانید این کاغذ را داسته باشید. پس همین حالا دست به کار شوید. با داشتن کاغذ روغنی خانگی در مصرف روغن هم صرفه‌جویی خواهید کرد.

چطور در خانه کاغذ روغنی درست کنیم؟

یک کاغذ سفید، بدون خط و نوشته در ابعاد مد نظرتان را به اندازه‌ی قالب یا سینی برش بزنید. برای گرفتن گرد و خاک احتمالی یک دستمال کاغذی تمیز را  دو طرف کاغذ بکشید تا خیالتان از بابت تمیزی راحت شود. حالا کاغذ را روی سینی بگذارید و مقدار کمی روغن را با پنبه روی کاغذ پخش کنید. احساس می‌کنید روغن زیادی ریختید؟ با دستمال کاغذی، روغن اضافه را بگیرید و همین کار را برای طرف دیگر کاغذ انجام دهید. پنبه ندارید؟ انگشت که دارید؛ دستتان را بشویید و به روغن آغشته کنید. حالا همین کار را با انگشتتان انجام دهید.

 

کاغذ روغنی

حالا می‌توانید کاغذ را به اندازه‌ی قالب دلخواه برش بزنید و در کف قالب قرار دهید.

ما در وبلاگ کیک خونه اطلاعات مورد نیاز آشپزی و شیرینی‌پزی را در اختیارتان قرار داده‌ایم. برای دستور پخت کیک‌های متنوع و اطلاعات آشپزی سری به وبلاگ بزنید.

شاید فکر کنید کاغذ روغنی  تنها برای کیک یا شیرینی‌های مسطح قابل استفاده است. اما برایتان یک خبر خوش داریم. با این کاغذهای روغنی می‌توانید کاپ کیک هم تهیه کنید.

طرز تهیه کاپ کیک با کاغذ خانگی

همان‌طور که می‌دانید برای تهیه‌ی کاپ کیک به قالب‌های مناسب آن نیاز داریم. این قالب‌ها معمولا سیلیکونی یا آلومینیومی هستند. برای جلوگیری از چسبیدن کیک به قالب همیشه از فرمول روغن و آرد استفاده می‌شود. اما کاغذ روغنی می‌تواند انتخاب بهترین برای این موضوع باشد. می‌توانید کاغذ آماده کاپ کیک را از لوازم قنادی‌ها تهیه کنید. اما اگر زمان و دسترسی به این فروشگا‌ه‌ها ندارید، می‌توانید در خانه با حداقل امکانات این کاغذهای روغنی را آماده کنید.

تنها تفاوت این کاغذ روغنی‌های خانگی این است که کاغذ مورد استفاده برای آن‌ها باید نازک‌تر باشد و کاملا در قالب فیکس شود. می‌توانید کاغذ را در سایز کوچک ببرید و سپس در قالب قرار دهید. این کاغذ باید تمام سطح قالب را بپوشاند. حالا که اندازه دلخواه را به دست آوردید با قیچی قسمت‌های اضافه را ببرید.

روزهای بهاری جان می‌دهد برای نوشیدن یک فنجان چای با یک اسلایس کیک و شیرینی خانگی، اگر زمان آماده‌سازی کیک و کاغذ روغنی در خانه را ندارید، روی ما حساب کنید. کیک‌های کیک خونه با چاشنی عشق، بهار را دلپذیرتر می‌کنند.

کیک خونه
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کیک خونه می‌باشد.
طراحی شده باویترینویترین